Hogyan dolgozzam fel a halálát? Miként cselekedjek a továbbiakban?
A macskánkat menthetetlenül el kell altatni,mérgezés áldozata lett.
Kialakítottunk egy szabványnak megfelelő gödröt neki,bele a játékait,és a kedvenc kispárnáját,rongyját.
Kistáblát is szúrunk majd mellé.
Jobb lenne akkor egy újat szerezni,miután kihevertük a gyászt nagyjából,vagy pont egy ilyen vigaszként,hogy az majd segít,és egy ilyen átmenettel mennénk bele az "új életbe"?
Nagyon megvisel engem. A legrosszabb benne,hogy mindenről eszembe jutnak a sajátos kis dolgai.
Most is ezt írva zokogok.
De valahol ki kell adnom.
Szóval,ti hogyan cselekedtetek? Szeretnék hallani pár történetet.
Köszönöm. :'(
Az én nyafihercegnőm novemberben hunyt el. Rengeteget sírtam. Mindenről ő jutott eszembe.
Folyton a s.ggemben volt, ha leültem az ölemben, ha feküdtem, a nyakam mellett dorombolt. Otthoni tesz-vesz közben gyakran a vállamon pihent. Igazán a részemnek éreztem.
Tudott pacsit adni és jutifalival az 'ül' is ment.
Úgy éreztem, soha-soha nem kell új cica. Bár engem vigasztalt a pajtása. Ő korábban érkezett, mindig is sokkal távolságtartóbb volt, szüksége van a magánszférára. Naponta elég neki egy fél óra bújás.
Nagyon hiányzik az a majomszeretet, az igazi cicabizalom.
Az ő testvére helybélinél van, nemrég születtek kiscicái. Erősen gondolkodom rajta, hogy hazahozunk egy kislányt. Ìgy talán tovább is tudnék lépni valami új felé, de mégis velem maradna egy kicsit Ő is. Ez az utolsó esélyem, kiszökött a tesó és véletlenül sikerült be az alom, ezután ivartalanítják.
Én csak azt tudom tanácsolni, hogy sírj, amennyi csak jön. Mindenki másként éli át a gyászt. Nekem az segít, ha beszélek róla. Szeretem felidézni a szép emlékeket, szeretettel gondolni a cicámra. Párom inkább csendben gyászol, ő még mindig nem szereti szóba hozni.
Új cicát pedig akkor hozz, ha úgy érzed, készen állsz rá.
Nekem az a legrosszabb érzés,hogy szinte nem fogom fel,várom haza,hogy anyám szóljon,hogy hazajött Gyurka,de nem jön,mert el van már temetve.
Szegényem,itt a teteme eltemetve,de nincs benne élet,már nem fog többet a hűtőnél ágaskodni,eldobni magát,mikor hazajövök,nem fog várni itthon senki...
Szerintem mindenhol el fog kapni a sírás,a suliban is,a buszon,itthon meg főleg.
Köszönöm a szavaidat,azért hatottak rám.
:')
Ne vádold magadat,mert nincs miért!
