Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Második cica? Bôv. Lenn

Második cica? Bôv. Lenn

Figyelt kérdés

Van egy fél éves nôstény cicám, aki most lett egy hete ivartalanítva. Igazából mimdig a fejembe volt a második cica ötlete, mivel én és a párom is dolgozunk napközben. (én 3körül érek haza, ô késôbb) És a cicám eleven, igényli a társaságot és ez látszik is rajta, ha hazajövök... Utána le se lehet rólam vakarni, szinte a fejemen táncol. Ezért úgy érzem, hogy nappal elég magányos lehet.. ô mentett cica, utcáról szedtük össze, azóta a félôs, bújkálós cicából egy eleven kis ördög lett. Ô szerintem a leghálásabb cica a világon.


A második cicáról:

Állatkeresledésben találtam rá egy ketrecben volt és folyamatosan mozgott, amint meglátott majd kibújt a bôrébôl, dagasztotta a rácsokat és dorombolt... Az eladó elmondta, hogy ivartalanított nôstény, kb. annyi idôs mint az enyém és 1 padláson találták. Közbe közbe hoznak be hozzá macskákat a boltba, de ôt senki se akarja elvinni, mert amint kiengedi, nagyon félôs. Az elsô idôben a kis házából se alart kijönni. Viszont látom már most a fordulatot rajta, ahogy ugrált a ketrecben. Ugyanolyan mint az én cicám volt és látom, hogy milyen hatalmas fordulatot vett pozitív irányba. Egy szóval beleszerettem, mert szerintem tökéletes társa lesz egyszer az enyémnek.


Mi a véleményetek? Hozzam el ôt? Kijönnének a cicámmal? Egyszerûen alig tudtam eljönni mellôle, valami megfogott benne... Sok gondot vennék vele a nyakamba? És ha esetleg mégse jönnének ki egymással?



2017. márc. 17. 09:05
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Mivel egy idősek, szerintem jól kijönnének, de áruld már el lécci, hol ez az állatkereskedés. Én ilyet még nem láttam. És ingyen adják a cicákat?
2017. márc. 17. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
Sokan akarnak venni tásként egy másik állatot az előzőnek, hogy az ne legyen magyányos. Csak sajnos ez néha rosszul sül el. Lehet, hogy a mostani cicád teljesen jól elvan egyedül és nem igényelné egy fajtárs jelenlétét, rosszabb esetben szorongást is kiváthat nála. De persze az is lehet, hogy nagyon jól kijönnek majd egymással, de azért ezt még gondoljátok át szerintem.
2017. márc. 17. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
Kérd kölcsön a boltból, ha kijönnek megtartod, de hol van ez az állatkereskedés?
2017. márc. 17. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Az állatkereskedésben befogadott cicák könnyebben találnak otthont szóval szerintem szép ötlet, vele sajnos eddig nem volt szerencséjük. Csak a ketrec nem tetszik, mert egy macskát szerintem nem lehet bezárva tartani (nem kicsi ketrec, de mégis)


Oké hogy átgondolom, de kitalálni nem tudom hogy hogy fog egy új cicára reagálni.

2017. márc. 17. 09:23
 5/22 anonim ***** válasza:
Egy idős kis cicák testvérként is szinte elfogadják egymást, ne aggódj. De mi a neve ennek a boltnak?
2017. márc. 17. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Ha "kölcsön is tudnám kérni" utána nem lenne szívem újra visszarakni a ketrecbe..
2017. márc. 17. 09:24
 7/22 A kérdező kommentje:
Vas megyében.
2017. márc. 17. 09:26
 8/22 anonim ***** válasza:
Szerintem is jó ötlet, de kiváncsivá tett ez az állatkereskedés. Mármint jó ötlet hogy mentett cicákat bevisznek oda. Fogadd be. Egy idős kis cicák jókat játszanak.
2017. márc. 17. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Fél évesek kb. Bocsi ezt nem írtam
2017. márc. 17. 09:29
 10/22 anonim ***** válasza:
De írtad. Azért mondom fogadd be bátran. Mikor fél éves volt a cicám, két szintén fél éves kóbor tesó párt fogadtam be. Már egy évesek, de kezdetektöl fogva mint három teso játszottak, játszanak egymásal a mai napig.
2017. márc. 17. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!