Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Minőségi macskatápot szeretnék...

Minőségi macskatápot szeretnék venni a cicáimnak, ami tényleg jó minőségű és ami nem a Royal Canin, tudnátok ajánlani valamit?

Figyelt kérdés

Egy 4 éves ivartalanított kandúr és egy 10 hetes (egyelőre még) ivaros kislány cicának keresnék valami jó minőségű, alsó prémium kategóriás cicatápot. Ismertek ilyet?


Royal Canint NEM szeretnénk! Ezen kívül tudnátok ajánlani valami igazán jó, minőségi tápot?


Mindkét macskám benti cica amúgy, ha ez számít.



2015. nov. 1. 18:32
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
55%

8# ez hülyeség. Az én macskám a tenyésztőnél Royalt és Happy Catet kapott, mióta nálam van, azóta Az Acanától elkezdve Orijenen és a Hill'sen át mindenfélét evett, van mikor RC-t kap, máskor meg mást. Mégcsak nem is a RC-t szereti a legjobban.


Az állatorvosunk (aki amúgy nem egy sufni orvos) egyébként szakmai szemmel még a Happy Catet is előbb ajánlja, mint az Acanát...

2015. nov. 3. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
68%
Maxitabi az Acana meg az Orijen meg nem azért drága, mert olyan jó benne a hús, hanem azért mert divatos lett. Kb. négy éve még a 20 kilós Orijent vettem 24 ezerért, most meg ugyanott 37 ezer a 18 kilós. Először csak a kiszerelés lett kisebb aztán elkezdték emelni az árát is rendesen. Tavaly még pont azt néztem, "csak" 33 ezer volt. Azt senki ne magyarázza meg, hogy így felment az összetevők ára. Felkapták. Ennyi.
2015. nov. 3. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 Vicuska87 ***** válasza:
58%

Royal Canin kukába való, én az első cicám olyannal kaptam. A macska függő volt, szőre fénytelen hullott, nem volt túl jó kondiban, pedig szabad evés volt.

Aztán váltottam Taste Of The Wildre, a váltás 36 óráig tartott, addig a macska nem óhajtott enni, mert szinte toporzékolt az RC-ért...

Amióta Taste-et eszik azóta mindent megeszik, bármilyen gabonamentest teszek elé.

Most vagyunk átszokóban az Acanára.

A RC gyógytápok, pedig enm is léteztek még évekkel ezelőtt, és a gyógytápok tartalma is egy nulla, SOHA nem etetném azzal a mcskám, pedig az egyik húlyholyag gyulladásra hajlamos...


Jó tápok, Acana, Orijen, Taste Of The Wild, Porta21 gabona mentes, Sanabelle gabonamentes, garanatapet, purizon...

2015. nov. 3. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 macdln ***** válasza:
75%

Szerintem nem írtam hülyeséget, csak a véleményemet írtam le. Amúgy is a "SZINTE lehetetlen" nem azt jelenti, hogy nem sikerülhet átszoktatni másik tápra a cicát, meg azt sem jelenti, hogy ettől függetlenül nem eszik mást meg. Örülök, hogy a te cicád RC -n kívül többféle tápot is megeszik. Van több olyan ismerősöm is, akik rengeteg tápot kipróbáltak már, de csak a Royal Canint (fajtatápot)eszik meg a cicáik. (tenyésztőnél is ezt kapták, és utána míg el nem fogyott a kezdőcsomagban lévő RC is, addig ezt ették, utána sokfélét kipróbáltak, egyaránt gabonamentes és gabonát tartalmazó tápokat is, de egyiket sem ették meg) Szóval én az RC-ről csak az én véleményemet és az ismerőseim tapasztalatát írtam le.

