Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csináljak, ha a kismacska...

Mit csináljak, ha a kismacska nem hajlandó enni?

Figyelt kérdés

Születtek kiscicáink (2)

Nem tudom pontosan, kb 5 hetesek lehetnek.

Az anyamacska már nem szoptatja őket.

Az egyik kiscica eszik normálisan, ilyen száraztápot még nem, de ilyen puhább állagú ételeket igen (pl. főtt krumpli, túró, tej)


A másik kismacska még tejet sem hajlandó egyedül enni. Ilyen cumisüveggel (orvosi fecskendő) azért sikerül valamennyi tejet megitatni vele. De sajnos nagyon kevés, amit eszik, a fecskendőből is a fele mindig mellé megy. És akármennyire próbálom, nem hajlandó magától enni, mint a testvére.

Nagyon sovány, szinte csont és bőr. (a másik hozzá képest elég kövér)


Szerintetek mit csinálják?

Attól félek meg fog halni, mert szinte egész nap csak fekszik, ráadásul sokszor elég furcsa pozícióban, mintha már halott lenne. Többször, amikor megláttam, meg is ijedtem, hogy már nem él.


2012. jún. 20. 18:40
 1/5 anonim ***** válasza:
Az is lehet, hogy nem bírja a tehéntejet. Vannak cicák, akiknek fáj tőle a hasuk. Talán csak ez a baja. Próbáld laktózmentes tejjel, vagy már lehet kapni cicatejet is, azt hiszem a Whiskas is gyárt ilyet, minden nagyobb áruházban van. Az speciálisan kismacskáknak van. A másik tippem a macskatápszer. Állatkereskedésekben általában van. Egy kérdés erejéig még az állatorvost is felhívhatod, ha elmenni nem akarsz, biztos válaszol rá.
2012. jún. 20. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy ha nem eszik, akkor ki fog száradni. Mert most még a folyadékot is a tej pótolja. Talán egy nagyon kevés vizet megpróbálnék neki adni fecskendőből, nehogy szomjan haljon.
2012. jún. 20. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

De ha fecskendőből itatom, akkor azért eszik. Csak ez nagyon hosszadalmas sajnos..


Meg a testvérének sincs semmi baja a tehéntejtől.

2012. jún. 20. 19:29
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem a gyógyszertárakban is tudnak adni valamit. Amikor az én cicámat kellett fecskendőből itatni, kedvesek voltak és adtak. Még tanácsokat is kaptam.
2012. jún. 20. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"De ha fecskendőből itatom, akkor azért eszik. Csak ez nagyon hosszadalmas sajnos.."


Ha életben akarod tartani, akkor pedig ezt kell tenned, legalábbis addig, amíg orvostól jobb tanácsot nem kapsz. Esetleg próbálkozz a Calo-pet nevű pasztával, de ne adagold túl. Teljes táplálék-elutasítás esetén a szokásos adag 2-3-szorosát add be neki.

2012. jún. 20. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!