Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hallottatok már olyanról,...

Hallottatok már olyanról, hogy egy macska belekapott valaki szemébe? Mondjuk egy babáéba, akinek ugye még nem olyan kifejlettek a reflexei.

Figyelt kérdés
Van egy kisbabám és egy macskám is. Sokszor kergetőznek, de félek attól, hogy baj lesz belőle.
2010. ápr. 8. 21:26
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

tegnap 21:33-nak: Asztma és allergia


Manapság egyre több gyerek születik asztmásan vagy allergiára való hajlammal. Allergiát okozhat a pollen, különféle táplálékok, de háziállataink szőre is. Irritációt, illetve túlérzékenységet válthat ki továbbá a környezetbe kerülő lehámlott állati bőrfoszlány, vagy a macskák tisztálkodáskor a szőrre került nyál is. Az allergének finom (szinte észrevehetetlen) por formájában kerülnek a levegőbe, amelyek belégzése és bőrre jutása váltja ki az allergiás reakciókat (mint például hirtelen jelentkező nátha, csöpögő orr, könnyező szemek, viszkető bőr).

Sajnos ilyenkor az állat eltávolítása az egyetlen gyógyír. Persze az is előfordulhat, hogy a gyerek nagykorára kinövi az allergiát, sőt, a tünetek bármelyik életkorban megszűnhetnek.


Cica vagy bébi?

A steril környezet átka



De vajon miért alakult ki ez a nagyfokú érzékenység bennünk? Lehet, hogy a túlságosan steril környezetbe való burkolózás okozza a vesztünket? Mindentől óvjuk csemetéinket, legtöbbször állat közelébe sem engedjük őket, amíg el nem érnek egy bizonyos kort...

"Pedig azoknál a gyerekeknél, akik kutya vagy macska mellett nőnek fel, jelentősen csökken a későbbi allergia kialakulásának kockázata" - állítja dr. Dennis R. Ownby, a Georgiai Orvosi Egyetem Allergológiai és Immunológiai Tanszékének vezetője.

A kutató munkatársaival több éven keresztül vizsgált állattal és állat nélkül felnövő gyerekeket, illetve azok allergiára való hajlamát. Az eredmény megdöbbentő volt: a háziállat nélküli gyermekek 15,5%-ánál alakult ki macskaszőr-allergia, míg ez az arány csak 11,6% az egyetlen kutyával vagy macskával élők, és csupán 7,7% a két állattal egy fedél alatt élők között.


Tehát megdőlni látszik az az állítás, miszerint egészséges gyerek csak akkor nevelhető fel, ha állatot legfeljebb fényképen lát. "Hiszen mi is történik akkor, amikor egy gyermek a kutyájával, macskájával játszik? Az állat megnyalogatja, ezzel baktériumokat ad át, mely a gyermek immunrendszerének reakcióváltozását eredményezi, ami az allergia elleni védekezésként hat." - mondja Dennis R. Ownby. Érdemes tehát legalább elgondolkodnunk, mielőtt elutasítjuk a gyereket, ha négylábút szeretne kapni...


Cica vagy bébi?

Por-cica



De nem csak mi lehetünk allergiásak háziállatainkra, hanem ők is ránk, illetve az általunk teremtett nem megfelelő környezetre. Az Edinburghi Egyetem kutatói megfigyelték, hogy egy ún. Mycoplasma baktérium szerepet játszhat a macska asztmás betegségében, melynek tüneteit súlyosbíthatják bizonyos háztartási körülmények. Így allergén lehet a ritkán takarított lakásban megülő por, a cigarettafüst, az emberi fejbőrről származó korpa és a pollen. A macskát védhetjük úgy is, mint az allergiás gyereket az állattól: azaz eltávolíthatjuk magunkat a házból és máris jobban lesz... vagy kitakarítjuk a lakást és mindenki boldog lesz.

2010. ápr. 9. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Nálunk az egyik cicámnak kapott bele a szemébe a másik, és sajnos maradandó lett a károsodás. Látott ugyan a sérült szemével a cicus, de nem tökéletesen.


Ettől függetlenül azért vagy te a szülő, hogy odafigyelj a gyerekedre, ha a cicával foglalkozik. Én perzsákat tenyésztek, és van egy kétéves kisfiam. A cicák ugyanúgy velünk élnek, mint a gyerkőc érkezése előtt, de abba a szobába, ahol a kicsi játszik, a szőr miatt nem jöhetnek be. (A lakás többi részére azonban mehetnek.)


Nem zárja ki egymást a háziállat, és a gyerek, csak ugyebár többet kell takarítani a jószágok után. Azonban azt, aki csak azért dobja ki a macskáját, mert gyereke születik, mélyen elítélem. A macskádért is felelős vagy, és senkinek nem kötelező cicát tartani. Ha az ember lusta, és trehány, és nem akar odafigyelni rá, hogy ne történjen baj a gyerek és az állat együttélése során, akkor ne is vágjon bele az állattartásba.

2010. ápr. 10. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
nekünk egyszer a cicánk szemébe karmolt bele egy másik macska, és folyton bántották szegényt az itthonában a szomszéd macskák, pedig ő még ivarérett sem volt, és nemis védekezett, mert nem értette,hogy a többi macsek mért bántja, csak játszani akart. na és egyszer belekarmoltak szegényképen az szeme alatti bőrbe, az úgy lógott1-1,5 hétig, de aztán szépen begyógyult magától a kis édesemnek a szeme:) de azóta már megmérgezte őt valaki:S RIP.
2010. ápr. 11. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!