Mi az előnye-hátránya nőstény cicák ivartalanításánál a petefészek egyszerű eltávolítása helyett egyidejűleg a méh eltávolításának?
Jaj, nagyon megosztó téma.
Ha a petefészkeket távolítják el csak, akkor a műtét maga kisebb, gyorsabb lefolyású, nem terheli meg annyira az állatot, a vágásnál nem kell akkora területet felnyitni, könnyebben meggyógyul a műtét helye ezután, nem olyan invazív.
A hátránya az hogy az állatban ugye a méh benne marad, amely megbetegedhet, elgennyesedhet, elrákosodhat.
Na most vannak viták arról hogy mivel a petefészek gondoskodik az ehhez kapcsolódó hormonok termeléséről, mivel a petefészkek eltávolítódnak, ez az érv semmissé válik (tanulmányok igazolták hogy a gennyes méhgyulladás kialakulása az emelkedett hormonszinttel pozitívan korrelál).
Körülbelül ugyanannyi ember van aki az egyikre esküszik, mint ahány a másikra (orvosokról beszélek), illetve van egy rakás ember akinek nem lett az állatának semmi baja úgy hogy a méh a helyén maradt és van egy másik rakás akinek méhgyulladása lett az állatának nagyon csúnyán, amiért a műtét "nem teljes" voltát okolta.
Persze erre rá lehet azzal kontrázni hogy aki a petefészkek kivételét preferálja csak, azt mondja hogy akkor indokolt a méhet is eltávolítani, ha az nem teljesen egészséges már az ivartalanítás időpontjában sem. Ez persze lehet hogy nem derül ki, csak később, súlyosabb betegség formájában. Azt vallják viszont hogy egészséges fiatal állatnál nem okozhat gondot hogyha a méh bent marad. Amennyiben idősebb állat, olyan akinek esetleg kicsinyei is születtek, a méh kivétele is javallott.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!