Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Baj ha a gyerekkel van a kiscica?

Baj ha a gyerekkel van a kiscica?

Figyelt kérdés
nos, ma a párom talált egy kis cicát, van egy kislányom 2.5 es egy kisfiam 1.5 évesek...es simmizgették emg stb... holnap viszem dokihoz a cicát...kb 4-5 hetes lehet... eddig nem voltak cica kozelben..még terhesen sem voltam..baj lehet belole a kicsinek? sosem volt cicám ezért kérdezem...mit kell csináálni veluk mit eszik es alapveto dolgokat megkoszonném ha elmondanáátok mi ilyenkor a teendo a cicávak illetve a gyerekekkel valo érintkezés szempontjábol koszi

2018. okt. 15. 20:51
1 2
 1/11 anonim válasza:
52%
az állat orvos majd elmondja hogy van e valami baja és szerintem nem bisztonságos a cicának ha kettő 1.5 és 2.5 éves gyerekkel van felügyelet nélkül mert mi van ha valahogy bántják a cicát???
2018. okt. 15. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
29%

Egy talált macska szinte biztosan férges és bolhás, nem engedném a gyerekeim közelébe arra az egy hétre, amíg nem lesz leirtva.

Fejenként 5.000 Ft a féregirtó gyógyszer emberre, sajnos volt már egyszer hozzá szerencsénk.

2018. okt. 15. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
nem felugyelet nélkul voltak eleve a gyerekek sincsenek felugyelet nnélkul..en inkább az egészségukre gondoltam hogy lehet e valami amit elkaphatnak a kicsik..mert a cica nem tunik betegnek meg semmi sincs vele egyébként ahogy ltom
2018. okt. 15. 21:08
 4/11 A kérdező kommentje:
kakilni nem kakilt még a cica egyébként... probáltam nedves vattával a fenekét ingerelni de nem kakilt még...
2018. okt. 15. 21:12
 5/11 anonim ***** válasza:
9%

engem kiskoromba megkarmolt egy cicus, pedig csak simogattam, nem is erősen és a farkát is hagytam... előtte ettettem is szóval nem is félt tőlem

de úgy végig mart...

azóta utálom őket

én biztos nem hagynám a gyerekek közelébe

2018. okt. 15. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
73%
4-5 hetes cica még az anyja mellett van, szopizik, és akkor kezdi az anyja nevelni. A gyerekeknek nem lesz semmi bajuk, de a cica gondban van, ha nincs mama aki tanítsa. Az állatorvos mindent elmond majd, de a googlet böngészve sokat tudsz olvasni mi a teendő ilyenkor.
2018. okt. 15. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
igen kellene nneki egy mama! de ki volt dobva az ut szélére majdnem kocsi alá kerult azért is hozta haza mert remegett szegény és tuti meghalt volna... egyébként nem szeretném megtartani bár a kislányom már most imádja... sir erte ha nem látja de nem bántják...velem van a cica ha gyerekek kozelében van...de a kislányom simizgette szépen..barátkoztak... de albiban vagyunk es nem hinném hogy lesz helye nálunnk sajnos... nnagyon cuki de a házban amugysem tudom tartani...elengedni meg csak ugy a semmibe végképp nem akarom... mert ha már nagyobb akkor lesz és addig itt marad megszoknnk megszeretnénk mégjobban a kis lányom is es nem akarom hogy rossz legyen de egyenlore nem találok neki megfelelo gazdit
2018. okt. 15. 21:37
 8/11 anonim ***** válasza:
31%

Vidd el elsőkörben állatorvoshoz! Féreghajtót fog kapni (párszáz forint) és ha nincs semmi betegsége, akkor majd megkapja a szurikat is.


A legnagyobb veszélyt a férgek jelentik, de az simogatással nem terjed és ha férges is, akkor az könnyen és hamar orvosolható.


Egyéb veszélyt nem jelent senkire. Még talán annyi, hogy a karmait levághatnád, mert a kiscicák előszeretettel másznak fel az emberre. :D


4-5 hetes cica már tud alutasisat vagy főtt husit is enni, sőt az én talált kiscicám ilyenkor már a száraztápot is ropogtatta.

2018. okt. 16. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Kisfiam másfél éves volt amikor cicáink lettek. Kb 8 hetesek voltak, szóval kis törékeny minimanók, de nem volt gond. Azt meg kell tanulniuk h nem piszkálják a cicát. Amíg féreghajtózva nincsenek addig azért ne nagyon fogdossák őket, az nagyon fontos.
2018. okt. 24. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%
Persze, simogatással nem terjed a férgesség. :D Valóban, a kisgyerekek soha nem vennék a szájukba a kezüket, vagy egy tárgyat.
2018. okt. 24. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!