Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kiscicát vennék! Valaki?

Kiki02 kérdése:

Kiscicát vennék! Valaki?

Figyelt kérdés
Lehetőleg brit kiscicát vennék, Szabolcs-Szatmár-Bereg megye közelében. Az ár max. 60 ezer forint lehetne. Mivel ajándékba venném, minél előbb szeretnék egy kiscicát találni. Már a neten körül néztem, nincs szép, közeli kiscica, annyiért amennyiért szeretnék. HA valakinek van más fajtájú kiscicája szívesen fogadom.:)
2015. ápr. 15. 12:20
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
60 ezerért szép, egészséges fajtatiszta macskát nem is fogsz találni, nem csak brit, de más fajtában sem. Vagy szánj rá nagyobb összeget (nagyjából inkább 100 fölött) és vegyél egy törzskönyves cicát, amire utána a gazdájának nem kell még 100 ezreket költeni orvosra (merthogy az 50-60 ezres brit szaporítós = nem szűrt = millió betegség hordozója lehet, akár halálos is), vagy nézz körbe és válassz neki egy ingyen elvihető csodaszép kis házimacskát, millió van már belőle. Ha szaporítós kiscicát vásárolsz, azzal nem egy cicát, hanem egy hatalmas gondot, költségeket, aggodalmat ajándékozol a leendő gazdinak, ráadásul törzskönyv híján az a macska nem brit, csak maximum fajtajellegű keverék, ami akár sima házi macska is lehet, csak mondjuk a szín alapján a drága eladó rámondja, ezzel jól átvág.
2015. ápr. 15. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Sose értettem ezt a fajtatiszta állatot áron alul, igaza van az elsőnek. Amikor a tesómék westie kutyát vettek könyörögtem,hogy ne szaporítótól vegyenek olcsó kutyát,ami valószínűleg beteg de hiába,kettőt is vettek. Persze,hogy kiderült,hogy a mindkét kutyának durva fehérje, csirke allergiája van.(a szaporított westieknél ez nagyon gyakori). Már sokkal többet költöttek a speciális tápokkal meg állatorvosi kezelésekkel, gyógyszerekkel(szteroidokkal) ,mintha tenyésztőtől ,szűrt kutyát vettek volna.

Pláne ha ajándéknak veszel, akkor vagy adjál normális ajándékot (nem olyat amire nagy valószínűséggel szépen ráfizetnek), vagy válasz olcsóbb ajándékot, ne állatot.

2015. ápr. 15. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ajándéknak élő állatot nem veszünk, és nem is fognak tenyésztők így eladni neked.

Másrészt, vagy válassz valóban fajtatiszta, tenyésztőtől származó állatot, aminek ára 100 ezer körül van, vagy fogadj örökbe egy házi cicát, az is ugyanolyan kedves, szép.

Én is hiába szeretnék új autót 1 milliót Ft-ért, ha nincs annyiért...

2015. ápr. 15. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Tisztában vagyok azzal, hogy nem tudok majd tenyésztőtől 70-en alul macskát vásárolni. Tudom, hogy élő állatot nem célszerű venni ajándékba, de nekem ezt úgymond "kikötötték". Néztem én akár 30-on alul is szép kiscicákat, de had ne mondjam milyen messze vannak. A leendő gazdija se várja el,hogy minden féle papírja legyen meg stb, de vannak kikötései. De mivel ezt így senki nem tudja megérteni, ezért ebbe ne is menjünk bele. Lényeg, hogy akkor nem fogok tudni szép kis "brit" egészséges cicust találni ilyen áron. Megértettem, köszönöm a válaszokat! :)
2015. ápr. 15. 14:46
 5/6 anonim válasza:

Tudom, nem a kérdéshez kapcsolódik teljesen, de...

Az egyik macskám európai rövidszőrű, doki szerint brit felmenőkkel, mert színre, csíkra megegyezik, csak tarkás (fehér alapon ezüstszürke, fekete csíkokkal). És emellé van egy félperzsa apja... Kiváncsiságból: nem szeretne az illető inkább ilyesfajtát? A genetikai diverzitás adott, betegsége semmi, erős, szép, sokkal szebb, mint az a túltenyésztett brit macskafajta. (Nem, nem a macskámon akarok túladni, de valószínűleg van ott még ilyen, ahonnan őt hoztam.)

Off: Ha ez megnyugtat, akiktől hoztam, pont brit kandúrjuk van, csak annyi van vele, hogy ivartalanított és homoszexuális. Amelyikkel összejár, az meg a macskám apja. :D

2015. ápr. 17. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Szia! Köszönöm válaszodat..:) De a napokban foglaltam le egy április végén születő brit kiscicát, törzskönyv nélkül, nagyon jó áron. Ajánlották ezt a "tenyésztőt" teljes mértékben megbízható, szép cicákat hoznak el tőle.(Ezt azért írtam, netán ha valakinek kedve lenne kötekedni)

Tehát még egyszer köszönöm ajánlatodat...:))

2015. ápr. 17. 19:48

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!