Imádom az állatokat, de a macska idegesít. Baj ez?
Ugyan így vagyok vele, mint te kedves kérdező.
A macskával amúgy nem lenne bajom, ez is csak egy állat a sokból.
De a sok ember, aki különleges állatot lát benne, és ajnározza, hogy milyen okos, meg mennyire hűséges, meg.... idegesít.
Arról nem is beszélve, hogy alattomos, sunyi érdeklények.
A macska a terjeszkedését nem magának, hanem az embereknek köszönheti, ahogyan a kutya, vagy sok háziállat. Egyáltalán nem inteligens, ha valmelyik állat, akkor a malac inteligens. A macska ösztönből cselekszik.
Én egyébként azt a tulajdonságát még utálom, hogy hajnali 3-kor csak az ablak alatt képesek a bagzó macskák vinnyogni.
Bemásznak mindenhová, a harmadik szomszédba is megtalálják a gyerekeknek kitett homokozót és hótziher, hogy abban végzik el a dolgukat!
Hiába van oltva, meg féregtelenítve, a macska egy négylábon járó kórokozótenyészet.
Persze hogy az embernek köszönheti a terjedését ,de az már lényegtelen a faj szempontjából. A lényeg, hogy sikeres és sok van belőle mindenhová elkerült .
Emberi tulajdonságokkal meg nem érdemes felruházni, se a kutya nem hűséges, se a macska nem önző, csak más az ösztönkészletük ,mert egyik társas állatból lett kitenyésztve a másik meg nem. Annyi szerencséje van a macseknak ,hogy a nagy többségét nem tenyésztették túl,és félvad állapotban is szépen megél.
A macskák egyébként szerintem azért ilyen öntörvényűek, mert sokkal később kezdték el háziasítani, mint mondjuk a kutyát és így még sokkal jobban megmutatkoznak a ragadozó szokások (már csak abban is, ahogy játszanak). (pl.: egy oroszlán mennyire engedelmeskedne, ha most elkezdenék háziasítani). Lehet, hogy előbb utóbb a macska is engedelmesebb lesz, de alapból sem úgy tartják, mint a kutyákat, hanem tök sokan kiengedik, akkor meg ugye vadásznak is, tehát valamilyen szinten szerintem mindig öntörvényűbb lesz. Egyébként meg szerintem okosak a cicák, az én cicáimnál pl. volt olyan, hogy elvettem a labdájukat és elraktam a fiókba, hogy már ne játszanak vele éjfél után, mert elég hangosak és a szomszéd nem nagyon díjazza, és kilesték, hogy hova rakom a labdát és kihúzták a fiókot és kilopták a labdát, meg olyan is volt, hogy kinyitották az ajtót, mert addig csimpaszkodtak a kilincsen. + egyébként őket is sok mindenre meg lehet tanítani, csak sokkal több türelem kell hozzá, mert tovább tart megtanítani dolgokra, mint mondjuk egy kutyát. (de én arra is megtudtam tanítani őket, hogy csak a kaparófát kaparják).
Egyébként meg jó, hogy ösztönösek, miért melyik állat az, aki nem ösztönös, végső soron mindegyiknek a kaja a legfontosabb, ahogy az embernek is, csak erről sokan megfeledkeznek.
10. Ez is igaz, az én macskám kinti volt sok évig, csak néha jött be, élte a maga kis életét, csak enni jött haza. Mostanában engedem be gyakrabban, mert nem akartam ,hogy megfázzon, és most már ki sem akar menni. A hiba csak ott van, hogy mivel sok évig kint élt, egyelőre "vitatkozunk" a szabályokon. :-D Tegnap felidegesített ,azért írtam ki így a kérdést.
Sok évvel ezelőtt, mikor társasházban laktunk, befogadtam egy cicát, nyáron a 40 fokban bejött hozzám az üzletbe, szinte lógott a nyelve. Még akkor pici volt és velünk nőt fel, Ő irtó jó fej volt. Velünk szocializálódott, olyan szinten élte velünk a mindennapjainkat és alkalmazkodott, hogy épp csak megszólalni nem tudott. Még csak nem is volt makacs, mint általában a fajtársai. Sőt, bár tudjuk, hogy a macska helyhez kötött, mi akkor kétlakiak voltunk, és hétvégén mindig vittük magunkkal a házhoz, ott meg jól elvolt az udvarban, élvezte a kint létet. Sajnos ez is lett a veszte, egy idő után annyira bíztunk benne, hogy már nem figyeltem rá folyton az udvarban, mondván jól elvan, és egyszer csak eltűnt, végleg. Mai napig bánom, pedig már sok éve volt.
mindez azért van, mert a macska nincsen 100%-osan háziasítva. ha egy szobában tartott cicát kiraksz a vadonba, pár nap alatt alkalmazkodik, nem úgy mint pl a kutya, és túléli (itt most természetesen nem az agyontenyésztett perzsára, munchkinra vagy bármelyik természetellenes fajtára gondolok).
szeretetre pedig tudományos szempontból semilyen állat nem képes. ez inkább a "falkaszellem" és mint tudjuk (gondolj a tigrisre, jaguárra stb.) a macskák átlagban magányos állatok.
a többit, amit még le akartam írni, már megtette a #7 válaszoló. teljesen normális, ha nem szereted őket, nem minden személyiséghez passzolnak. de kinek a pap, kinek a paplan :)
#11 INTELLIGENS. attól még, hogy te nem álltál érte sorba, megtanulhatnád leírni
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!