Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Akkor is leéghet a cica, ha...

Akkor is leéghet a cica, ha árnyékban van?

Figyelt kérdés

Kijárós cicáim vannak, de nyugalom, macskabiztos kerítéssel, sosem mennek sehova.

Nagyon gazdag az udvarunk növényzetben, szinte erdő.

A fehér cica miatt aggódok, de nem szeret napon lenni, többnyire befekszik a bokrok alá. Bent tartani viszont nem lehet ilyen jó időben, akkor egész nap ordít.

Vettem baba naptejet gyógyszertárban, azt mondták illatmentes, aztán a nagy xart, de azért eltűrte magán.

A homloka miatt még aggódok, a két szeme fölötti részen nagyon pihe a szőr, és kivillan a rózsaszín bőre. Na azt már közelebbről megnézni sem hagyja, nem hogy bekenni, és attól tartok ha bekenem, folyton mossa és még jobban kikopik a szőr, kidörzsöli.

Tudom, azt fogjátok írni, hogy márpedig ne engedjem ki, ami nem egyszerű, mert én egész nap nem vagyok a házban, a műhelyemben vagyok kint, és jön utánam. Szóval mennyire veszélyes ez így, ha többnyire árnyékban van?


2019. jún. 16. 06:37
 1/9 anonim ***** válasza:
83%

Az állatok nem leégni szoktak, inkább a hőguta a jellemző.

Legyen friss vize egész nap és ha igényli mosd meg a szőrét. Kézzel csak, óvatosan vizezd be. Melegben sok macska tűri, a vìziszonyuk mintha eltűnne.

2019. jún. 16. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi. csak több embertől is hallottam, hogy a fehér macskáknak könnyen elrákosodik a fülük a naptól. Víz több helyen is van az udvarban, és bent is. Sokszor látom hogy bágyadt, mire már rászánja magát hogy bejöjjön. Megpróbálom ma nap közben vizezni, jó lenne ha hagyná.
2019. jún. 16. 06:50
 3/9 anonim ***** válasza:

A naptejet hanyagold mert lehet nagyon erős bőrirritációt okoz ami nem szép látvány lesz.

Leégni nemfog főleg az árnyékban nem.

Esetleg próbáld megfürdetni a cicákat néha néha kinn az udvaron egy olyan valamibe amit kinn is tudsz nekik hagyni hátha belemásznak.

Egy idő után megszeretik a vizben pancsolást.

Az én macskámnál zárni kellett a fürdőszobát ha vizet engedtünk mert rögtön beleül.

2019. jún. 16. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
95%
De sajnos a fehér cicák nagyon gyakra leégnek és a kijárósoknál elég gyakori a fülön a laphámrák. Ha a füle szélét engedi, akkor ott legalább legyen bekenve. Ha nem akkor igazából nem tudsz mit tenni. Viszont mindenképp jobb, hogy árnyék van, én nem zárnám őt be.
2019. jún. 16. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
A fülét gyors mozdulattal be tudom kenni úgy ha épp eszik. :-) Szerintem nem mosta le, mert még másnap is éreztem az illatát. Lehet elég két naponta bekenni?
2019. jún. 16. 08:40
 6/9 anonim ***** válasza:
41%
A mi fehér cicánk 100% kinti cica volt egyszer sem égett le. Bár még gyerekkoromban nem volt nagy felhajtás a macskák miatt sajnos. Nőstény cica volt 18 évet élt és végül öregségében pusztult el. Na mindegy. Szerintem nem kell azt olyan sokszor kenegetni.
2019. jún. 16. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Szerencsére ma végre felhős van. Végre ők is fellélegezhetnek.
2019. jún. 16. 14:47
 8/9 anonim ***** válasza:
Szia Reni :)
2019. jún. 20. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nem Reni vagyok ha ez nekem szólt :-)
2019. jún. 20. 19:18

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!