Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A cicám összevissza pisil,...

A cicám összevissza pisil, mit tegyek, hogy ne tegye ezt?

Figyelt kérdés
Meg lett rá tanitva,h a wc-be pisiljen, és szokott is oda, de ha olyan kedve van a fotelre,ruhákra pisil.Már 2éves és az utobbi időbe szokott erre rá.Légyszi segitsetek, mert a szüleim már azon gondolkoznak kinek adják a cicát és én nagyon szeretem.
2008. aug. 13. 16:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
61%

a legfontosabb, hogy alaposan takaritsd fel, mert ha erzi valahol a szagat, akkor valoszinuleg ujra oda fog.

fiu vagy lany? ha fiu, akkor az ivartalanitas segiteni fog.

egyebkent pedig szerintem itasd fel egy papirral legkozelebb, es tedd oda, ahova szeretned, hogy pisiljen (vegyel macskaalmot, abba lesz a legjobb)..mert ha a vecebe teszed a papirt, akkor elazik, es nem fogja erezni a szagat.ha pedig mar beleszokott az alomba, ujra megprobalhatjatok a vecere szoktatast.

2008. aug. 13. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
74%
Szia! Kandúrod van? Mert a kandúrok jellemző szokása ivarérett korukban, hogy "megjelőlik" a területüket, legyen az a házon belül vagy kívül. Nagyon kellemetlen, ráadásul iszonyú erős szaga van. Ilyen esetben az ivartalanítás segít.
2008. aug. 13. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
61%
A területét jelöli, ez kandúr szokás. Az ivartalanítás megoldja. (8.000-10.000 forint körül van) De vannak egyébként macska riasztó szerek is, csak ez nem segít sokat ilyen esetben. Ivartalanítás a legjobb módszer. :)
2008. aug. 13. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
61%

Egyszer a TV-ben láttam az animal planeten régebben hogy hogyan lehet leszoktatni a macskát hogy odapisiljen a szőnyegre,táskára stb.Ha VC-zni akarna egy helyre és valami megzavarja pl. egy nagy könyvet odadobnak mellé a földre és megijed utána már nem fog oda pisilni.

De ha fiú akkor én is az ivartalanításra szavazok vagy rakjatok a lakásba macskaalmot ahova elintézheti a dolgát.

2008. aug. 13. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ha már két éves nem hinném, hogy az ivartalanítás megoldja a problémádat. A vizelet szagának mértékét tényleg csökkenti, de azon kívűl nem fog leszokni a jelölgetésről. Ez csak azért mondom, mert én is hasonló cipőben járok. Az én cicám is a lakás 13 pontján (összeszámoltam) tudott odajelölni. Nálam az sem segített, ha elvertem a seggét mikor csinálta. Megpróbálkozhatsz evvel vagy amit még javasolni tudok az az illóolajok használata (citrom, narancs, eukaliptusz) és legalább nem fogják a szüleid érezni a kellemetlen vizelet szagát, vagy a szalmiákszesz. Ugyan szúros szaga van, de hamar megszünik. Ezzekkel a szerekkel itasd át a felületeket persze nem egyszerre vagy mikor odavizel töröld fel azonnal tisztítószeres (Flóraszept)ronggyal. Egy idő után remélhetőleg leszokik ha nem érzi ott a szagát. Még azt is meg lehetne csinálni, hogy bizonyos szobákat pl. anyukádék szobájába vagy ahová nagyon nem kéne, hogy összepisiljen becsukni, és csak olyan szobákba lenne ahol nem annyira nagy baj, ha pisil és könnyen lehet takarítani. Ha parkettád van és lassacskán már szétrohad (példám) javaslom, hogy kend be vastagon parketta lakkal, hogy ne tudjon a vizelet a rések közé bemenni. Ezt a teknikát bútorokra is megteheted (sima lakkal), ha engedik. Jó módszer, mert onnan könnyú lemosni és a bútor sem megy tönkre bármennyiszer is pisili le. Sok sikert!
2008. aug. 16. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
61%

az előző válaszolónak majdnem teljesen igaza van de tapasztaltból tudom, hogy ha elvered miután odapisilt akkor nemcsak hogy semmire nem mész de azt is eléred, hogy féljen tőled és akkor dolgozhatsz, hogy újra elnyerd a bizalmát...

