Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A lépcsőházban találtunk egy...

A lépcsőházban találtunk egy cicát, de tovább nem tudom befogadni, és senki nem segít. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Tegnap a lépcsőházunkba egy cica keservesen nyávogott, adtunk neki enni, inni, körbekérdezünk mindenkit, kiplakátoltunk, de senki nem jelentkezett. A cicának nyakörve van, amiről leeshetett a biléta. Mivel este 11-ig nem hívott senki, éjszakára hazahoztam. De az én cicámat bántja, egy pofonnal kezdte, és most ahol van egy üres szobában, oda ma délután költözik be az új lakótársunk.


Írtam a Cicamentő Angyaloknak, és az Újpesti Állatmentőknek (Újpestiek vagyunk) de semmi. Ma még elviszem orvoshoz, hátha van chipje, de többet nem tudok tenni. Éjszakára már nem maradhat, és a sajátommal nem fogom összeengedni. Kérlek segítsetek, mit tegyek, kit hívjak?



2013. máj. 31. 10:17
 1/5 anonim ***** válasza:
Sajnos ez a helyzet nehéz, mert ha senki nem jelentkezik, értelemszerűen a cicus megint az utcán végzi :( Még annyit tudok tanácsolni, hogy ha van facebook profilod, tedd ki egy cicás/állatos oldalra, kérde meg, hogy osszák meg az emberek. Az ilyeneknek nagy erejük van, én a múlt héten egy kis spánielnek így találtam meg agazdáját:) Sajnos ha nem jelentkezik senki, akkor tudom, hogy nagyon nehéz neked, főleg mert bántja a cicusodat, de valahogy próbáld meg még kicsit benntartani! Teljesen megértelek, hogy ez nem egyszerű, ilyen velem is volt, és bár bántja a cicád, próbáld meg őket kicsit egyedül hagyni, mert megoldják ők ezt egymás között, csak idő kell nekik... :) Az internetre is felteheted ajándékba elvihető cicusként, ha tényleg nem jelentkezik senki, azt megteheted, ha valaki ennyire nem vigyáz a macskájára. Csinálj pár fotót, add oda egy jó tulajdonosnak, van rá jogod, mivel nem tartozol semmivel ennek a rossz tulajnak és a cicusnak sem. Ha az illető mégis keresné, akkor add meg az új tulaj számát neki, aztán majd elrendezik egymás között, abban már nem te leszel a felelős. Talán furcsának tűnhet, de nincs nagyon más választásod, nem maradhat az utcán szegény :( Ha tudsz írj nekem egy üzenetet, mert érdekel mi lett a cicussal! :)
2013. máj. 31. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Még tegnap este kiraktam facebookra, és megosztotta az összes állatmentő, aki a környékemen van. A sajátommal nem engedem össze, mert ő 2 kiló, és már ha megfújja a szél mehetünk az orvoshoz. Sokáig beteg volt (macskanáthás) csoda, hogy megmaradt. Nálunk egy cipő sincs elől, vagy mindegyik teljesen steril, orvosi tanácsra. Megpróbáltam őket összehozni, de amint leb.szott egyet az enyémnek, (aki amúgy barátságosan közeledett felé) majdnem ő is kapott egy nyakast, így inkább bezártam a szobába. Mindegy, most indulunk az orvoshoz, hátha van chipje. Reménykedjünk benne. Az utcára nem fogom kitenni, ez egyértelmű, de azért az hihetetlen, hogy hiába kérek segítséget, nem érdekel senkit. Más kirakja a talált állatot a menhely kapujába, de én, aki próbál humánusabb lenni, azt kapom vissza, hogy minek hoztam haza.
2013. máj. 31. 11:16
 3/5 anonim ***** válasza:
Jaj szegény:( Hát, gondoltam hogy nemigen segítenek, mert vannak akik nem tudnak és akik nem akarnak.. de sajnos olyan nincs aki tud, és meg is teszi :( Én nagyon segítenék neked, de messze lakok tőled.. (Győr-Moson-Sopron széle...) sajnos ez nehéz :( Végülis mi történt? :(
2013. jún. 1. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Az én cicám tüzel, és a vendég macska teljesen rá van állva, a szobát lebontja annyira ki akar jönni. Ha holnapig nem jelentkezik senki, visszaengedem a lépcsőházba. Nem tudok mást tenni, mert mindenki elhajt a fenébe, még az Illatosra sem hajlandóak bevenni. Most pedig egy csatatér a lakás, és én a sajátomat féltem.
2013. jún. 1. 14:40
 5/5 anonim ***** válasza:
jaj nagyon sajnálom :( remélem azért valaki megszánja :(
2013. jún. 2. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!