Sajnos ami megszületik az el is pusztul/múlik ( csak az ember hal meg). Mindig az itt maradóknak a legrosszabb. Tudod az emlékek; próbálj csak a jóra emlékezni és "ereszd el a cicát"! Szerezz be újat És ha 3 hónaposnál fiatalabb akkor KETTŐT!!!! Így a játék közben macska módra szocializálódik; megtanulja a lágy harapást és a játék közben a harcot, stb. Az egyedül felnövő cicának erre nincs módja ezért hátrányba kerül a fajtársaival, ami problémák sorát hozza magával. Nagyon fontos hogy az új cicá(i)dat soha ne hasonlítsd össze a régivel. MINDEN CICA KÜLÖN-KÜLÖN JELLEM. Fedezd fel a hóbortjait, trükkjeit, átveréseit, szokásait, az eltérő szeretet megnyílvánulásait és megvigasztalódsz. Nálunk 11 cica van és 2 kutyus teljes egyetértésben; együtt esznek és alszanak. Néha röhej ahogyan a kutyákat "molesztálják" pl rajtuk alszanak de az idegen kutyákkal óvatosak, tartózkodóak, fenntartásokkal viselkednek (életösztön). Pedig a kisebbik "utca kutya" volt és megrögzött macska gyűlölő/irtó!!! Most vele packáznak a legtöbbet ,de egy morgással letudja a "konfliktust". A 11-ből 3 cica most lesz 2 hónapos (2 fiú és 1 lány). Látnod kellene hogyan fedezik fel a lakást; az udvaron még nem voltak ,de a többi cicával rendszeresen találkoznak. Lehet valami a falkaszellemben mert a kutyusokkal ők is piszkoskodnak! BÜNTETLENÜL! Talán azért mert kölyök szaguk van. Idegen macska nem léphet a telekre büntetlenül, mert a kutyák és a cicák EGYÜTT veszik fel a harcot ellenük ( a szomszédban 9 cica van). Eddig még mindig vesztettek a betolakodók. Ha Gyömrő közelében laksz írj privát üzenetet (E-mail csere) és kaphatsz kiscicát ha megfelelsz az elvárásoknak (az általad leírtakból ez nagyon valószínű) ugyanis a párom szereti "biztonságban tudni" a szárnyai alól kiengedett cicákat
Köszönöm,hogy te is ennyi időt rám szántál,és kicsit másképp közelítetted meg.
Nem,kaposváriak vagyunk,szóval az nincsen olyan közel.
Szerintem ha édesanyám (és persze én) eléggé megvigaztalódunk,majd elköltözünk (mert egy válás közepén jön be egy ilyen,igen...),akkor utána fogunk csak keresni cicát. Ami nyáron,nyár végén lesz jó esetben.
De azt mondja,hogy nem lesz teljes élete neki. Szerintem meg simán tudunk biztosítani neki (ivartalanítva) tökéletes életet.Egy németjuhász is elél a panelban,sétákkal. Egy cicus egy téglalakásban vígan elvan.
Azt már nem tudom,hogy kettőt be mer-e vállalni,anno még az előző évezredben egy hibásan kitenyésztett ivaros perzsa kandúrt vittek haza. Ő 8 évig élt,vesedaganatban pusztult el.
Köszönöm szépen soraidat! :)
Először is, nagyon sajnálom, ami történt! Átérzem a bánatod, én is átestem ezen, mint mindenki, aki háziállatot tart. Nekem egy imádott szobacicám volt, de sajnos egy krónikus, visszatérő betegség szövődménye miatt 7 évesen el kellett altatni. Rettenetes volt, napokig zokogtam és néztem az üres helyeit a lakásban, borzasztóan hiányzott. Engem az húzott ki ebből az állapotból, hogy néhány nap után elkezdtem új cicát keresni és hamarosan meg is találtam. Egy igaz tündérkét, aki nem "pótolta" a hiányt, hanem segített könnyebben túl lennem az előző halálán. Nem bántam meg, előbb-utóbb így is-úgy is befogadtam volna egy cicust, de a gyászidőm így lényegesen lerövidült.
Hogy mindenki szépen tudjon búcsúzni:
#5 Ha tehetném,én is minél hamarabb keresnék egy cicát,de mivel (lehet már írtam kommentben) költözünk pár hónapon belül anyával,ezért ott élne a cica,nem szokatnánk ennyi időre hozzánk,nem tennénk ki ilyen stressznek,mint egy új hely.
Addig viszont sínylődök.
Ez a legnagyobb bajom.
Szia!
A #2-es vagyok, és vitatkoznék Veled. A cicák nem csak a területhez kötődnek hanem elsősorban az emberhez. Mi is költözünk augusztusban a 10 cicával, (egyet örökbe fogadtak), de így is 8 felnőtt különböző korú cica jön velünk. Megkérdeztük az állatorvost is a dologról. Azt mondta a cicák elsősorban az emberhez ragaszkodnak; tehát 2 napi "szobafogság" után nyugodtan kiengedhetjük őket csak legyünk kint velük 1 órácskát és kint kapjanak reggelit, az ajtók pedig maradjanak nyitva, hogy bármikor visszatérhessenek a "biztonságba". Természetesen előző este nincs vacsora (micsoda komiszság). Mivel nálunk túl sok cica van és messzire is költözünk, ezért az összes cica a költözés alatt macskaotthonban lesz egy napig és természetesen együtt.Szerintem egy pár hónapos cicánál a költözésetek nem fog igazán nagy törést okozni az életében, nektek viszont sokkal könnyebb lesz. Úgyhogy nyugodtan szerezzetek be egy esetleg két új Gyurkát.
