Az állatorvost fel lehet jelenteni ha macska ivartalanítás után nem ébredt fel?
Lehetett az orvos hibája, de egyáltalán nem biztos. Az altatással járó műtéteknek mindig van kockázata. Ha az orvos szóban nem is tájékoztat, a beavatkozás előtt mindig alá kell írni egy papírt, amin fel van sorolva, hogy mibe egyezel bele. Normális orvos ma már végez előzetes vizsgálatokat és éber állapotban adja vissza az állatot. Ha nem ébreszthető vagy rosszul van, bent tartja.
Ha nálatok nem így történt, az az orvos részéről hiba, de ettől még egyáltalán nem biztos, hogy a macska halálát is ő okozta. Rengeteg kockázati tényező van, amit az orvos alapos vizsgálatok után sem lát előre: egyes állatok érzékenyebbek az altatóra, lehet veleszületett szervi rendellenességük, stb.
Csakis boncolással deríthető ki, hogy mi történt, de ez sem biztos, hogy ad eredményt. Ha megcsináltathatod, mindenképpen másik orvost válassz, és a későbbiekben se menj olyanhoz, aki nem tájékoztat, nem válaszol és nem tűnik megbízhatónak. Ha a boncolásból egyértelműen kiderül hogy hibás, természetesen beperelheted, de legfeljebb kártérítésre számíthatsz ha nyersz.
Minden műtét és altatás kockázattal jár, DE!
1. Az állatorvos tájékoztat erről.
2. NORMÁLIS orvos nem altat be úgy állatot, hogy előtte nem vizsgálja meg.
Simán lehet, hogy a szíve nem bírta az altatást, de ugye ezt vizsgálat hiányában az orvos sem tudta.
3. Csak akkor adnak ki NORMÁLIS helyen állatot műtét után, ha az valamennyire magához tért. Kábult állatot nem szokás odaadni.
Ha fel akarod jelenteni, akkor kellett volna boncolást kérned, hogy miben halt meg a cica és miben hibázott az orvos. Utólag, bizonyíték híján sajnos nem sok mindent tudsz tenni. :(
Egyébként a mi dokink is szólt az egyik örökbe adott cicánknál, hogy a szíve nem bírná az altatást és belehalna a műtétbe, így nem lehet ivartalanítani... de ehhez ugye vizsgálat kellene.
Sajnálom a cicádat...
Lehet, hogy túladagolta az altatót, bár ez nem nagyon valószínű.
Azért viszont meg lehet támadni őt, hogy a műtét előtt nem tájékoztatott a veszélyekről, esetleges kockázatokról. Más helyeken aláíratnak a tulajdonossal egy beleegyező nyilatkozatot, amiben az áll, hogy tisztában van a műtét kockázataival és ennek ellenére is vállalja a beavatkozást. Ha nálatok ilyen nem volt, akkor igen, ezért felelősségre vonható az orvos. De lehet hogy célszerűbb először vele beszélni mielőtt jogi útra terelitek a dolgot, hátha van benne annyi, hogy legalább visszaadja az ivartalanítás árát. Ha nem tudtok megegyezni, akkor irány a bíróság.
Sajnálom. Előfordul ilyen sajnos.
De akkor korrekt, ha visszaadta legalább.
Valóban előfordul ilyesmi, de nekem borzasztóan fura, hogy egy kandúr macskánál 1-5 órás ébredést prognosztizál... Kandúrokat csak bódítják, semmi nem indokolja a mélyaltatást, mint a lány cicáknál! De még a lány cicákat is ébresztve adja ki egy normális orvos! Kandúrokat meg aztán pláne.
Még réges-régen hordtuk az állatainkat egy olyan orvoshoz, akitől úgy hoztunk el állatot mindig, hogy mélyen aludt még vagy fél napig... aztán másikhoz kezdtünk el járni, és rájöttünk, hogy másképp is lehet altatni, sokkal kíméletesebben. Azóta a régihez nem mentünk! Ez valami nagyon visszamaradott doki lehet, aki nem követi az "újabb" tendenciákat. Az újat szándékosan tettem idézőjelbe, mert már vagy 20-25 éve nem szokás a mélyaltatás kisműtétnél...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!