a másik amibe "belekötnék", hogy: "Még azt is meg lehetne csinálni, hogy bizonyos szobákat pl. anyukádék szobájába vagy ahová nagyon nem kéne, hogy összepisiljen becsukni, és csak olyan szobákba lenne ahol nem annyira nagy baj, ha pisil és könnyen lehet takarítani." nah ez a tanács így ahogy van haszontalan (persze hosszútávon értem)....és (ez is tapasztalat) azért, mert a cicák rendkívül intelligens állatok és hamar rájönnek, hogyan tudják kinyitni az egyes ajtókat....nálunk pl a Szuszu ( szintén sok helyre pisilős kandúrka :D) rájött, hogy kívülről egyszerűen meglöki az ajtót és mivel ő egy majd 5 kilós cicóka xD az ajtó kinyílik, belülről meg a mancsával nyitja ki (vagy a kilincsre ugorva addig kapálózik míg kinyílik az ajtó)....anyumék szobájának az ajtajának meg lazán nekidől és kinyílik, ha meg a nekidőlésre nem nyilík akkor neki rohan...szóval ezt is simán megoldják, nem kell nekik 1 hónap és rájönnek a trükkre (persze az okosabb egyedek, mert pl a másik "benti" cicunk a Bördike az 6 év alatt nem jött rá a dologra xD), szóval egy próbát megér de ne számíts tartós eredményre...nekem az illóolaj nagyon bevállt, ezekre esküszök: eukaliptusz, narancs, bergamotte és valamiért a fahéj szagától is elfut :D

2008. aug. 21. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
én is tapasztalatból írtam a tanácsokat, ha nem vetted volna észre. A hátsora ütés meg nem a világ vége és a hangos kiáltás, ha már van egy bizalmi viszony ettől nem fog megsértődni és sokszor semmit sem ér, tapasztaltam. És igenis hasznos az ajtó becsukás, általában nem tudják kinyitni a macskák egy rendesen bezárt erős ajtót, tisztelet a kivételnek, de az elég ritka. De ha azt akarja az ember, hogy pl. a fotelre lerakott ruhát másnak macskavizelettől ázva vegye fel akkor csak hagyjuk nyitva az ajtókat.
2008. aug. 25. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
61%

Atya ég!Sokkterápia?Elfenekelés?Ordítsunk rá vagy zárjuk ki?Ha egy gyerek sír és nem tudják vajon miért is teszi akkor vele is ezt tesszük?!Hát nem!(vélemény egy előbbi válaszról)

Először vidd el állatorvoshoz hátha tud segíteni(a dokik nem csak az egészségügyi problémákon segítenek),esetleg valami lelki háttere lehet a dolognak.Pl.:új állatka érkezett,új helyre költöztetek,nagyobb stressz érte,valami megváltozott körülötte stb.Az erőszakos módszerekkel nem oldódik meg a probléma,annyit lehet vele elérni hogy a cica vagy a gazditól fog tartani,vagy attól a helytől,ahol megfenyítették,így csak újabb stressz érné.

2008. aug. 28. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
67%
remélem, hogy te is egyszer majd megtapasztalod, milyen mikor az egész lakás ammónia szagú. Akkor majd meglátom, hogy hogyan fog működni a te módszered, cirógassuk a macskát ha lepisilte is a drága bútort, látszik, hogy nem sokat konyítsz hozzá...
2008. aug. 30. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
76%
Nem hozzád beszéltem azt hiszem és ne vádaskodj.Honnan tudnád hogy mennyire értek hozzá?Mellesleg a válaszom lényege az volt(talán így még te is felfogod)hogy nem minden esetben célravezető a fenyítés mert,bizonyos esetben a cica nem fogja érteni hogy miért is kapta.Bocs ha számodra érthetetlenül fogalmaztam,igen kicsit elragadott a hév. (Egy leendő állatorvos voltam amúgy.)
2008. szept. 5. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!