Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Egy bizonyos kor után minden...

Egy bizonyos kor után minden macska "megbolondul"?

Figyelt kérdés

Van egy hat hónapos lány cicám (még nincs ivartalanítva, ezt mostanában tervezzük beiktatni). Nagyjából egy hónapja felvette azt a szokást, hogy olyan éjjel 11-éjfél körül szó szerint egyik pillanatról a másikra megőrül. Pattog, mint egy gumilabda, felmászik a bútorokra, lökdösi a tárgyakat, rohangál a szobában, vagy fel-alá a lépcsőkön, polcokra ugrik-és még sorolhatnám. Aztán reggel 5-6 között, ha szerencsém van fél 7 körül elkezdi ugyan ezt a cirkuszt; vagy pofozgat, húzza a hajam, az arcomba szuszog közelről, ugrál rajtam, amíg fel nem ébredek. Most az a rutin, hogy ezek után szépen lecammogok a földszintre a kanapéra, oda követ és kb. 2-3 percen belül békésen alszik. Eddig soha nem volt ilyen, egy igazi angyal volt, nem őrültködött, reggel 8-9 előtt nem problémázott...köze lehet ahhoz, hogy növöget és nincs még ivartalanítva? Változni fog ez még? (Jobb vagy rosszabb lesz esetleg idővel?)


Előre is köszönöm a válaszokat!



2017. ápr. 5. 16:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Sanszos hogy a cicád egyszerűen unatkozik.
2017. ápr. 5. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

https://www.youtube.com/watch?v=l5ODwR6FPRQ

Ja, ha valami ilyet csinál a cicád, az enyém is szokta. De ettől nem bolondok :)

2017. ápr. 5. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Igen, mintha róla mintázták volna :)) Tudom én, hogy nem bolondok, akkor inkább hiperaktív.

Lehet, hogy unatkozik..bár napközben igyekszem vele sokat foglalkozni, plusz rengeteg játéka van, kaparófa..az egyetlen, ami hiányzik, az a cicatorony, de jelenleg nincs helyünk. Majd ha nagyobb házba költözünk, év vége felé, beszerzek neki ilyen mászókákat, meg gondolkoztam még egy másik cicán is társnak, hátha úgy jobban le tudja majd kötni magát :)

Köszönöm a válaszokat! :)

2017. ápr. 5. 17:13
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Nem bolondulnak meg. Több macskával is éltem együtt és egyik sem bolondult meg.


Amúgy te sem vagy egyforma mindennap. Kérdezd meg anyukádat, milyen voltál 1, 5 és 10 évesen! ;-)

2017. ápr. 5. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

A "megbolondul" a kérdésben is idézőjelben volt, a válaszomban pedig átírtam "hiperaktívra" :)

Arra lennék igazából kíváncsi, hogy ennek a hirtelen viselkedésváltozásnak köze van-e ahhoz, hogy idősödik, és még nincs ivartalanítva. Mert 5 hónapig nem! viselkedett így megközelítőleg sem, valami kattant nála és akkor kezdte el. Valamint, hogy ez a hiperaktív (nem "bolond") viselkedés fog-e még változni az évek múlásával és/vagy ivartalanítással. Személyes tapasztalatok, stb.

Köszönöm :)

2017. ápr. 5. 17:38
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem bolondult meg, "csak macska". Kialussza magát, felébred, eszik, játszik egy sort, majd újra alszik. Így működik a macska, aki alapvetően éjszakai ragadozó. Most egy helyiséggel arrébb tölti a macskám az éjszakát, de mikor ez még nem így volt engem is addig piszkált(illetve kaparászta az ajtót) kb reggel fél hattól, míg fel nem keltem és meg nem etettem. Evés után persze jöttek az egyéb "követelőzések". Kimenni, mégsem jó, bejönni,szobaajtó kaparás, stb... Na ezért alszik azóta tőlem távol. :)
2017. ápr. 5. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok. Eddig kiscica volt, most kezd kamaszodni, duhajkodik rendesen, így van ez rendjén. :) Az én 7 éves ivartalanított kandúrom kb két éves kora óta "csitult" egy kicsikét. Kicsikét... :)
2017. ápr. 5. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez csak átmeneti.Kölyök még, természetes,hogy ilyen.

Később felnőttként ennyire ez nem jellemző.Főleg ha este kicsit játszol vele, foglalkoztok, akkor jó eséllyel az egész éjszakát végig alusszák.A miénkre néha rájön hajnalban,hogy játszani akar, de nem minden napos már,mint az elején amikor kicsi volt.

2017. ápr. 5. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
be kell idomitani, nekem ebben mar van tapasztalatom.
2017. ápr. 5. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, akkor berendezkedek az új életmódra :))) Majd igyekszem még többet játszani vele, s meglátjuk! Mindenkinek ment a zöld kéz! :)
2017. ápr. 5. 18:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!