Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Miért csak ősszel, télen van...

Miért csak ősszel, télen van ilyen sok varjú?

Figyelt kérdés
Hol vannak nyáron?
2008. nov. 27. 19:01
 1/6 yuda ***** válasza:
74%
Nyáron is vannak,csak télen az eleség valószínűsége miatt jönnek közel a településekhez-egyébként szétszóródnak mindenfelé-de ilyenkor emiatt koncentráltabban láthatóak.
2008. nov. 27. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
wow köszi! én azt hittem átrepülnek nemtudomhonnan majd tavasszal visszamennek.(tudom ciki,de nem tudtam...)
2008. nov. 27. 19:22
 3/6 anonim válasza:
71%
Komolyan ezt hitted? Ez tényleg így van!!!! A varjú is költöző madár csak ők ide "költöznek" nyáron pedig északon vannak!!!
2008. nov. 27. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
50%
Nyáron többfelé szétszóródnak, mert több az élelem, nincs szükség a másikra. Télen pedig csapatokba vergődve kutatnak élelem után - több szem, többet lát címen :)
2008. nov. 27. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
70%
A vetési varjú, pápistavarjú (mert nem eszi a húst), fekete kánya, teleki varjú, fekete varjú Magyarország egyik legtömegesebben előforduló madara, amely azonban, mint fészkelő, elsősorban csakis az alacsonyabb fekvésű vidékeken telepszik meg, főleg az Alföldön. Még a Dunántúlon se fészkel, kivéve a Duna mentét és a Kis-Alföldet, de egyébként csak mint téli vendég jelentkezik mely már kora ősszel megérkezik és tavasszal visszatér. Valószínűleg Oroszországból érkeznek hozzánk ezek a téli vendégek, amelyek az Alföldet is ellepik és enyhébb tél idején még a magasabb fekvésű területeken is megmaradnak. Átvonulóban előfordul az egész ország területén. Az Alföldeken kívül még Erdélyben is fészkel, főleg a Mezőségen.
2008. nov. 27. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
huh köszönöm!kielégitett válasz/okat kaptam:)
2008. nov. 28. 16:24

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!