#7 Szerintem anyám arra akart kilyukadni,hogy itt a mostani helyünkön szabadon járhatna kint,amikor akar,mehet ki.
Persze ivartalanítás után.Nem szívesen támogatnám még több kóbor cica születését. Mondjuk a környékünkön sok cica hasonlóan él,mint ahogy leírtam (kijárós),de hát szerintem nem mindegyik gazdi ivartalanította őket...
Szóval,az új helyén egész nap bent lenne,nem jönne délben haza senki (délben apám engedte be/ki,és etette meg Gyurkát,hazajárt enni).
És a mozgás kint is bajos lehetne,részletezem.
A pórázon sétáltatás eleve kockázatos,és kis korban kell elkezdeni,ha én a kijárós helyen (vagyis a mostaninál) elkezdem rá tanítgatni,akkor sem fogja szerintem előszeretettel használni,mert kijárhat másképp,szabadon.
Várjál! Jaj de hülye vagyok! :D
Attól még,hogy kertes házban lakunk,tarthatjuk bent a cicát! Lehet ott neki alma,és járhatok vele sétálni,mint a kutyusokkal!Na jó,nem úgy,csak kicsit emlékeztet arra. :))
És ha lenne trauma is neki (ami nem lehet az állatorvosod elmondásából),az nem az új lakás miatt lenne,mert megszokná azt is.
Ilyen szívósak lennének? :)
Milyen kockázat merülhet fel a költözésnél cica szempontjából?
Költözés a cica szempontjából nézve.
1. A cicák nem szeretik az idegeneket; ilyenkor elbújnak. Tehát a bútorok cipelésénél fellépő felfordulást rosszul viselik, a mieink ezért kerülnek macskaotthonba egy napra.
2. A cica szállítását neked kell végezned.Ha lehet gépkocsival macskahordozóban, a hordozó legyen az anyósülésen, hogy lásson téged és beszélned kell hozzá ha nyugtalan lesz. Jó ha a szállító eleje fémrácsos, így esetleg meg is tudod simogatni. Ez elég veszélyes!
3. Az a legjobb megoldás ha cicaszállító az anyukád ölében van és Ő "dédelgeti" Te pedig vezetsz, de ez lehet fordítva is. Ha útközben elalszik békén kell hagyni.
4. Semmiképpen sem engedheted ki útközben, a kocsiban főleg nem, BALESETVESZÉLYES.
5. Utazás előtt adjál neki pl virsliben, csirkemájban egy negyed szem Valeriánát.
6. A cicák megőrülnek a Valeriánában levő macskagyökérért. Drogként hat rájuk, megfürdenek benne annyira szeretik, de kb 10 perc múlva minden visszatér a régi kerékvágásba. NÁLUNK ELLOPJÁK A GYÓGYSZERES DOBOZT, KIRÁGJÁK! LEVERIK AZ ÜVEGET HOGY ÖSSZETÖRJÖN AZTÁN JÖN AZ ŐRÜLETES FÜRDÉS A SZÉTRÁGOTT GYÓGYSZERBEN. Ettől aztán erős macskagyökér szaguk lesz ami természetesen vízben való fürdetéssel és iszonyatos "felháborodással" jár.
7. Megérkezéskor készítsd ki a kedvenc kajáját és hideg vizet csak azután engedd ki. Nem baj ha rögtön elbújik, ez cica szokás. Később előjön,de akkor is a fal mellett búvóhelyeket keresve közlekedik, így fedezi fel a lakást.
8. Mivel éjszakai vadász az első napon éjszakára hagyd nyitva belső ajtókat,had mászkáljon cserkésszen (vázák veszélyben)!
9. Az udvarra való kiengedéskor legyél mellette és hagyd nyitva a bejáratot, ha kell támaszd ki. Előző este nincs vacsora reggeli az udvaron.
Sok-sok örömöt kívánok nektek.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!