Az orijenről és az acanáról annyit, hogy direkt nem ajánlottam a kérdezőnek én sem, ugyanis én sem értek egyet azzal, hogy egyaránt felnőtt, idős és kölyök cicáknak is ajánlják és ráadásul nincs is többféle változata. Meg nagyon drága. Én soha nem szoktam elolvasni az ajánlott napi mennyiséget. A cicáim általában nem habzsolnak, így eléjük merem rakni azt a mennyiséget, amit én jónak találok. Legtöbbször hagynak is a tálkájukban egy keveset, de szerintem ez nem azt jelenti, hogy nem ízlik nekik, hanem, hogy már jóllaktak. Minden alkalommal örömmel, dorombolva esznek. Ez gondolom annak is köszönhető, hogy próbálok többfélét kipróbálni. Korábban én is adtam nekik nem gabonamentes tápokat. (Ontario, Josera, sajnos egyszer Purina One-t is) De sajnos rossz tapasztalatom volt velük. Egyik cicámnak hasmenése volt mindegyiktől, a másik kettő meg folyamatosan hízott tőle és rengetegszer jártak alomra miatta és ami kijött belőlük, az sem volt túl biztató. (sok+büdös) Volt, hogy napi 6-7-szer végezték el a nagy dolgukat. Mióta kipróbáltuk a gabonamenteseket, már nem járnak annyiszor alomra, nem sok és nem büdös, ami kijön belőlük, egyiknek sincs hasmenése, nem híznak tőle túlságosan (ezt úgy értem, hogy pont annyit"híznak", amennyit kell , ugyanis még fejlődésben vannak) és ráadásul ízlik is nekik. Tapasztalatom az orijennel : nincs hasmenésük tőle, ízlik is nekik, de valóban hízásnak indultak tőle a cicák. Szóval már nem adom nekik. Most még próba stádiumban vagyunk, sokfélét próbáltunk már, de amik jelenleg vannak, azoktól egyiknek sincs hasmenése, mindegyiknek ízlik, a végtermék nem büdös (mármint, hogy nem annyira, mint a többinél, amit korábban próbáltunk) és nem olyan rengeteg, nem indultak tőlük rohamos hízásnak. Ezek a tápok : Purizon Kitten, Brit Care Crazy I'm Kitten.

Később tervezek még kipróbálni többfélét is. (pl. az Optimanova Kitten-t, ez a táp nem gabonamentes) Ivartalanítás után, pedig kipróbáljuk majd a GranataPet Adult hal, GranataPet Sterilised szárnyas, Natural& Delicious Neutered csirke & gránátalma, Optimanova Sterilised, Brit Care Cat Missy for Sterilised tápokat.1 éves koruk után pedig ki fogunk próbálni felnőtt cicáknak való tápokat is. Az Optimanova tápnak van sokféle változata a kitten és sterilised-en kívül is : Light (túlsúlyra hajlamos cicáknak), Exquisite (válogatós cicáknak), Hairball (a szőrlabdák távozásának elősegítésére), Adult lazac és Adult csirke, Mature (7 évnél idősebb cicáknak). És mivel kölyök korukban is kapják a kitten változatát, felnőtt korukban majd kipróbáljuk a purizon adult változatait is (hal, csirke és hal, bárány és hal) és lehet, hogy a Brit Care és az Optimanova felnőtt változatait is. Jónak találom még az Applaws Adult változatait is (csirke, csirke és lazac, csirke és kacsa), az Applaws Senior-t, a Porta 21 Feline Finest Sensible-t, a Feringa Kitten szárnyast, a Feringa Adult változatait (kacsa, hal, pulyka). Találtam egy tápot, ami hasonló, mint a Royal Canin. Concept for Life.

Olcsóbb, mint a RC, van 10 féle változata is. (közte két fajtatáp is : Maine Coon Adult, British Shothair Adult)

És fel is van tüntetve, hogy mennyi a hústartalma, már, ha a szárnyas fehérjét, annak lehet nevezni. (a Royal canin-nél ez szárított szárnyas fehérje és oda sincs írva, hogy miből mennyi van benne)

"Royal Canin Maine Coon Adult :

Összetevők:

Szárnyasfehérje (szárított), rizs, kukorica, állati zsír, növényi fehérjekivonat*, kukoricaglutén, ligno-cellulóz, állati fehérje (hidrolizált), répa-apríték, ásványi anyagok, szójaolaj, halolaj, psyllium (útifű mag és héj), frukto-oligo-szacharidok, élesztő- hidrolizátum (mannán-oligo-szacharidok forrása), borágóolaj, zöldtea-kivonat (polifenol-forrás), hidrolizált rákfélék (glükózamin-forrás), körömvirágliszt (lutein-forrás), hidrolizált porc (kondroitin-forrás).

