Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ivartalanítás párti vagyok,...

Ivartalanítás párti vagyok, saját cicáimon felül kororokat is ivartalanitattam már, de mit tegyek, hogy elfogadjanak?

Figyelt kérdés
Sajnos rengetegen körülöttem mesélik hogy jaj de jo születtek kiscicáink, ilyenkor nem igazán tudom hogy reagáljak, legszivesebben kioktatnám, hát volt már rá példa, de meg is szakitotta velem a kapcsollatot pedig kulturáltan mondtam neki. És tudják rollam hogy mi a nézetem még is öszinén boldogan mesélik az ujab cica almot. Mit tennétek a helyemben, hogy el is fogadjanak, de valahol megértsék hogy nem jo amit tesznek?

2017. nov. 2. 14:17
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nem tudsz mit tenni, aki hülye az is marad, hacsak saját maga nem döbben rá és változtatni szeretne rajta.
2017. nov. 2. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
82%

Az a baj, hogy aki meg van győződve az igazáról, befásult és még h*lye is, azzal nem nagyon lehet mit kezdeni.

Te folytasd tovább, amit teszel, köszönöm ezt minden felelős állattartó és állatvédő nevében is!

2017. nov. 2. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
24%
Értem én de mi az a "kororokat"?
2017. nov. 2. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom kóborokat.
2017. nov. 2. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Elnézést. Kóborokat.
2017. nov. 2. 15:19
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
A cicák sok helyen családtagnak számítanak még,akkor is,ha nincsenek ivartalanítva.Szóval kicsit olyan mintha egy családtagnak születne gyereke,ráadásul nagyon cuki gyereke.Szóval miután ők várták ezeket a piciket és örülnek nekik nyilván nem értik,hogy te miért vagy felháborodva,ha meg ki is oktatod őket persze,hogy kiakadnak.Nekem két ivartalanított kandúrom van meg nemrég ivartalanítattam 2 lánycicát.Az egyik a szomszédé,egy almot nálunk szült meg a következőt áthozta.Most két kicsi itt van nálunk és úgy néz ki,hogy maradnak is.Nem örültem a helyzetnek és nem is akartam,hogy több ilyen legyen,ezért is ivartalaníttattam az anyát.De ettől függetlenül nagy élmény volt,hogy ott lehettem mikor az első alom megszületett és fantasztikus látni,ahogy a picik szinte napról-napra okosabbak ügyesebbek lesznek.Megtudom érteni,ha valaki örül a kiscicáknak és amíg rendesen gondoskodnak róluk addig szerintem semmi gond nincs azzal,ha meghagynak egy almot.Legközelebb kicsit próbálj meg velük örülni érdeklődj a kicsikről meg arról is mi lesz velük stb azt is elmondhatod,hogy már így is milyen sok cica van menhelyen és sokan az utcán vannak meg,hogy más okból is érdemes ivartalaníttatni.Ha megértőbb vagy velük és úgy érzik,hogy segíteni próbálsz és nem kioktatni akarod őket,akkor talán nagyobb eséllyel fognak meghallgatni és megérteni.
2017. nov. 2. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
69%

Hasonló cipőben járok én is. Ami nálam bevált: mondd meg az ismerőseidnek, hogy nézzenek utána, milyen fájdalmakat, kínokat él át a nőstény párzás közben. Hogy a horgas, tüskés hímvessző hogyan sérti, sebesíti ki, beleakad, felszakítja, vérzik... Vegyék már észre, hogy a macskák, kutyák (és bármilyen állat) nem az emberhez hasonlóan az örömérzet miatt párosodik, hanem csak mert az ösztöne hajtja, mert neki KELL, ami egyébként fájdalom és kín.


Másik dolog, amit sajnos személyesen kellett tapasztalnom ismerősöm kutyáján, viszont ezt is fel szoktam hozni ellenérvnek: az emberből menstruáció során távozik, aminek távoznia kell, mert a gravitáció a függőlegesen álló méhből kihoz mindent. Ezért az emberek többségének semmi problémája a leszakadó méhnyálkahártyával. A négylábon járó állatok méhe viszont kvázi vízszintesen áll, így a gravitáció nem hozza ki a sok dolgot, ezért is van, hogy sok cicánál, kutyánál észre sem lehet venni, hogy éppen ideje van. Ez mind lerakódik és felszívódik. Igenám, de a sok lerakódás gyulladást okoz, így akár már 3-4 évesen eljön az az idő, amikor bazi nagy problémát okoz, ismerősöm kutyája belepusztult. Ez ellen nagyon hatékony védekezés a hormonális ciklusok megszüntetése, azaz ivartalanítás.

Plusz a rendszeres ellés, kölykezés nem tesz jót sem a méhnek, sem az emlőknek, nem véletlen nem nagyon élnek az ivaros nőstények 4-5 évnél többet.


Ezek mondjuk a nőstények mellett szólnak, de van néhány dolog a kandúrok ivartalanítása mellett is: kóborlás, 3-4 nap kimaradás megszűnése, állandó sebek, betegségek (köztük rengeteg nemi betegség is!) megelőzése, személyiségváltozások (sokkal kedvesebb, bújósabb lesz a cica), szagok megszűnése és mindemellett az élvezhető, nem ösztönvezérelt, hosszú élet.


Viszont valóban, sajnos a hülyékkel nem tudsz mit kezdeni, ha fejen állsz is kitartanak a hülyeségük mellet gondolkodás nélkül. Legjobb akkor, ha kerülöd a témát és teszed tovább, amit teszel, hidd el, vagyunk azért elég sokan, akik lelkiismeretesen az állatok jóllétéért dolgozunk. :) Légy büszke magadra! Szép, amit teszel, jó ilyent is olvasni!

2017. nov. 2. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
33%

"de mit tegyek" ?

gyakorold a helyesirast.... bocs, de nem tudtam kihagyni, iszonyu gyatra az irasod

maskor legyszives olvasd vissza az irasodat, mielott a gombra kattintasz

2017. nov. 2. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Írás,írásod, írásodat
2017. nov. 3. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!