Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Bolhás a macskám, mit tegyek?

Bolhás a macskám, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Először a nyakára csöpögtettem vmit aminek már nem tudom mi volt a neve, kis kék műanyag tartóban volt és bele kellett dörzsölni a nyakába, nem mentek el utána 1-2hét múlva megint megcisnáltam ezt, utána megfürdettem, rendes cicasamponnal aztán bolhairtóval és az volt írva h 10percig tartsam törülközőbe csavarva, úgyis csináltam, de még aznap este láttam h még mindig vannak neki. Kb 2-3 napja megint csöpögtettem a nyakára olyat amit előrször, meg másodszor, és még ma reggel is találtam benne bolhákat. És annyira sajnálom szegénykémet tiszta ideges, összevissza vakarózik meg nyalakszik, nagyon sajnálom, és nemtudom mit csinálhatnék még. Szerintetek? Valami ötlet?
2010. jún. 24. 16:59
 1/10 A kérdező kommentje:
Frontline volt amit rácsöpögtettem a nyakára és a bolhaírtó amiben meg megfürdettem, nemtudom de egy kis aranyszínű fiola szerű üvegcsében volt és le kellett törni a tetejét, és a felét vízben feloldani és a bőrébe kellett itatni
2010. jún. 24. 17:05
 2/10 anonim ***** válasza:
Igen, sajnos ezt többször meg kell ismételni mire hatásos lesz és láthatóan csökkennek a bolhák addig is csak nyakörv bolhairtót használj és esetleg sűrűn fertőtlenítsd a cicus fekhelyét!
2010. jún. 24. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Okés, köszi a tanácsot. Nem fog ártani neki a sok fürdetés?
2010. jún. 24. 17:07
 4/10 anonim válasza:
bolhanyakörv. ennyi
2010. jún. 24. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szia! velem pont a héten ugyanez volt a helyzet. mármint a macskámmal:) Nagyon durva volt, amikor elkezdtem fésülni, kb 10 bolha beleragadt a fésűbe, 5-6 meg a kezemen kezdett mászni, úgy elkezdtem sikoltozni, hogy szegény macska majdnem szívrohamot kapottxD nagyon gáz, hogy idáig hagytam fajulni a dolgokat:S De figy, mi ugyanezeket használtuk, és megpusztultak. pedig tnyleg nagyon durva voltxD

csak mi azzal a barna izével kezdtük(művésznevén neostomosan) aminek az a lényege, hogy feloldod 1 liter(!) vízben, és legalább 5-6 percig mosod vele, aztán ne öblítsd le. Fújkálhatod is vele, de az szerintem csak akkor ér, ha megelőzés céljából van(de csak 3 napig hat) na meg fürdés után mindent be kell vele fújkálni( alvóhelyet, lakást, mindent) hogy ne keljenek ki aaa peték(?). Nna aztán meg, mivel csak 3 napig hat, azután frontline-nal le kell kezelni, az hat 30 napig. ez így tuti páros, így hatnia kell. Ismételd meg a fürdetést még egyszer(tudom, kellemetlen:S) aztán pár nap múlva frontline-nal csepegtesd(tudom, nem olcsó:S:). Amúgy az is lehet , hogy nálatok a fronti nem használ. Két állatorvosunk van, az egyik azt mondja, hogy a bolhát melegágya, mert vagy 10 éve nem változtattak az összetevőkön, és a legtöbb bolha immunissá vált vele szemben. Háát nem tudom. Ha mégis ugyanolyan maram kérj tanácsot állatdokitól. De ennek használnia kell!!! :D:D:D Sok sikert:)

2010. jún. 24. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
ja, és bolhanyakörv semmit nem ér. Leszámítva akiltixet, de az meg csak kutyákra van. na sziamia:)
2010. jún. 24. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
nyakörvet állatorvosnál vegyél, nekem a bayern bevált.
2010. jún. 24. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
nekem a bolhanyakörvet lelopták a macskáimról ...
2010. jún. 25. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az állatorvostól kapható cseppek álltalában hatásosak.
2010. jún. 25. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Az utolsó válaszoló sem mond hülyeséget :)

A mi cicánk az előző lakhelyéről hozta magával a bolhákat. Nagyon tele volt. Aztán persze a lakás is. Sok mindennel próbálkoztunk, vettünk kisállat-kereskedésben csöpögtetős izét, szart sem ért...fürdettünk, elpusztult néhány, aztán persze a lakásban megtelepedett bolhalárváktól újra tele lett. Állatorvos ajánlotta a Stronghold nevű spot on-t. Vényre lehet kapni, én ott náluk a patikában vettem. Igaz, hogy 2000 Ft körül van, de nagyon megérte!!! Rácseppentettük a cicára, két óra múlva csak úgy potyogtak belőle a döglött bolhák. Úgy működik, hogy felszívódik a cica bőrében, megfertőzi a bolhát, ami megcsípi, és rövid vergődés után elpusztul (a bolha :-P). A lakásból is eltünteti a lárvákat, ugyanis azok a bolhaürülékkel táplálkoznak, és mivel az is fertőzött, a lárváknak is kampec lesz.

Esetleg másnap érdemes megfürdetni, úgy könnyebben kipotyognak a szőréből is. És naponta átporszívózni a lakást, akár többször is!

Nekünk ez vált be!! Egy hónapig hat, utána a biztonság kedvéért még egyszer megismételtük. Benti cica, azóta egy darab bolha sincs benne!

2010. jún. 26. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!