*L.I.P.: kitűnően emészthető, magas értékű, válogatott fehérjék.

Adalékanyagok:

Tápértékkel rendelkező adalékanyagok:

A-vitamin (28.000 NE/kg), D3-vitamin (700 NE/kg), E1 [vas] (39 mg/kg), E2 [jód] (3,9 mg/kg), E4 [réz] (5 mg/kg), E5 [mangán] (50 mg/kg), E6 [cink] (151 mg/kg), E8 [szelén] (0,08 mg/kg), taurin (3 g/kg).

Tartósítószerek - antioxidánsok."

"Concept for Life Maine Coon Adult :

Összetevők:

37 % szárnyasfehérje (csirkében gazdag, részben szárított és hidrolizált), rizs, szárnyaszsír, 4 % lazacfehérje (szárított), kukoricafehérje, 2,5 % ligno-cellulóz, 2,5 % szárított répaszelet (cukormentes), lenmag, 1,2 % lazacolaj, 0,8 % napraforgóolaj, nátrium-klorid, sörélesztő (szárított), tojás (szárított), 0,2 % borágóolaj, 0,2 % élesztő-kivonat (szárított), béta glükánokban és mannán-oligo-szacharidokban gazdag), 0,2 % cikória-inulin, 0,1 % útifűmaghéj (szárított), 0,04 % glükózamin, 0,02 % kondroitin-szulfát, 0,02 % zöldtea-kivonat, 0,02 % yucca schidigera (szárított). 0,0025 % körömvirágliszt (luteinben gazdag).


Energia 1 kg-ban: ME (FEDIAF, 2013) 16,95 MJ / 4.051 kcal.


Adalékanyagok 1 kg-ban:

Tápértékkel rendelkező adalékanyagok: A-vitamin 15.000 NE, D-vitamin (D3-vitaminként) 1.500 NE, E-vitamin (all-rac-alfa-tokoferil-acetátként) 400 mg, C-vitamin (aszkorbil-monofoszfátként, kalcium-nátrium-só) 400 mg, B1-vitamin (tiamin-mononitrátként) 40 mg, B2-vitamin (riboflavinként) 40 mg, B6-vitamin (piridoxin-hidrokloridként) 60 mg, B12-vitamin (ciano-kobalaminként) 120 mcg, niacin 350 mg, kalcium-D-pantotenát 120 mg, folsav 12 mg, biotin (als D(+)-Biotin) 3.000 mcg, kolin-klorid 2.500 mg, taurin 2.500 mg, L-karnitin 100 mg, DL-metionin 2.500 mg, réz (réz(II)-szulfát pentahidrátként) 15 mg, cink (cink-szulfát monohidrátként) 120 mg, cink (glicin-cink-kelát-hidrátként) 40 mg, vas (vas(II)-szulfát monohidrátként) 250 mg, mangán (mangán(II)-szulfát monohidrátként) 35 mg, jód (kalcium-jodátként, vízmentes) 2,5 mg, szelén (nátrium-szelenitként) 0,35 mg.

Technológiai adalékanyagok: antioxidánsok."

Szóval, ha választanom kéne, inkább a Concept for Life.

A Happy Cat nem tudom miért lenne jó, amikor az összes változatának csak 21-22 % a hústaralma. Ez az amúgy is kevés "hús" húslisztből áll. A többi összetevő pedig legtöbbször : gége, rizsliszt, kukorica, máj, fűszernövények, lenmag, tojáspor, árpa stb. Gége ?!?!

