Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nem ölecica" lehet az, hogy?

Nem ölecica" lehet az, hogy?

Figyelt kérdés
Szóval vettem egy macskát,aranyosnak aranyos,bújós követ tralala.. de nem tudom ölbe tenni,hogy kéne rá szoktatnom? egyik ismerősöm kutyaiskolában tanít vagy vezet nemtudom melyik,na a lényeg hogy ugyebár ott dolgozik, és azt mondta vegyem minél többször ölbe és nyugtassam,meg adjak neki finomságokat,mert magától nemfog soha az ölembe jönni,de ettől nem ijesztem el az egésztől ha rögtön ölbeteszem? Még csak 4. napja van nálam. már 5 hónapos,lassan 6. van rá esélyem?
2018. dec. 18. 09:54
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Lehet idővel ölbecica lesz, de egyrészt még nagyon kevés ideje van veled, másrészt lehet, ilyen a természete. Én nem erőltetném.
2018. dec. 18. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
31%
Nem gonoszságból, de azt javaslom kezdj el macskapszichológiával kapcsolatos dolgokat olvasni.
2018. dec. 18. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Hatalmas állatbarát vagyok, van 2 kutyám, 2 cicám, minden állatom matuzsálemi kort él meg nálam.

Ismerem az ilyen "új cica" jelenséget a gyerekeimnél, amikor az újdonság varázsa miatt mindent szeretnének, "ölbecica, ágybacica" aztán később az a gond, hogy hogyan is szoktassuk le a cicát/kutyát a belenevelt, de később már roppant terhes szokásokról.

Most minden áron ölbe szeretnéd venni, talán erre rá is sikerül nevelned, de a cica akkor is az öledbe akar majd ülni, amikor fekete nadrág lesz rajtad és még a lelked is örökké csupa szőr lesz. Vagy vendéged van és azzal szeretnél foglalkozni, esetleg éppen eszel.

Ahogy ezeket írom, mindkét cicám itt van az íróasztalon (más asztalra nem mehetnek fel és ezt pontosan tudják) az egyik a billentyűzet előtt elnyúlva és harsogva dorombolnak.

2018. dec. 18. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A többiek elég jól leírták a saját véleményemet, tapasztalataimat...

A mieink különösebb nevelés nélkül masszív ölbecicák (egy kivételével, aki nem velem nőtt fel, de a személyisége is más), evéskor néha két macska próbál az ölemben ülni, pedig nekem egy se kéne olyankor. Jó, én folyton megfogtam őket kicsiként, de egy macska úgyis ölbe képes mászni (vagy fejre vagy mászik a hátadon), ha akar, ha sosem hívtad. Önfejű kis dögök :)

Én pont hogy nem adnék neki ételt ölben, bár mindegy, mert anélkül is folyton mászna a tányéromba, ha az ebédlőasztalnál ülök...


Az teljesen OK, hogy néha ölbe veszed, hátra rájön, hogy ezt akarod s ha ő is akarja, akkor ez segíthet az ölibecica úton, de ha azonnal el akar ugrani, hagyd. Van, amelyik macska a simogatást sem tűri, csak nagyritkán, ha épp kedve van hozzá. Bár nekem ilyenem sosem volt. Olyan, amelyik magától nemigen jött az emberhez, olyan igen, pont olyan "nevelés" mellett, mint a bújósak. Olyan is volt, amelyiket nem lehetett felvenni 1-2 másodpercen túl.

2018. dec. 18. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
77%

Na innen is látszik, hogy egy kutyás, kutyaiskolás mennyire nem ért a macskákhoz!


Leghülépbb ötlet a kajával összekötni az ölben létet, csak azért fog később odamenni, mert kaját vár! Nem miattad.


4 napja van nálad? Majd 4 hónap után térjünk vissza erre a kérdésre... Hova sietteted? Még vagy 15 évig veled lesz!

Majd mindent a kis saját tempójában intéz, egyébként se minden cica ölbe cica. Nálam az egyik levakarhatatlan, a másik havi 2x ha ölbe fekszik

2018. dec. 18. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
4 napja van nálad...én 2 napos kora óta neveltem egy talált cicát, sosem volt az az ölbenülős fajta. Szabályosan el kellett kapni ha meg akartam szeretgetni. :D most, 4 éves korában szokott rá arra, hogy ki sem tudom robbantani az ölemből, egyfolytában fel kell venni vagy ölbe kell venni. TÜRELEM! :)
2018. dec. 18. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Kedves 5#

Ért,vagy nem ért,hála neki nemhogy ölecica lett de le tudtam szokatatni sok rossz szokásáról, és azóta kis angyal :D

Többieknek köszönöm a válaszokat! :)

2018. dec. 23. 17:04

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!