Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan barátkoztassam össze a...

Hogyan barátkoztassam össze a macskáimat?

Figyelt kérdés
Befogadtunk egy kismacskàt a héten. A régi macskánk - 1 éves ivartalanított nőstény - folyton morog ès fúj rà, napok óta. Tudunk tenni valamit hogy könnyebben megszokják egymást?

2017. júl. 20. 09:49
 1/4 anonim ***** válasza:

Kinti vagy benti cicák?

Mindenképp el kell szeparálni őket az első időszakban, nehogy a nagyobb kárt tegyen a kicsiben, de azért nem kell őket túl távol tartani egymástól. Kellene egy olyan hely, ahol nem érhetik el egymást, de láthatják egymást és érezhetik egymás szagát. Ha nem megoldható, akkor minden nap kellene tartani egy összeszoktató "rendezvényt", ahol felügyelet mellett egy légtérben vannak a cicák.

Az cicafüggő, hogy mennyi ideig tart az összeszokás, de kitartás, és sikerülni fog.

Nekem egy 4 éves és 1,5 éves cicát sikerült összeszoktatni, mindkettő nem ivartalanított nőstény volt ráadásul. Kb. 2-3 hónapba beletellett, és nem lettek a legjobb barátok, de elmehettem nyugodtan hazulról, tudtam, hogy nem bántják egymást.

2017. júl. 20. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Zárjátok el egymástól őket. Az 1 éves macska legyen azon a helyen, ahol legtöbbet lenni szokott, a kicsit pedig másik helyre. Előbb meg kel szoknia a kicsinek az új helyet (min. egy hét), de egymás szagát érezhetik, kell 2 rongy, egyikkel az egyik macska pofáját törölgesd meg, másikkal a másikét, és vidd oda nekik megszagolni, majd hagyd ott. A rongy mellett kapjanak enni, hogy egymás szaga pozitív legyen.

Miután a kicsi megszokta az új helyet és titeket, még mindig elzárva találkozhatnak (pl. a kicsit hordozóba rakod) és úgy egyenek egy pár alkalommal. Aztán lassan mehet a szemtől szembe találkozás felügyelet mellett, kaját egyenek együtt, de ne túl közel egymáshoz. Ha játékosak, akár az is lehet, hogy együtt játsznak, én azt csináltam, hogy 2 madzagot húztam nekik egyszerre, ez is pozitív megerősítés.

Így össze fognak szokni, ha valamelyik fázisnál rosszul reagálnak, vissza az előzőbe, idő kell még nekik.

Fontos azt is megjegyezni, hogy a macskák védik a saját területüket, így az is lehet, hogy nem fognak utána összebújva aludni és együtt játszani, hanem mindketten a saját "birodalmukat" fogják előnyben részesíteni. A macskák ha nem állnak rokonságban, nem feltétlenül lesznek jóban, csak elviselik egymást, de a területvédelmezés miatt néha összemoroghatnak vagy verekedhetnek.


Sok sikert!

2017. júl. 20. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, ki fogom próbálni ezeket!


Verekedni nem verekednek szerencsére, nem is nagyon mennek közel egymáshoz, csak nézik egymást a szoba két sarkából és morognak :)

2017. júl. 20. 11:34
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nekem 1 éves volt a nőstényem, amikor kukáztam (szó szerint) mellé egy kiscicát. Utálta mint a cart, kb ugyanez a szitu volt mint nálatok, csak ő püfölni is akarta.


Én úgy szúrtam ki velük, hogy mindig egymás mellett adtam nekik enni. Vettem jutalomfalatot is és azt is úgy adtam nekik, hogy kénytelenek voltak néha egymáshoz érni. Fél évembe telt mire megszokta úgy a lány, hogy nem akarta agyonverni. Most sem szeretik egymást, de a kandúr 5 kilós lett és már nem mer vele ujjat húzni. Újabban mintha néha összedörgölőznének, de mindig csak egy pillanatra. :D


Szóval nekem bevált ez a közös etetés, esetleg próbáld meg.

2017. júl. 20. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!