Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Normális hogy ennyiszer van...

Normális hogy ennyiszer van nagy dolog az alomba?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Még friss macsekos gazdi vagyok, egy hete van az otthonunkban egy brit kék rövidszőrű cicus, aki 16 hetes jelenleg.

Első napokban hasmenése volt, gondoltuk, hogy a tápváltás miatt. Azóta vettünk neki Royal Canin Kitten tápot, ezt ajánlották. Már nincs hasmenése, szilárd széklete van, de napi 6-7*... Az alom egy nap alatt totálisan tele van, ha nem cserélnénk ki teljesen, akkor tocsogna, tehát két naponta egy zacskó közel 3000 Ft os alom elfogy. Ez normális??? Tejet nem kap, csak vizet, tehát attól nem lehet.

Kérlek segítsetek, hogy normális eset, vagy orvoshoz forduljunk?

Köszönöm szépen előre is


2017. dec. 10. 07:52
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Az enyémnek napi egyszer van széklete, és két-háromszor pisil, kölyökkorában is így volt. Pedig nem keveset eszik, jó nagy ivartalan kandúr, kicsi felesleg is van rajta.
2017. dec. 10. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 nagytudos válasza:
Próbáld ki az orijen kitten tápot is hátha attól jobb lessz
2017. dec. 10. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

Köszi a tippet!

Még egy olyan kérdésem lenne, hogy általában hogy etetitek a cicusokat? Lehet hogy ott rontottam el, hogy mindig volt előtte száraz táp, és nem pontos időben pl. Reggel - este kapott? Amikor kifogyott én rögtön töltöttem... Általában evés után kakilt közvetlen.

2017. dec. 10. 09:46
 4/25 anonim ***** válasza:
8%
Napi egyszer adj neki enni majd rá jön,hogyha még éhes egeret kell fogni!jó munkaerő is lessz így!
2017. dec. 10. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
Utolsó köszi, de szobamacska, így egérre nem sok esélye van, és éheztetni nem szeretném. 😀
2017. dec. 10. 10:20
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

Rajta van a táp zacskóján az etetési útmutató, annál többet ne adj neki, csak ha fogyni kezd a cica.

Egyébként a RC nem olyan jó, ár érték arányban vannak sokkal jobb tápok is.

Egyébként én nyersen etetek, és napi 1 kaki van.

2017. dec. 10. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
Én royalal etetek szintén brit cicát. Napi 1 kaki van,és 2-3 pisi. Szilikátos almot használok kb. 3 hétig jó egy zacskó. Ebből a kakit kell kivenni minden nap,a pisit felszívja,csak fel kell keveri szintén naponta. A napi 6-7 kaki nagyon sok..féregtelenítve volt a cicád?
2017. dec. 10. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Elméletileg volt, illetve oltásokat is kapott, de azt hiszem akkor itt az ideje meglátogatni a doktorúrat.
2017. dec. 10. 11:07
 9/25 A kérdező kommentje:

Éjjel lett 4x nagy dolog az alomba, ekkor ki lett ürítve, azóta a cicus nem kapott enni, mégis reggel óta a 3.nál tart, lassan újra alom csere, ha így megy... Lehetséges, hogy át lettünk verve oltások és féregtelenítés terén?!

Kezdek kicsit ideges lenni, hiszen oltási könyvet nem kaptunk, mondván, hogy nem Magyarországon kapta a macsek, férjem elhozta, mert a kisfiúnknak akartunk vele örömet szerezni egy alkalomra, de ahhoz képest kemény pénzeket fizettünk az eladónak.🤔

2017. dec. 10. 11:28
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

Akkor át lettetek verve...normális tenyésztő adja az oltási könyves és nem utolsó sorban a törzskönyvet is. Valószínűleg vettetek egy bizonytalan származású macskát valószínűleg drágán (biztos elkértek érte vagy ötvenezret, de egy biztos helyről származó törzskönyves macska ennek minimum a duplája, de ott adnak minden garanciát, törzskönyvet, oltási könyvet és kezdőcsomagot). Sajnos 99% hogy se oltás se féregtelenítés nem volt, hisz akkor miért ne adták volna oda? Külföldön is ugyanúgy oltanak mint itthon hogy beírják a kiskönyvébe.


Hétfőn az első dolog a doki legyen mert lehet nagy gondok vannak.

2017. dec. 10. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!