Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Előkerülhet még a macskám?

Előkerülhet még a macskám?

Figyelt kérdés
Van egy 5 éves nőstény cicánk, és kb egy hete költöztettük át az új otthonunkba. Kinti macska, egy kinti helyiségben bezárva töltötte az előző hetet. Macskapórázzal minden nap kihoztuk, hogy ismerkedjen a kerttel, és tegnap oda jutottunk, hogy kiengedjük. Tegnap délután semmi baj nem volt, járkált a kertben és valószínűleg a szomszédban is, egyszer-egyszer eltűnt, de utána visszajött, este viszont már az etetésnél nem volt itt, így nem tudtuk bezárni éjjelre. Reggel sem volt itt, és miután hazajöttem sem láttam, tehát tegnap estefelé láttam utoljára. Nagyon hűséges és ragaszkodó cica egyébként. Hazajöhet még? Lehet, hogy csak kóborol valahol?

2017. nov. 6. 14:52
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem mehetett vissza az előző helyre? Szerintem most csak egy kis magányt keres, vagy ismerkedik a hellyel, szokja a helyzetet. Ne aggódj miatta, biztosan elokerul
2017. nov. 6. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Valószínüleg szétnéz a környéken. Meg kell szoknia az új helyet. Szerintem hazamegy. Néha menj ki és hívd, hogy hallja a hangod, ha esetleg nem találna hazafelé.
2017. nov. 6. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Mennyire ismered a környéket?

Van a közelben macskagyilkos kutya?

Nekem ez volt az első kérdésem, amikor macskával költöztem.

Okvetlenül írd meg, ha megjön!

2017. nov. 6. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Beszélj a szomszédokkal,hogy tiéd a cica és szóljanak,ha látják,vagy legalább ne zavarják el.És próbáld hívni lehet a közelbe van,csak kicsit eltéved.
2017. nov. 6. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen, előkerülhet, főleg ha keresitek és nem csak várjátok. Persze lehet, hogy csak felfedezi a környéket, és majd visszatlál de az is lehet, hogy segítségre lenne szüksége, mert megijedt valamitől vagy megsérült. A nevén hívogatva, vagy kajászacskót csörgetve kellene mennetek körül a környéken és figyelni nem hallotok-e nyávogást.

Tegyetek ki képet a cicáról facebookra, az oszlopokra/fákra stb. kinyomtatva, (több szem többet lát).

Az is lehet, hogy a régi helyére indult vissza. Ha a két hely nincs messze egymástól, akkor viszont érdemes ott keresni először.


A környéken milyen a forgalom? Vannak kutyák? Van csatorna, kút stb. amibe akár beleeshetett? Milyenek a szomszédok? Ha átmászkált más kertjébe, simán meg is mérgezhették.

Az se utolsó szempont, hogy ivartalanítva van-e? Így ősz végén ritka, hogy tüzelne, de nincs kizárva ha nem ivartalanítottátok.

Egyébként nem akarlak elkeseríteni, de a kinti macskák élettartama nem túl hosszú, 3-5év. Kullancsok, férgesség, más macskákkal érintkezve elkaphat bármilyen fertőzést. Remélem ezzel a cicával nem így lesz és megkerül épségben.

2017. nov. 6. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Megerkezett!!! :)))
2017. nov. 7. 23:22

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!