Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kisállatot itthon vonaton...

Kisállatot itthon vonaton tényleg csak olyan kocsiban szabad vinni, ami nem pótjegy-és helyjegyköteles? Egy 1 hónapos cica komolyan ekkora gondot jelentene?

Figyelt kérdés
8 órás útra készülünk, és nem bírom felfogni, hogy buszra semmi akadály nélkül fel lehet vinni, vonatnál meg ez van.. ha megszegem a szabályokat, tényleg van olyan kalauz, akit zavarna egy ekkora állatka? és mit tehet? csak nem szállít le a vonatról 2 tizenéves diákot, egy 4 éves kislányt meg egy kiscicát, ugye? pénzbüntetést adhat?
2014. júl. 9. 01:26
1 2
 1/14 anonim válasza:
87%
A máv oldalán biztos találsz valamiféle szabályzatot, ami erre vonatkozik, de tudtommal kisállatot csak személy-,gyorsvonatokra lehet felvinni, InterCity-re nem. Szerintem mindenképp kérdezz rá esetleg a jegypénztárban, de ha elnéző a kalauz, nem csinál belőle ügyet...
2014. júl. 9. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

A veletek szembe ülő allergiás 5 éves kisfiúnak viszont gondot jelenthet.

Egyébként a szabályzatot itt találod: [link]

2014. júl. 9. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
27%
súlyosan allergiás vagyok a macskaszőrre, igaz régen elmúltam már 5, de a legjobb esetben is véresre gyulladnak a szemeim és asztmás roham tör rám. igen, engem zavarna a macskád.
2014. júl. 9. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Én is úgy tudom hogy IC-re nem lehet felvinni. Hogy miért azt nem tudom. Az allergiás utas azért hülyeség mert a másod osztályon is épp úgy utazhat allergiás. Az ebből adódó probléma puszta illemmel elkerülhető.

Felszállok, és egyrészt megpróbálok a lehető legüresebb kocsiba felszállni, de ott is a velem szembe illetve mellettem ülőt megkérdezem hogy nem-e allergiás. Ha igen, arrébb megyek. Ez a hely jeggyel is megoldható mert ott is ha az a válasz hogy igen akkor keresek olyan utast aki elcserélné velem a jegyet. Legvégső esetbe pedig kiülök peronra

2014. júl. 9. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Csak IC-re nem szabad felvinni, de az IC-knek is szokott olyan kocsija lenni, ami gyorsvonatnak minősül, az Elvirán fenn van minden, azokban a kocsikban utazhatsz vele. Ha helyjegyed van is átülhetsz máshová, majd elmondod a kalauznak, hogy miért. Nem hiszem, hogy ez akkora probléma, mint amilyennek tűnik.
2014. júl. 9. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0%
1 hónapos macskát miért kell utaztatni? Főleg ilyen hosszú útra.. Gondolj szerencsétlen állatra is..
2014. júl. 9. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
51%
Hordozóban nem szokott gond lenni, többször láttam hordozót az ülések alatt, nem szólt érte a kalauz. Azért nem árt megkérdezni, hogy milyen lehetőségeitek vannak.
2014. júl. 9. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, az kimaradt, hogy IC vonatokon láttam a hordozókat
2014. júl. 9. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
49%

Egyáltalán mit keresne nálad egy egy hónapos (4hetes) kismacska? Se oltása, se kialakult immunrendszere? Mindenképp össze akarsz szedetni vele valami fertőzést?


És igen lehet olyan kalauzt fogsz ki, aki szemrebbenés nélkül leszállít a vonatról, lehet olyat fogsz ki, aki eltekint a dologtól. De láttam én már nyugdíjas bácsit ezért leszállni a vonatról.

2014. júl. 9. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
60%

Jaj, már miért szállíták le a vonatról? Macskát lehet szállítani, tök mindegy, milyen idős.


Talán oka van annak, hogy négy hetesen van nála, az anyja elpusztult, stb, nem tudhatjuk.

2014. júl. 9. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!