Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Én vagyok a hibás, hogy ezt...

Én vagyok a hibás, hogy ezt tette a wc-re szoktatott kicicám?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretném, ha a másfél hete örökbefogadott kiscicám jól érezné magát nálunk, és ezért próbálok mindent megtenni. Két hónapos a kis dög, és nagyon szeretjük.

Tegnap elvittem a tesóihoz "látogatóba", hogy egy kicsit mást is harapdáljon, ne csak minket:) Nagy családból jön, és kicsit félek, hogy ingerszegény a környezet nálunk. Tökjól érezte magát, jól ki is fáradt, mindenkit megkergetett, játszott sokat a tesókkal.

Szomorú voltam, amikor el kellett hoznom, látszott hogy milyen boldog. Jól bírta a hazautat, itthon látszódott, hogy kicsit meg van szeppenve, hol vannak a tesók.

Erre reggel arra ébredtem, hogy a teljesen szobatiszta cicám telibe pisilte a hátamat, az ágyunkat, a takarót is.

Kicsit magamat okolom, hogy úgymond megmutattam, mit veszített, és talán emiatt csinálta. Igazam van?

Mit tegyek ilyen esetben?

Valamint lehet valamivel semlegesíteni a cica pisi szagot?


2012. okt. 24. 07:28
 1/7 anonim ***** válasza:

A cicának nincs bosszúállási ösztöne.

Szerintem csak jelölt és otthonának akarja tudni a házat ahol él.

A pisi szagot nagyon nehéz eltüntetni,nekem a műanyag padlóról sem sikerült sajnos ,pedig mindent meg tettem és mégis,ha tüzek oda pisil.

2012. okt. 24. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Vicuska87 ***** válasza:
77%

Én nem vinném, vissza a tesóihoz, mert az utazgatás, és a helyváltozás nagyon megviseli őt!

Nem tudom mennyi idős a cica, de egy ivartlanítás biztos jól jön majd!

2012. okt. 24. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Egy két hónapos macska még nagyon kicsi, három hónaposan szokták örökbe adni inkább. Másfél hete van csak nálatok, úgyhogy még nem csoda, ha időnként mellépisil. Ilyenkor tegyétek rá többször az alomra, hogy jobban megjegyezze, hova kell wczni.
2012. okt. 24. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
92%
3. vagyok. Macskát valóban nem kéne utaztatni, ha nem muszáj. Ők az állandóságot szeretik, ha van egy megszokott hely, főleg ilyen kicsi macska, teljesen összezavarod.
2012. okt. 24. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Megint én vagyok. Eszembe jutott egy jó megoldás! Elhozhatnád az egyik testvérét is! Sokkal jobb lenne neki ha lenne macska társa, akivel eltud játszani egész nap.
2012. okt. 24. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
41%

En meg azt.gondolom igenis ki kell mozdulni a macsekkal is. Mi lejarunk a lepcsohaz ele mert az en kicsikem nagyon kivagyik..

Ha videkre megyunk a szulokhoz mindenkeppen jon velunk..

Nagyon unatkozik a 4 fal kozott...

Es kelk neki a szorakozas. O nem az az olben ellevo cicus..

2012. okt. 24. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Maxitabi ***** válasza:
100%

A macskák nem éreznek olyanokat, mint mi-ill másként. Biztos, hogy megzavarodott és lelki okai vannak a jelölésnek. Ez sok minden lehet. De két hónapos cica még kicsi, az anyja mellett kellene szocializálódnia!!!Nem csoda, ha néha balesetek előfordulnak!Szagot ecettel, vagy spéci fressnapfos Vapet "wash and get off" tisztítóval, ill aldis alio animal stain remover szerrel lehet. NE használj domestos féle tisztítószereket, mert az inkább odavonzza a cicát..

Tényleg nem ártana neki egy társ, én is sokat tanultam anno első -egyedüli macskámból. Így most kettő van, éppen egymást fárasztják... Az utazás nem gond, jó, ha hozzászoktatod, nem lesz belőle probléma, de várj egy kicsit-amíg minden oltása meglesz (?!), nehogy elkapjon vmit!!!!

2012. okt. 24. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!