A macskák miért félnek az uborkától?
Figyelt kérdés
2018. aug. 25. 18:58
1/6 anonim válasza:
Az enyém nem fél, sőt szereti.
Amúgy szerintem azért, mert tök váratlanul odatesznek egy nagy dolgot. Azt is hallottam, hogy kígyóra hasonlít, s azért.
2/6 anonim válasza:
Nem félnek az uborkától. Ha jól megfigyeled azokat a videókat, amin ezt láttad, akkor észreveheted, hogy az uborka úgy kerül a macsek mögé, amikor nem látja. Mivel a macskák nagyon érzékenyek a hirtelen környezetváltozásra, ezért ijednek meg. Egyébként képesek saját maguktól is megijedni. Ajánlott tartanod egy macskát, hogy rájöjj.
3/6 anonim válasza:
A macsekoknak baromi jó a látásuk, ez igaz, viszont távollátóak. A közeli dolgokat csak homályosan érzékelik. Ezért fordulhat elő, hogy a mellé lerakott dolog, ami korábban nem volt ott, megrémiszti őket, hisz nem tudják, mi az, korábban nem volt ott, tehát meg se jelölhették a szagnyomukkal.
4/6 anonim válasza:
Az ember is ugrik egyet, ha kimegy éjjel a kertjébe, és forduláskor hirtelen nem várt objektum körvonalazódik. Legyen az csak az ott felejtett talicska.
Azok az uborkák meg tényleg első látásra kígyószerűek, köztudott, hogy az emlősökbe, madarakba be van táplálva a kígyóktól való félelem, nem véletlenül.
Bár egy idő után leszoknak róla, a tekergőző slagot pl. megszokják a macskák, de első alkalmakkor attól is fejvesztve menekülnek.
5/6 anonim válasza:
Ha simán odaviszed neki, és látja, hogy odavitted, akkor nem fél. De megsúgom, ha éppen el volnál foglalva és én mögéd tennék valamit, aztán megfordulva meglátnád - láss csodát - te is megijednél. :D
6/6 anonim válasza:
Előttem már szépen leírták a lényeget, egy kis érdekességgel egészíteném ki. A cicák több, általunk furcsának titulált viselkedésére is ugyanaz az evolúciós magyarázat adható. A modern házi macska ősei egyszerre voltak kisebb állatok ragadozói és nagyobb vadak prédái is. Ebből a helyzetből adódóan gyakran kell(ett) mérlegelniük. Ez úgy értendő, hogy az adott helyzetben optimálisan döntő macska szaporodási előnyhöz jutott, így az ő viselkedése terjedt el. Azonban itt kettős a helyzet (pont azért, amiért írtam). A cicának így gyakran problémát okoz a megváltozott/furcsa környezetre adekvát választ adni. Egyrészt a menekülésre mindig fel kell készülni, másrészt nem lehet örökké bujkálni, hiszen vadászni is kell. Hasonló helyzetekben az állatok gyakran úgy döntenek, hogy csomó gyereket csinálnak, aztán majd lesz valami, vagy csoportokat hoznak létre. A cicákra egyik sem igazán jellemző, így kénytelenek a mérlegelésnél maradni. Ezt segítik a rendkívül jól működő érzékszervek. Itt talán a hallás a legfontosabb, hiszen azzal már messziről detektálják az adott objektumot, mindig lehet érzékelni (hangot gyakorlatilag minden ad ki, de sok esetben még nem lehet látni). A macskák az ultrahangokat is hallják, de nem kommunikálnak velük, hanem a rágcsálókat szűrik ki, akik viszont ultrahanggal (is) kommunikálnak. Fontos a macskának, hogy mindig legyen egy búvóhely, ami biztonságot nyújt. Ezért rajonganak a kuckókért. Viszont mikor sok egyed utazik ugyanarra a dologra, az versengéshez vezet. Ezt elkerülvén a macskák felosztották egymás között az ökológia "területeket". Így alakultak ki a "falakó" és "bokorlakó" típusok. Macskatulajdonosok tudják, hogy a cica általában a szekrény tetején vagy az asztal alatt pihen a kedvencük. Egy másik érdekesség, hogy a cicák szeretik s kis réseket, szűk helyeket, mivel őseik az ilyen kis zugokban leltek általában prédára.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!