A Happy Cat-nek a La Cuisine változata elég jó, legalább is szerintem. Egy kicsit több a hústartalma is, mint a sima Happy Cat-eknek és "Száraztáp egyetlen állati fehérjeforrásként kacsával, könnyen emészthető rizzsel & burgonyával; nem tartalmaz glutént & mesterséges adalékokat, omega-3- & -6 zsírsavakban és prebiotikumokban gazdag."

A Hill's és a Royal Canin is tartalmaz kukoricát, amit tudtommal a cicák meg sem tudnak emészteni. És nincs leírva % - osan, hogy mit tartalmaz, pedig szerintem ez nagyon fontos lenne....

Összességében : mindenki azzal eteti a cicáját/cicáit, amivel szeretné. (ami bevált nekik, ami ízlik a cicáknak)

Lehet, hogy az egyik cicának ízlik egy táp és nem is hízik tőle és nincs tőle hasmenése. És lehet, hogy ugyanaz a táp szintén ízlik egy másik cicának, csak neki már hasmenése van tőle és/vagy hízik tőle. Kérdezőnek : Ki kell tapasztalni a tápokat, ki kell többfélét próbálni. *Amelyik ízlik a cicáknak, nincs tőle hasmenésük, nem indulnak hízásnak tőle*, annál a tápnál/tápoknál kell maradni. Én próbáltam a házi kosztot (sótlan, zsírtalan, fűszertelen) is, de sajnos érzékeny gyomrú cicámnak a legtöbb házi koszttól hasmenése van. (főtt csirkehús, sült szálkamentes hal, főtt rizs, főtt sárgarépa...) Így ő csak száraz tápot, néha nedves eledelt és főtt marhahúst kap. Egyébként, ha hagynám mindent megenne. Ő is és a másik két cicám is minden evő. Mindent megesznek, amit eléjük rakok, nem válogatósak. Szóval ki kell (ki lehet) próbálni sok mindent és végén az maradjon, ami a legjobb a cicának. (*)

Nedves eledelek közül szerintem ezek a legjobbak :

Applaws, Brit Care, Schesir, Greenwoods, Moments, Almo Nature Legend, Hermanns, Animonda Carny Ocean. És ezek után a "második lépcsőn" : GranataPet, Real Nature, O'canis.

2015. nov. 3. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
68%

Most szentségtörést fogok elkövetni, de etesd a macskákat hússal! Klasszisokkal olcsóbban kijössz, és nem eszik a sok retek adalékot. Gondolj csak bele, a macskafélék kizárólag húsevők, és nincs szükségük vitamin utánpótlásra zöldség formájában mint a kutyáknak. Ha érdekel a dolog keress rá a B.A.R.F. kifejezésre, mindent le fognak írni, de igazából aki gondolkodik mellé se tud fogni.

Csak az arányok miatt leírom, hogy én most 2 hétig etettem a kutyát durván 3-3500 forintból és naponta 1 kiló húsfélét kap. Az étrend állt csirke/kacsa/libanyakból, ezeknek a farhátjából, szívéből, májából, marhaszívből és csirkelábból és combból, mikor mit kaptam a hentesnél.(disznót nem szabad adni, maximum megfőzve, de én úgy sem adok)

Mi nem tudunk per pillanat fagyasztani neki, de a macskának a kajája nem sok helyet foglalna neked ha le is fagyasztanád. Csak a hatás kedvéért belinkelek két képet egy barfos bengáli cicáról:

[link]


[link]


Egy szó mint száz, mindenki azt ad enni a dögöknek amit akar, de ha szereted az állatot, akkor szerintem az sem fog zavarni hogy 2 perc alatt kiporciózod a kajáját, meg kezet mosol utána.

2015. nov. 5. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 atti-73 ***** válasza:
27%

Rengeteg vélemény született és nem lehet tudni kinek van igaza, talán egy hiteles állatorvos aki kicsit közelebb vinne az igazsághoz. Azért én javaslom mindenkinek Fodor Kinga: Mit egyen a macskám című könyvét, érdemes elolvasni.


A nature's protection tápról mi a véleményetek, próbálta valaki?

2016. jún. 8. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!