Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mikor kell állatorvoshoz...

Mikor kell állatorvoshoz fordulni, és elég-e telefonon rákérdezni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A cicánk 7 hetes lett, két hete van nálunk (tudom, hogy hamar el lett választva). Mióta idekerült mindig alomba pisil, kakil, de az utóbbi pár napban belepisilt a cipőmbe, lekakilta a fürdőszoba szőnyeget... Nem tudom miért csinálta, eddig mindig az alomba végezte a dolgát. Ezen felül amikor eszünk, mindig "megbolondul". Folyamatosan nyávog és úgy mászik fel a széken és rajtunk át az asztalra, mintha életében nem látott volna még kaját, ilyenkor mindig odateszem a táljához, eszik egy-két falatot és újrakezdi. Mit tanácsoltok erre? Szerintetek szólni kell az állatorvosnak ilyesmik miatt? Mert én úgy hallottam, akkor nem az alomba pisil-kakil, ha valami baja van ... Lehet, hogy csak nagyon ráparázok, de félek, hogy nehogy történjen vele valami baj, mert ez a kis idő alatt nagyon hozzánk nőtt a kis szőrpamacs. Előre is köszönöm!
2017. jún. 29. 14:51
 1/4 anonim ***** válasza:

Gondolom úgyis mentek állatorvoshoz az oltások, féregtelenítés miatt (ha nem, akkor menjetek). Ekkor rákérdezhetsz a pisi-kaki dologra.

A kajálásnál a hiszti tök normális, figyelmen kívül kell hagyni, ill. odatenni a saját táljához. Majd megszokja, hogy az az ő kajája.

2017. jún. 29. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az szokásos kiscicáknál, hogy kiváncsiskodnak hogy mit eszik az ember és erőszakosan kunyerálnak, ne hagyd neki idővel leszokik róla, állatorvoshoz amúgy is vinni kéne, féregtelenités miatt s az oltásokat megbeszélni mikor kezdjétek. Ott meséld el azt a pisi kaki dolgot, megvizsgálja.
2017. jún. 29. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Az a helyzet hogy már féregtelenítve van, mert akiktől hoztuk, ők az összes kiscicát féregteleníttették (2 anyuka ellett, 11 cicát)
2017. jún. 29. 17:56
 4/4 anonim ***** válasza:

A kíváncsiskodás normális, az valószínűleg később is megmarad, a macska nagyon kíváncsi állat.


A pisi-kaki esetén általában a következőket érdemes végig gondolni:

- Elég tiszta e az alom?

- Könnyen megközelíthető helyen van e?

- Az alom fajtája változott e az eddigiekhez képest (pl bioról szilikátra)

-érte a macskát stressz, számára stresszt vagy kellemetlenséget jelentő változás?

- Az alomtálca csendes, zavartalan helyen van, ahol nem éri különösebb inger amíg wczik?


Általában ezek azok az okok, amik miatt félre megy a pisi-kaki. A cicád korára tekintettel azonban még az sem kizárt, hogy túl kicsi, és csak félig meddig tudja, hogy hova kell pisilni. Evés után mindig tedd bele az alomba, szerintem pár hét, és rendeződik. Ha mégsem, akkor esetleg orvostól kérdezd meg, mivel 8-12 hetes kora körül amúgy is érdemes elvinni az első oltására. Féreghajtót pedig negyed évente érdemes adni neki.

2017. jún. 30. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!