Bedugult orr esetén mi a teendő?
Én is találtam párszor ilyen kis cicákat, "legjobb" volt, amikor dobozban 5 1napos kölyök. Melegítőpárnát tettem a doboz alá. A dobozba alulra újságpapírt, papírtörlőt, vastag párnát, majd törölközőt. 2 óránként kellet őket etetni, de egy pici mindig elmaradt és nem akart enni, hanem egy órával etetés után sipítozott, szóval lényegében óránként. Etetéskor úgy fogtam a cicát, hogy a földtől 60fokos szögben legyen és 10ml-es fecskendőből etettem, így pontosan tudtam, hogy meddig kell leennie. Etetés után/közbe törölgetni kell a szájukat, ha pl az orrán folyik vissza, vagy mellé megy a tejcsi. Utána büfiztetés, megint törölgetés, a végén pisi-kaki hoz törölgetni kell a pocit és a popsi tájékát nedves vattával, majd ugye megint törölgetés, a végén az egész cicát enyhén nedves vattával végig törölgetni, az anyja nyalogatását utánozva ezzel. És akkor ezt minden kiscicánál végig játszani.
8 hetes koráig nem nagyon szabad hozzányúlni a cicákhoz olyan értelemben, hogy össze vissza injekciózni meg gyógyszerezni, gondolj bele van vagy 10-20 deka az egész macska. Én el se vittem őket dokihoz először. Egyszerűen tettem, amit tennem kell. Melegítés, etetés 2 óránként, tisztogatás, szeretgetés. Később nevelgetés, szobatisztaság, önálló étkezés, mosdás megtanítása. 8 hetesen van az első oltásuk, addig kizárólag babacicáknak való féregtelenítő pasztát és vitamin pasztát kaptak.
A szilárd ételre átszoktatást úgy csináltam, hogy a tápszerhez turmixoltam pici natur sült májat(lényegében turmixolva olyan mint a májkrém só és fűszerek nélkül), később junior alutasakost, kefirt, túrót. Aztán kitettem tálba és innen már ment magától a dolog.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!