Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskám lenyelt egy tűt....

A macskám lenyelt egy tűt. Azonnal rohantam vele az állatorvoshoz. Röntgen, a gyomrában volt, azután műtétileg eltávolították. Jól döntöttem, vagy kijött volna magától?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem, mert a műtét nem volt éppen olcsó. Az orvos azt is felvetette, hogy előfordul, hogy természetes úton kiürül és akkor nem kell vagdosni. De a műtét a biztosabb.
2010. jan. 18. 18:52
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
79%

Jól tetted, hogy orvoshoz vitted. Egyébként a lenyelt tű valóban magától szokott távozni, nem szúrja át a gyomrot, de ezt én sem merném megkoctáztatni, biztosan rohantam volna az orvoshoz.


"A lenyelt tárgyak szinte kivétel nélkül végig tudnak menni a gyomor-bél huzamon, még a tű és a kis üvegcserép is.

"Érdekes, hogy a gyomorba, majd tovább a bélbe jutó gombostű a legritkább esetben okoz bélátfúródást, ugyanis a béltartalom megfordítja, és gombos fejével előre a bélsárba ágyazódva akadálytalanul elhagyja a szervezetet."

2010. jan. 18. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon jól tetted! Sőt, így egy füst alatt ivartalaníttatni is nagyon okos dolog volt. Felesősségteljes gazdi vagy, én is csak gratulálni tudok. Ha csak egy kis esélye is van annak, hogy bajt okoz, akkor jobb a műtétet választani. Meg aztán ki tudja, milyen baktériumok voltak azon a tűn! Képzeld el, ha kiszúrja a bélfalat és még jól el is fertőzi!

Egy szó mint száz, örülök, hogy megér neked ennyit a cica. Mindenkinek ilyennek kellene lennie!


Mihamarabbi gyógyulást a cicuskának!

2010. jan. 18. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Naná, hogy jól tetted. És szerencsés, hogy éppen láttad mikor lenyelte.

Ne foglalkozz a pénzzel, nekem is van néha lelkifurdalásom, ha sokat költök a cicára, de felelősséggel tartozom érte, úgyhogy valamilyen szinten muszáj. Az a cica csak rád számíthat.

2010. jan. 19. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! :)

A cicus egyébként már jobban van a tegnap előttihez képest. Javulgat az állapota. Tegnap és ma is voltunk kontrollon. Gyógyszereket kap, jövő héten megyünk varratszedésre.

Már sétálgat, eszik és sokat alszik. Szóval biztató a helyzet.

2010. jan. 20. 14:42
 15/15 anonim válasza:
Ha valaki hasonlóan járna velünk ez történt: a cicank szombat este nyelt le egy kicsi varrotut cernastul, halalra aggodtam magam, mivel hetvege volt rohantunk az ugyeletes gyoyszertarba es paraffinolajat vettunk sikositokent, hogy ne ragadjon bent a cerna(ezt ket napig adtuk aztan nem) Az orvos azt mondta, hogy amig nincsenek tunetek(rosszullet laz levertseg) csak figyeljuk, ha barmi lenne vigyuk be. Ha akarod rontgenre beviheted, az megmutatja hogy all merre van a tu. Az orvosunk azt mondta, hogy kar lenne felnyitni, ha nem muszaj, a cicak a termeszetben is megeszik a halszalkat, csontot, eletrevaloak. Fontos meg hogy ha eszreveszed az incidenst azonnal adj neki enni, hogy legyen mibe beleakadnia a tunek a belekben, igy nem azokat szurja at. Keszulj fel, hogy par napig kakit fogsz turkalni mire meglesz a tu, nalunk kedd estere kerult meg. Kis cicank nem vett eszre semmit, csak kikerekedett es imadta az extra figyelmet es szeretgetest. Remelem masoknal sem lesz baj, nyilvan szerencse kerdese is, hogy a tu jol alljon. Fontos, hogy nem azt tanacsolom ne vidd el a cicat orvoshoz! Mindenkepp telefonalj es konzultalj az orvossal, figyeld a macskad nagyon, nehogy fajdalma legyen, ha lenne azonnal vidd be rendelobe! :) sok szerencset kivanok a cicaknak es nektek gazdiknak
2018. jan. 16. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!