Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nem tudok aludni a cicától,...

Nem tudok aludni a cicától, mit csináljak vele?

Figyelt kérdés

3 hónapja fogadtam be egy akkor 3 hónapos lány kiscicát, most nyilván fél éves. Eleinte velem aludt bent a szobában, de sajnos éjjel rendszeresen felkeltett többször is, mert folyamatosan randalírozott, megtámadta a hajam, a lábam, mindig nekiment a hangos dolgoknak stb, szóval kb másfél hónapja a másik szobában alszik kinn, amivel közös ajtaja van az enyémnek.

A baj az, hogy minden egyes reggel (!!) kereken fél 6-kor elkezd iszonyat módon nyávogni az ajtóban, hogy be akar jönni, és ami még rosszabb, elkezd felugrálni a kilincsre, amit ugyan nehezen tud kinyitni, de baromi hangos, és mindig felriadok rá (van hogy egy éjjel többször is eljátssza). Nem akarom beengedni, mert akkor megtanulja, hogy az van, amit ő akar, meg hogy nyávogással el lehet mindent érni. Megpróbáltam mindent: lefröcsköltem ilyenkor, próbáltam napközben kifárasztani, hogy végigaludja az éjjelt, de egyik se működött. Múltkor már annyira felidegesített, hogy egy taslit is kapott, aztán azután csendben maradt (bár nem hiszem, hogy emiatt).

Nekem ez még oké, hogy felkelt, mert visszaalszom, ugyanis egyetemista vagyok és igazából kötetlen, hogy mikor alszom, de a lakótársamat is felkelti, aki meg rendesen menne dolgozni reggel, 7-kor kel stb. és emiatt sosem tudja magát rendesen kialudni. Már kérte, hogy kezdjek vele valamit.

Ha ivartalanítom, az megold valamit, vagy ugyanilyen lüke marad? Egyszerűen nem látok kiutat a problémából, segítsetek, amióta itt van nálam, nem aludtam végig egy éjszakát se...



2015. dec. 18. 08:58
 1/9 anonim ***** válasza:

nèzd, a macskák alapvetően èjjeli állatok.a kint tartott cicám pl mindig fent vannak ha az utolsó busszal, vagy ejszaka jovok haza.

benti tartással persze lehet ezen kicsit alakitani,vannak cicak akik felveszik a gazdi ritmusát.de nincs rá garancia.

nem tudom valô e neked cica,ha kepes vagy egèsz ejszakara bezarni egy szobaba,ahol lathatoan unatkozik.ráadásul pofont adni se kène nekik.

a megoldas az lenne,hogy nyitva hagyod az ajtod,igy ha akar bemegy.legalabb nem fog nyavogni az ajto elott

ja ès a cicak nem olyanok,mint az emberek,hogy 1x alszanak,de akkor 8 órát.

nem, a macskak tobbszor alszanak, de akkor kevesebb ideig. teljesen nem fogod tudni atnevelni. de nyilván ha felnő, nyugodtabb lehet majd a természete.

