Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Körömvágás közben véletlenül...

Körömvágás közben véletlenül belevágtam a cica körmébe. Mi a teendő? Lehet belőle nagyobb baja?

Figyelt kérdés

2016. jan. 9. 15:51
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem lesz baja, de minek kellett egyáltalán? A macskák elintézik kaparással, ha van min csinálniuk.
2016. jan. 9. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Benti cica, és hiába van kaparófája, eszébe sem jut azt kaparni, inkább a bútorokat tenné tönkre:(
2016. jan. 9. 16:00
 3/7 anonim ***** válasza:
27%
Ezért kéne elvinni állatkozmetikába. Max egy ezresért megcsinálják, és akkor nem sérül meg. Bocs, hogy beszólok, de aki háziállatot tart, az vállalja a vele járó költségeket.
2016. jan. 9. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha nem használja az otthoni kaparófát, annak nagy valószínűséggel az az oka, hogy nem elég nagy, nem elég stabil. Az én cicómmal is ez volt, kölyökkorában még kaparta, aztán rá se nézett, hanem a bútorokat kezdte abajgatni. Vettünk neki egy 60 cm-es kerületű, masszív talapzaton álló, 70 cm magas kaparófát, aminek a tetején egy fekhely van. Nem volt olcsó (30e körül), de nagyon megérte. A bútorokhoz hozzá sem nyúl, naponta többször kaparássza, felcsimpaszkodik rá, élvezi, hogy az nem dől el a súlyától. Így nincs gond a körömvágással sem, szépen koptatja, az alján gyakran megtalálom az elhalt körömdarabkákat.

Attól, hogy belevágtál a körmébe, nem lesz semmi komoly baja, de nagyon kellemetlen neki, frusztrálja, és később meggondolja, odaadja-e neked a lábacskáját! :)

2016. jan. 11. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az előző vagyok! Megtaláltam, a miénk pont ilyen, és nagyon-nagyon bevált:

[link]

2016. jan. 11. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem lesz baja,de figyelj rá máskor hogy a körme alján látod a rózsaszín részt,ahol már nem átlátszó, attól legalább 1 mm távolságra vágd csak le.És használj direkt állat körömvágó csipeszt(ez olcsóbb) vagy nagyon jó minőségű körömcsipeszt.
2016. jan. 12. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Direkt macskakörömre való ollóm van, állatorvos mutatta, hol kell vágni. A kaparófája padlótól plafonig van, utóbbiba be van fúrva, stabil. Van rajta kiülő is, meg doboz is. Abba néha elbújik, de kaparni nem kaparja. A lábának (talán) nem lett baja, nem húzza, nem fájlalja, semmi jele a problémának-csak nagyon megijedtem, amikor láttam, hogy vérzik.
2016. jan. 12. 20:40

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!