Ha kisbaba erkezik a csaladba, torvenyszeru, hogy a macskusznak mennie kell?
Mint ahogy már fentebb írták. ezt a toxoplazmozis miatt szokták mondai. De ne dőlj be ennek. Egyrészt, aki egyszer átesett az védetté válik. Ha nem estél át akkor figyelni kell, hogy ne érintkezzél a macskakakival. Vagyis az almot más takarítsa, vagy te gumikesztyűben. Ennyi.
Gondolj csak abba bele, hogy az állatorvosnők, ha kiderül hogy gyermeket várnak szerinted pár hetesen már ott hagyják a praxist?
Én jobban félnék a BKV kapaszkodóitól, meg a mozgólépcső gumiszalagjától.
Nekem van cicám és már most rajta vagyunk, hogy legyen kisbabánk, de az biztos hogy nem fogok kitenni a cica szűrét.
Van egy ismerősöm, aki még meg se merte simogatni a macskát terhesen, közben meg dohányzott.
Rengeteg tévhit él az emberekben az állatokkal kapcsolatban, az egyik a toxoplazmózis és a macska kérdése. A FAMKAT honlapján van egy nagyon jó cikk erről, mindenkinek ajánlom a figyelmébe:
Az összegzését azért beteszem, nagyon tetszik:
"Összegzés: számos tényező egybeeséses szükséges ahhoz, hogy egy terhes anya toxoplazma fertőzést kapjon. Idézzük a Cornell Egyetem Macskaegészségügyi Központját vezető James Richards szakértő véleményét a kérdésről: "Az egyedüli mód, ahogy egy terhes anya veszélybe kerülhet a következő: egy kerti macska, amely még nem vált immunissá a toxoplazma ellen, elfogyaszt egy fertőzött zsákmányt, székletét a kerti földbe vagy a macskavécébe helyezi abban a rövid időben, amikor abban toxoplazma tojásokat ürít, a székletét elegendő ideig állni hagyják ahhoz, hogy a tojások fertőzőképessé váljanak, aztán a terhes anya puszta kézzel megfogja ezt a székletet, majd az ujjait a szájába helyezi. Sok millióan neveltek fel a történelem során sikeresen gyerekeket macskák társaságában. A tanácsom az, hogy mindenki használja a józan eszét és tartsa be az alapvető higiéniai szabályokat."
Szia!
Nekünk 8 éves macskánk és 7 hónapos gyerekünk van. Mi is utána olvastunk mindennek, kikértük állatorvos, nőgyógyász, körzeti orvos véleményét. Mindenki azt mondta, hogyha betartjuk az alapvető higiéniai dolgokat, semmi baj nem lesz. Ráadásul toxoplazmára is negatív lett az eredményem.
Az első időkben igyekeztünk a picit és a cicát távol tartani egymástól. A macskánkat nem is igazán érdekelte a gyerek, most ott tartanak, hogy érdeklődve figyelik egymást, minimum 1 méteres határt szab a cicánk, amennyire közel mehet hozzá a gyerek.
Azért egyedül sose hagyjuk őket, bár a cicánk tiszta ideg, nem tud aludni, ha a gyerkőc nem a helyén alszik, hanem mondjuk elalszik a francia ágyon, akkor ott ül, és vigyáz rá. Mikor felébred, akkor megnyugodva elalszik.
Jelentem, születésem óta háziállatok közt élek (kutya, macska, volt disznónk is - már nincs, csirke, liba, kacsa, stb.), a macskák kinti-bentiek voltak és még élek, sőt már 3-ik X-en is túl vagyok.
Nem kaptam el tőlük soha semmit (pedig nem óvtak közel sem úgy a szüleim, ahogy a mai szülők óvják - már már laboratóriumi körülmények között tartják - a gyermekeiket.
Erős immunrendszeremnek (amit a fent említett állatoknak is köszönhetek, hogy megedzették) hála nincs semmilyen allergiám, s a háziorvosommal is 10 éve találkoztam utoljára (pedig nem tömöm magam vitaminnal), aki szerintem azóta már nyugdíjba is vonult.:D
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!