a lakótársadnak meg igaza van, nem az ő cicaja,ertheto ha zavarja

2015. dec. 18. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
nem egy szobába van bezárva, a legnagyobb szobájába a lakásnak, és mivel körbejárhatós a lakás, mindenhova van bejárása onnan, kivéve az én meg a lakótársam szobájába. ráadásul rengeteg játéka van és mind ott vannak vele.
2015. dec. 18. 09:28
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekem kinti cicáim vannak, így ilyen gondom nincs, de szerintem az a baj, hogy unatkozik, nem tudja mivel lefoglalni magát. Az enyémek is sötétedéskor, este a legaktívabbak, napközben nagyrészt alszanak. Ha bent van, oda kell figyelni hogy ne teljesen ingerszegény környezetben legyen, legyenek játékai stb amivel le tudja foglalni magát.
2015. dec. 18. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Megértem azokat is akik nem engedik ki a cicát mert féltik, meg egy panelból nehezen lehet kiengedni egy macskát, mivel nincs hova, de én így hogy vidéken nagy kertes házban lakunk pl el nem tudnám képzelni hogy csak bent vannak a cicáim. Csak ha belegondolok hogy mennyi mindent csinálnak kint, fára másznak, egeret fognak ami ösztönösen bennük van hiszen ragadozó állatok. És egyszerűen sajnálnám őket ha ezektől mind el lennének "tiltva" bezárva egy lakásba. Tudom hogy ez sok mindenkinek nem fog tetszeni, aki benti cicát tart, de nekem ez a véleményem, természetesen nekem is az a legfontosabb hogy jól érezzék magukat, de látom rajtuk hogy így van.
2015. dec. 18. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Az én cicám 10 hónapos, benti cica, kb. három hónapos korától van itt. Eleinte fél ötkor ébresztett. Örültem. Kezdetben felhúztam az órát hatra, bár én még ráértem volna, akkor rájött, hogy a gazdi hatkor kel. Aztán, mikor elkezdte enni a szárazeledelt, ami kinn volt neki egész éjjel, akkor többet nem igazán ébresztett fel, főleg nem korán. Inkább akkor, ha esetleg szerinte sokáig aludtam, és már unatkozott nélkülem, de akkor is diszkrétebben.

Szóval: nem éhes a cicád? Reggel. Mert nekünk ez kb. így oldódott meg, mert ugye amikor felkelek, adok neki enni. Így meg tud csipegetni a szárazeledelből, ha ő reggel ötkor vagy hatkor éhes, én meg ha felkelek, utána adok neki enni.

Amúgy én azt olvastam, hogy a macskák kb. 2-3 órahosszát töltenek igazán mély alvással, a többi csak szunyókálás. Ezt az enyém sem tudom, mikor teszi, remélem éjjel, mert nappal mikor nem vagyok itthon nem tudom, mit csinál. Viszont megtanulta, hogy éjjel alszunk, és hagy aludni. És igen, kétségtelen, hogy éjjel, meg hajnalban nagyon aktívak. A bezártságot viszont utálják, az nem jó, ha ha be van zárva egy szobába. Valamint nagyon valószínű, hogy igényli a társaságodat is. Egyébként kismacskaként az enyém is játékosabban ébresztett, manapság csak rámül. Én magamat szoktattam rá eleinte, hogyha elkezd engem hajnalban csócsálni, leseprem magamról. Így azt is megtanulta, hogy ezt ne tegye, pár alkalom kellett csak. A tied is már kamaszodik, valamennyit komolyodik, magyarázd el neki szépen este, hogy fekszünk, reggel meg pattintsd le magadról, szólj rá, nem kell pofozni, meg fröcskölni, egyszerűen éhes, vagy veled akar lenni. ez nem lükeség, erre nem az ivartalanítás a megoldás, egyszerűen ilyen egy macska. Ha meg egy éjjel többször is felugrál a kilincsre, akkor vagy simán veled akar lenni (mi ebben a baj?), vagy tényleg a bezártság a baja. Ettől nem fogja azt hinni, hogy egy nyávogással mindent elér. Alakítsd ki a szokásaitokat, a macska szereti a rendszerességet. Ja, és nálunk jelenleg így decemberben résnyire nyitva van a szobaajtó, hogy tudjon mászkálni, kint van az alom, mostmár, hogy ekkora, nem fogom behozni, míg kicsi volt, behoztam neki éjszakára, egyszer aludtunk bezárt ajtónál, ő bent volt a szobában, annyira volt neki rossz bezárva lenni, hogy megtisztelte az ágyam, (még kicsi volt), szóval ezért van nyitva a szobaajtó, ami mostmár nekem hideg, úgyhogy most intézem a macskaajtó beszerzését és beszerelését a szobaajtóba. Mert be- vagy kizárni nem fogom.

