Hogy vigyek el egy kissé vadóc macskát állatorvoshoz?
Nekünk is közterületről befogadott cicánk van, és csak engem fogadott el, engem is hosszú idő elteltével, még a család többi tagjával is nagyon óvatos, kerüli őket.
Nem hogy autóban, még lakóházban sem volt előtte. Én is autóval vittem - bár macskaszállítóban - magam mellé, az első ülésre tettem. A szállító alá összetekert törülközőket raktam, hogy az üléspárna hátralejtését kiegyenlítsem, a dobozt gumipókokkal rögzítettem. Belül viszonylag jól kipárnáztam, oldalt is, hogy esetleges erőteljesebb fékezésnél ne a műanyagnak repüljön. A rácsos ajtó felém nézett, így láthatott, sokat beszéltem hozzá.
Egy-két elnyújtott nyávintáson kívül mást nem csinált, nagyon nyugodtan feküdt.
A rendelő várójában is nyugodt volt, félelem nem látszott rajta. A kutyásokat, ha engedték a kutyájukat ismerkedni, megkértem, hogy ne engedjék a cicához, mert fél; eleve olyan helyet választottam, ahol nehéz volt közel férkőzni hozzá.
Az orvos tudja a biztos fogást kivételkor is, vizsgálat során is; akkor sem tudja megmarni, megkarmolni a cica, ha ijedtében akarná.
Nagyon békésen tűrte a vizsgálatokat, a szurikat is. Sajnos, a sokéves kintléte miatt tartós betegsége lett, ami miatt rendszeresen kell vinni vizsgálatra, injekciókra. Annyira nyugodt volt mindig, hogy bizalmat kapott, a harmadik alkalomtól csak levettem a szállító felső felét; ha olyan állapotban volt, hogy nem kellett különösebb vizsgálat, akkor ott megvizsgálgatta az orvos, megkapta a szurikat, és visszatettem a tetőt.
Az orvos mindig nagyon figyelt arra, hogy tényleg csak nyugodt e, vagy fél is; mert akkor a vizsgálatnál, értékelésnél tekintettel kellett volna lennie rá.
A cicák tudnak tartósan „duzzogni”, félni. Ha véletlenül konfliktus adódik, például ha mögém lopózik és nem nézek körül, és nem lépek rá, csak hozzáérek, de veszélyes helyzet volt, akkor napokig kerül, gyanakodva méreget.
De az orvos után, első alkalommal sem volt neheztelés, megszokott helyén kiengedtem a dobozából, és természetesen viselkedett.
Semmiképp ne aggódj, mert azt biztosan megérzi a cica.
Itt olvashatóak az állatorvosnál viselkedés jellemző példái: ))
Szólj az állatorvosnak, hogy félős, és tudni fogja. Nem ez lesz az első ilyen esete, nyugi, ott leszel te, az orvos, az asszisztens, csak boldogultok vele. :D
Az autózásnál valaki legyen, aki fogja a cicát (mármint dobozzal, nem ölben), megnyugtatja kicsit. Bár én semmiképp nem dobozban vinném, mert abból ki se lát, és ha karton... hát az én cicám az első úton összepisilte magát ijedtében. :D Az orvos szerint nem ritka reakció. Szóval legyen vízálló doboz és legyen alatta sok-sok réteg rongy, legyen nálad papírtörlő is és mindenképp vigyél egy adag rongyot a hazaútra is.
Haragudni nem fog, kiengesztelődik hamar, ha megeteted és kap egy extra adag kényeztetést. :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!