Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan vegyem rá a lakás...

Hogyan vegyem rá a lakás tulajt hogy lehessen macska?

Figyelt kérdés
Most fogok költözni a párommal, hosszútávra vesszük ki a lakást, és nem engedik hogy macska legyen, mert kapar...( a kutyát meg engedne, de azt nem szeretnénk) én pedig nagyon szeretnek egy cicát, mert a párom munkájából adódóan sokszor nem lesz éjszakánként otthon, nekem meg jól esne ilyenkor egy cica társasága és így hogy hosszútávra vesszük ki, (min 5 év) így meg rosszabb lenne, és nagyon el vagyok emiatt keseredve. Szoval ötletek?
2019. jún. 2. 10:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
95%

Szóval az az ötletem, hogy mondj le róla. Az ő lakása.


Az meg hogy min 5 év egy vicc.

2019. jún. 2. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
74%
Magasabb kaucióval. Esetleg írjátok le szereződésbe, hogy kiköltözéskor, egy profi céggel ki fertőtlenítitek a lakást.
2019. jún. 2. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
16%
Állatkereskedésből szerezz egy pár szürke egeret. Ereszd el őket, és mutasd meg, hogy ott dorbézolnak. Ide macska kell, az majd rendet rak!
2019. jún. 2. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Kedves első válaszoló mi az, hogy min 5 év egy vicc? Hagy döntsem már el mennyi ideig akarok bérelni egy lakást. Úgy hogy Pestről költözöm le vidékre, 5 eves az egyetem ahova megyek, jól keresek én is meg a párom is, nagy a lakás és meg sorolhatnám. Tehat?
2019. jún. 2. 10:57
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Bútorozottan veszitek ki a lakást? Mert akkor totál megértem a tulajt.


Ha meg nem, akkor pedig ajánljátok fel, hogy magasabb árat fizettek, vagy a szerződésben vállaljátok a macska által okozott károk helyreállítását. Azonban ez nagy költséget jelenthet.

2019. jún. 2. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
97%

"Tehat?"


Tehát az albérletezés nem ilyen, mert ha pár hónap múlva kiderül, hogy a szomszéd dobol, az ablak alatt áll meg a busz, messze van az abc, messze van az iskola, sötét a szoba, nincs térerő stb stb stb stb akkor azonnal pattantok.


Vagy 5 éves szerződést írtok alá? Én rengeteget albérleteztem és adtam is ki párat, szóval tudom, hogy működik. Az lehet hogy te még nem és ezért próbálod előadni a minimum 5 évet.

2019. jún. 2. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Na tisztázzunk azert valamit. Édesapám is rengeteg albérletet adott ki, ezért én is tudom hogy működnek a dolgok. Másik meg, én is rengeteg albérletben megjártam már a párommal, hosszabb, rövidebb ideig. Sok szomszéddal találkoztam már, szoval telibe nem zavar ha elkezd dobolni, kiabál és a többi, mert egyszeruen nem erdekel. És ne te mondd meg nekem legyszives hogy hogy koltozzek, azert mert te adtál már ki alberleteket és értesz hozza. Majd én meg a párom eldöntjük hogy szeretnénk csinalni. Olyan környékre költözünk, ami csendes, szomszedokra nem panaszkodtak. Nem vagyunk olyan fajták hogy bekoltozunk aztan meg valami szarsag miatt ki. Anno a szüleimmel Pesten 9 évet éltünk alberletben, mielott megszülettem, már ott éltek régóta. Szoval erről ennyit, nem a te eleted, ne szólj bele, feltettem egy kérdést, leirtad a te opciód/ velemenyed, innentől kezdve a többi nem a te dolgod.
2019. jún. 2. 11:50
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a válaszoló nem veszekedni akart veled, hanem rávilágítani, hogy akármi közbejöhet az életben. Nem feltétlenül a te hibádból. Akár a bérbe adó mondja azt, hogy jövő hónaptól viszlát, mert eladja az ingatlant. Vagy akármi történhet nálatok is (ne történjen persze). Szóval arra célzott, és én is úgy gondolom, hogy mivel a bérleti szerződésben nem fog szerepelni hogy 5 évre aláírjátok és bérlitek, ezért a bérbe adó a szavatokat nem veheti készpénznek, hiszen miért is venné.
2019. jún. 2. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
Egyszerűbb lenne, ha az igényeitekhez választanátok lakást, és nem a lakást változtatnátok az igényeitekhez. Nincs esetleg más lehetőség a városban, ahol a tulaj engedné? 5 év nem kis idő... ha én szeretnék állatot tartani nem tudnám kivárni azt a fél évtizedet.
2019. jún. 2. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Sehogy nem tudod rávenni. Ha nem engedi, nem engedi, az ő lakása, ő a bérbeadó. Ha nagyon erőszakoskodsz, még a végén ki sem adja nektek a lakást. Egyelőre fogadd el, aztán hátha egyszer mégis megengedi.
2019. jún. 3. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!