2015. dec. 18. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A mi cicánk is utálja ha egy ajtó zárva van a lakásban. Képes akkor is nyávogni az ajtó előtt ha be se akar menni. Ha meg mi is abba a bezárt szobába vagyunk akkor meg pláne. Úgyhogy nálunk is résnyire van nyitva a háló ajtaja, ő a nappaliban játszik még ha akar, eszik stb. aztán kora reggelre már mindig arra kelünk,hogy velünk alszik az ágyban, ha elfárad ő is, akkor átjön hozzánk aludni.Sokszor viszont már ő is akkor jön az ágyba aludni amikor mi fekszünk,leszokott arról,hogy zaklat minket alvás közben.Am szerencsés esetben szinte teljesen igazodnak a gazdi napi rutinjához, ez azonban sajnos idő és türelem. Anyukámék 10 éves cicája pl. már teljesen be van idomítva rá,hogy tudja mikor van fekvésidő, előtte még eszik kicsit, meglátogatja a wc-jét, aztán fekszik be a szüleimmel az ágyba és fel se kell amíg ő sem.
2015. dec. 18. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ne csukd ki éjjelre, és húzd a fejedre a takarót, ha randalírozik. Kismacska, ez ilyen...


Lefekvés előtt játssz vele sokat, az segít valamennyit, de az egész éjjelt max 15 éves korában fogja végigaludni. Idővel azért sokkal kevésbé lesz zavaró, és egyre ritkábban jön rá az 5 perc. Az enyém megtanulta, hogy ha átfordulok a másik oldalamra, nem fogok vele foglalkozni (egyébként ölelgetni kell pár percig), de kölyök korában volt, hogy a fejemen rohangált át éjjel. Amikor extrémen be volt kattanva, és végképp nem bírtam, bevágtam 5 percre a hordozójába, ettől lenyugodott. De ez összesen ha két alkalommal volt, még 1 éves kora előtt, szóval tényleg jobb lesz.


Az ivartalanítás így is, úgy is muszáj lesz.

2015. dec. 18. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Egy ideig barátnőmnél laktam, mert két macskája is volt, akikre vigyáznom kellett, amíg elutazott. Mivel én utálom, ha zargatnak este, kizártam őket a hálóból, pedig addig rendszeresen az ágyon aludtak, és meg is voltak sértődve rendesen. Minden este és reggel az ajtót kaparták (tiszta karmolás lett), hogy engedjem be őket, de onnantól kezdve azt az ajtót mindig zárva tartottam előlük, hogy tekintsék úgy, hogy amíg itt vagyok, oda nem mennek be.


A végén egészen megunták, és kb egy hónap múlva már csak 1-2x kapartak pár percig. Én mondjuk roppant mélyen alszom, mivel nekünk mindenféle rágcsálónk volt már, és na azok aztán irtó hangosak éjszaka, így nem túlzottan zavart, hogy vernyognak meg kaparják az ajtót. Ja és ne szólj hozzá semmit, mintha ott sem lennél, egy idő után nem hiszem el, hogy nem unja. Nyilván ha kinyitottad rá az ajtót, és foglalkoztál vele, akkor elérte, amit akart. Mert ha lefröcskölted, stb akkor ki kellett nyitnod.

2015. dec. 18. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítséget! biztos, hogy nem éhes, mert direkt későn adok neki este enni, hogy ugye reggel is később legyen éhes és mindig van neki kirakva száraz táp, amihez hozzá is fér. az lehet, hogy unatkozik vagy tényleg nem bírja elviselni, hogy be van csukva az ajtó. mivel baromi hangos, most ki fogom próbálni azt, hogy nyitva hagyom neki az ajtót éjjelre, és csak akkor rakom ki ha randalírozik. ja és persze próbálok napközben sokat játszani vele, hogy kifáradjon.
2015. dec. 19. 15:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!