Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan tudnám a kertemen...

Hogyan tudnám a kertemen kívül tartani a macskákat?

Figyelt kérdés

Az a problémám, hogy a környékbeli macskák konkrétan az én veteményesembe járnak üríteni.

A napokban rendbe tettem a kertem és egyrészt rengeteg macskaszéklet került elő a földből, másrészt pedig a szépen bekomposztált-felásott-elgereblyézett földet másnapra 3 ilyen macskatoalett-nyom díszítette. Tegnap rendbe tettem újra, elgereblyéztem de ma reggelre még két macskatoalett jelent meg.


Na és nekem most ezen a ponton marhára elegem lett, ez így nem mehet tovább. Ismertek valami humánus módszert arra, hogy megvédjem a "területem"? Valami növény esetleg, aminek nem bírják a szagát, vagy mit tudok tenni?

Nem szeretnék agresszív módszerekhez folyamodni, de elkeseredésemben már arra is gondoltam, hogy beszerzek egy csúzlit! (Csak hát ott meg benne van a pakliban, hogy komolyabb sérülést okozok, mint szeretnék.)


Mit csináljak?


Köszi a válaszokat!


2014. márc. 11. 12:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Szerezz be egy mozgásérzékelős locsolót. Ha észleli ,hogy belép valami a kertbe akkor autokmatikusan lespricceli. Ez 100 százalékosan beválik mivel a macskák utálják a vizet.


Vagy ha ez nem tetszik akkor vegyél egy élve fogó csapdát. Fogd be őket és irány a menhely!!!

2014. márc. 11. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! Jó ötlet ez a mozgásérzékelős öntöző-rendszer, de az a helyzet, hogy a veteményesben csöpögtető-csöveket fektettünk épp azért, hogy ne felülről legyenek öntözve a növények.

A másik opció amit említettél szóba sem jöhet. Annál még az is humánusabb lenne, ha éles lőfegyverrel lövöldöznék rájuk...

2014. márc. 11. 12:40
 3/12 anonim ***** válasza:
praktiiker stb heléyen lehet kapni ultrahangos vagy egyébb módszeres macskariasztót
2014. márc. 11. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Nos leírom, én miket csináltam, és nem váltak be. (ugyanilyen gondok miatt jöttek az ötletek)

1. macskajajfű: Állítólag nem bírják a szagát a macskák, és messzire elkerülik. Végigültettem a kerítés oldalán, de úgy látszik a macskáknak vagy rossz a szaglásuk (ez kétlem, mert jó szaglásuk van, lévén macskaféle ragadozók) vagy megszokták a virág illatát. Nem vált be.

2. mondták, hogy a macska nem szereti az ecet szagát. Nos én napi szinten több hónapon keresztül öntöttem ecetet oda ahová kakilni jártak.. Az eredmény az lett, hogy mindenhová mentek kakilni ahová nem öntöttem ecetet,majd amikor elmúlt az ecet hatása, gyorsan kakiltak oda is.Viszont én nem tudtam kimenni a kertbe mert büdös ecetszag terjengett..

3. Azt mondták, szórj szét hagymát, fokhagymát a kerítés tövében ahol tudod, hogy a macska átjár. Eredmény: A végén már rohadó hagymaszag terjengett, és a macskák ezentúl nem a kerítés alól , hanem a tetejéről jártak át. Viszont van jó hír is. Azt vettem észre, hogy pár helyen kikelt a hagyma, így lett újhagymám..:) (de a macskák még mindig jöttek)

4. azt mondták a macskák csak oda mennek kakilni, ahol tud kaparni, vagyis eltudja ásni a kakit..Ahol kavics vagy díszkövek vannak fű helyett, a macskák nem mennek. Nos én mindent beszórtam díszkavicsokkal. Elég drága mulatság volt. Eredmény. Nagy öröm, hogy a dísz kövek miatt minimális lett a paraj,gaz. Viszont a macskáknak ez sem gond. A köveket is képesek egy kis kupacban összekaparni kakilás után.

5. mozgásérzékelős spriccelő: eredmény: A vízszámla kicsit magasabb lett, mert bár az elején volt siker, a macskák tényleg nem szeretik ha lespriccelik őket, de a nyavalyások okosak. Nagyon hamar megtanulták, hogy csak víz ami rájuk spriccel. Azt is megtanulták, hogy mekkora a távolság amíg a víz elér. Csak 1 centivel de pont oda kakilnak ahol a spriccelés már nem éri el őket. Így napi szinten ellenőrzés, hogy hova kakilnak, és a spriccelőt mindig más helyre rakni..

6. csirke dróthálóval betakarni a terméseket, virágokat.

Eredmény: Én ahová az epreket ültettem, csináltam csirkedróthálóból egy keretet amit az eprek fölé teszem. Eredmény. Macskák végre nem szarják tele az eper ültette területet. Virágos kertemben meg olyan virágokat ültettem amik futóvirágok, nagy levelekkel. Így oda sem járnak a macskák mert a nagy levelekkel nem bajlódnak..SIKER!

Viszont a díszkövekre ma is járnak a macskák, de majd igyekszem a spriccelőt úgy állítani, hogy oda irányítom, hátha beválik..


Sokan azt tanácsolták, hogy tartsak 2 fajta állatot.

Az egyik legyen vagy egy kutya..de én nem akarok kutyát tartani.

A másik hogy tartsak Main Coon macskát. Állítólag ez a macska nem engedi, hogy a területére más macskák jöjjenek. Ezen gondolkodom, bár nem igazán szeretnék napi szinten macskaviadalt látni a kertemben.. és végezettül:

Valaki csak annyit mondott nekem, hogy

- "Kedvesem! ha a macskák befészkelték magukat a kertedbe, és hatalmas WC-nek látják, nincs az a humánus módszer amivel el tudod őket zavarni.."


Sajnos, igaza volt..

2014. márc. 11. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
A locsolót be tudnád úgy állitani ,hogy arra a helyre fókuszáljon ahol a macskák bejönnek.
2014. márc. 11. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Még valamit.

Kihagytam az ultrahangos és hasonló macskariasztókat. Eredmény: Vagy süketek a macskák (amit szintén kétlek) vagy aki piacra dobta ezeket a riasztókat az nagyon gazdag lett. teljesen hatástalan. (pénzkidobás, és szitkozódás az eredménye)

2014. márc. 11. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%
Van gazdájuk ezeknek a macskáknak???Beszélni kéne velük ,hogy ivartalanitassák és tartsák bent a macskáikat.
2014. márc. 11. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
2014. márc. 11. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

ma 12:52

A macskám mint írtam okosak.. Hamar megtanulják, hogy nem csak 1 járat van. Így hiába rakom a kerítés sarkába a locsolót mert onnan jártak át, változtatnak. Akkor átjárnak a hátsókapu tetejéről vagy a a másik szomszéd kerítés oldalánál.. Otthon kéne lennem egész nap, hogy kilessem őket, de ez nem megy.. Dolgozni kell...:)

2014. márc. 11. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszi az újabb válaszokat!


Az ultrahangos macskariasztót nem említettem, de próbáltuk tavaly, hát semmi hatása nem volt, pénzkidobás. Engem máshol nem zavarnának a macskák egyébként, csak azon a 30 négyzetméteren.. De mivel az ugye mindig rendbe van tartva, kiváló hely a macskáknak és hát ide is járnak.


Lehet mégis marad akkor a csúzli és keresek hozzá valami nem túl kemény "töltényt".

2014. márc. 11. 13:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!