Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Egy hónapos cicákat hogyan...

Egy hónapos cicákat hogyan kell gyorsan kajához szoktatni?

Figyelt kérdés
2018. jún. 29. 20:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Először beáztatva, puhán add nekik a tápot. Érdemes jó minőségűt, mert minél jobb, annál inkább fel tudja használni a szervezet a tápanyagokat, és annál gyorsabban fejlődnek. Anyajtej mellett fokozatosan el lehet kezdeni őket etetni, először kis mennyiséggel, aztán minden nap lehet egy kicsit több. Érdemes naponta többször keveset. Nem kell nagyon siettetni, mert minimum 8 hetes korig úgyis muszáj az anyjuk mellett maradniuk, addig pedig szép fokozatosan úgyis átszoknak a tápra. Ha már rendesen eszik a puhát, áztathatod kevesebb ideig, aztán egyáltalán nem.
2018. jún. 29. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Még szopnak, de az anyjuk nagyon sovány, mivel 3 cica van. Eddig nem tudtam őket etetni, mert macskanáthájuk volt. Ma kapták az utolsó antibiotikumot és a doki mondta, hogy már kezdjük őket "itatni" hát gondolom tejre gondolt csak. Aggódom, mert az egyik cica nagyon sovány. Ma kaptam tablettát (féregtelenítőt) sajttal adtam nekik és ették. Egyelőre elég nekik csak a tej? Még azt se nagyon akarják.
2018. jún. 29. 20:26
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ne adj tejet! Vegyél nekik való tápszert.
2018. jún. 29. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

3 cica nem sok, nem azért sovány.

Tejjel pedig csak megfosatod őket.

2018. jún. 29. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Kettő orvos is azt mondta, hogy elég a tej másfél hétig és aztán konzerv pépes húst lehet nekik adni.
2018. jún. 29. 21:26
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Akkor keress egy harmadikat, aki ért is hozzá
2018. jún. 29. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Pofánbaszni az ilyen orvost, és keresni másikat!
2018. jún. 30. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Én sem hinnék neki, ha nem most neveltem volna fel egy apró cicát ugyan így.
2018. jún. 30. 07:34
 9/11 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy rendes tehéntejre gondolt? Kecsketejet és laktózmentes tehéntejet már többen szoktak javasolni. A legjobb természetesen a direkt macskáknak keszült verzió, de ezeket is lehet használni, ha muszáj. A tejjel az a gond, hogy a legtöbb macska nem tudja megemészteni a laktózt, ezért hasmenést okoz, amitől tovább fogynak és legyengülnek. Lehet, hogy találkoztál már kivétellel, mert pl. a miénk is az, de sajnos a legtöbb cicára ez igaz, és 3-ból szinte biztos lesz olyan, amelyik nem bírja a tejet. A legfontosabb, hogy az anyát etesd rendesen, akár naponta többször nagyobb adagokkal. Ezzel segíted a tejtermelést. Mellette adhatsz a kicsiknek cicatejet fecskendővel, ha úgy látod az anyatej nem elég. Ahogy leírtad, már jó úton haladnak a gyógyulás felé, úgyhogy nem lesz szükség sokra. Aztán jöhet a szilárd táplálék szép lassan. Szóval ha nem akarsz/tudsz utána járni, csak leugrasz a boltba egy doboz tejért, legalább laktózmenteset vegyél. Ne kockáztasd, hogy még rosszabbul legyenek a cicák, ha már ennyi energiát belefektettél.
2018. jún. 30. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
A tej egyáltalán nem kell nekik, nem fogadják el. Nagyon nyavognak gondolom éhesek. Mit tegyek?
2018. jún. 30. 09:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!