Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Egy kígyó megette a fecske...

Egy kígyó megette a fecske fiókáinat, mit csináljak vele?

Figyelt kérdés
Elkaptam, vödörbe tettem egy csomó jéggel de még mozog.

júl. 3. 17:42
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
94%

De személyesen láttad is, vagy csak feltételezed? Egyébként milyen csatorna? A fecske a házfalon viszonylag magasan rak fészket, a kígyó nem tapad fel a falra. A szennyvízcsatorna a talajon, vagy az alatt fut, az ereszcsatorna meg bádog, amin nem tapad a kígyó. Magyarázd már el, hogy pontosan hol és hogy mászott fel.

Ezen kívül bár ez már csak szőrszálhasogatás, de szerintem itt inkább siklóról van szó, mint kígyóról.

júl. 3. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
94%

#9


Nálunk pl van egy pár az istállóban egy gerendánál, ami évente kétszer költ. I don't know why 🤷‍♀️

A fiókáknak meg van egy olyan időszakuk, amikor kicsit fészekbe való visszapakolgatást igényelnek, mert a felfele repülés nem megy.


Bár én is remélem, hogy csak kamu, s ilyen féreg emberekkel, mint a kérdező nem szívom naponta ugyanazt a levegőt...

júl. 3. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
92%
#12 Milyen madár? Mert amelyik madár repülés előtt kiugrál a fészekből annál ez természetes. Például a rigófélék röpképtelenül kiugrálnak, majd a szüleik a fészken kívül etetik tovább, de ilyet már rozsdafarkúaknál is megfigyeltem. Ez több fajnál is így van, ha közvetlen veszélyben nincsenek, akkor békén kell őket hagyni.
júl. 3. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Ez egy sarkában van a háznak, nem konkrétan a csövön ment fel hanem a csatorna és a fal közé feszítette be magát és fent átért a fészekig, a saját szememmel láttam ahogy épp zabálta a kicsiket gyorsan ki is szedtem egy gereblyével hogy a vészeknek ne essen baja.
júl. 3. 20:20
 15/17 anonim ***** válasza:
97%

Hát ez szomorú, de tényleg a természet rendje..

Ha beletetted a kígyót a jègbe akkor a fecskéknek is értelmetlen volt a halála. Kár volt megfognod és kinyírnod.

júl. 3. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

#13


Fecske. :)


[link]


Amúgy hárman voltak, s a harmadikat valószínűleg megette valamelyik macska, míg a szénában gubbasztott, mert csak úgy eltűnt a repülni tanulós időszakban. Még szerencse hogy kézzel is elérhető magasságban volt a fészkük.



#14 kérdező


Akkor nálunk a kisfecskéket meg a szülőket is kinyírnád? Csak mert 4 tojás volt. Valaki az egyiket kilökte vagy tojásként, vagy nem sokkal az után, hogy kikeltek.

júl. 4. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
Az ember az az állatfaj, ami képes azért ölni, mert Istennek képzeli magát. Az a kígyó (sikló) azért ölt, mert éhes és életben akar maradni. Te azért ölnél, mert azt hiszed, hogy valaki vagy. Legalább is egyelőre még csak gyenge próbálkozásokat teszel az ölésre, pontosan tudod, hogy hogy lenne hatékony...
júl. 4. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!