Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kiscicáink lesznek. Hogyan...

Kiscicáink lesznek. Hogyan tápláljuk őket és az anyát?

Figyelt kérdés
A macskám amikor elmentünk nyaralni nagyon levékonyodott és mire hazaértünk csont sovány volt. Most már fölszedett magára egy pár kilót de még mindig érezni a csontjait. Vemhes lett. Ahogy számoltam július eleje fele fognak megszületni a kiscicák. Attól félek amikor szoptatni fog még jobban le fog fogyni vagy esetleg megbetegszik. Vitamint adunk neki, de féltem akkor is. Esetleg tudtok valamit, valami vitamint vagy táplálék kiegészítőt? Lehetőleg olcsón.
2009. jún. 21. 12:20
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Nem volt, aki etesse szegényt, amíg nyaraltatok? Mindenképpen tápláló ételeket kell, hogy kapjon, szülés előtt és után is, valami macskaeledelt esetleg házi maradékkal kiegészítve. Kapjon naponta 3x enni. A kiscicák kb. egy hónapos korukig csak szopnak, nem kell etetni őket. Utána kiscicának való tápok, macskakaják.
2009. jún. 21. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

még nem késő ivartalanítani..

nem kell több kismacska ..az utódai is szaporodni fognak..

2009. jún. 21. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
de a szomszédaink mindig etették csak fölment a padlásra és beleakadt a lába a bolhanyakörvébe és szinte beléenőtt a husba :S amikor elvágtuk a nyakörvet lejött és szépen beis gyógyult de azóta teljesen vékony. msot is kap ilyen cicaszalámit de egyszerüen nemhízik és féltem hogy amikor szoptat mégjobbna lefog :S amugy köszi a válaszokat :)
2009. jún. 21. 13:29
 4/19 anonim ***** válasza:

Terhes macskát ivartalanítani? még nem hallottam ilyet, de nagyon durva gondolat volt :S Ha eddig nem történt meg,akkor szerintem mostmár csak szülés után ivartalanítsák.


Kérdésre: Az nem lehet, hogy férges a cicád, mert akkor is nagyon lesoványodhatnak. És akkor adhatsz akármit enni neki ugyanúgy soványmarad. Szerintem kérdem kérdezd meg állatorvostól, lehet-e terhes macskának féreghajtót adni és, ha ugyanolyan sovány, mivel etesd.

2009. jún. 21. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

ha bele gondolsz,hogy hány macskát fogank megkínozni,megölni,rosszul tartani a vemhes cica utódai közül,akkor nem durva az ivartalanítás vemhesen..


túl sok a macska sajnos..

2009. jún. 21. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
de a férgességnek vannak más tünetei is nem? amugy köhög is általában :S
2009. jún. 21. 13:35
 7/19 anonim ***** válasza:
ha köhög,akkor lehet hogy macska AIDS-e van,amit a párzásnál is elkaphatott..
2009. jún. 21. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

amugy most mondta anyám h 2 hete kapott féregtelenitőt szal nemlehet férges..

AIDSes? :S de már régóta köhög sztem van már 1 éve..

2009. jún. 21. 13:46
 9/19 anonim ***** válasza:

Ha biztos választ vársz és izgulsz mi lehet a baja a cicádnak, vidd el orvoshoz. Amúgy itt senki nem ad rá választ, mégha van is tapasztalatunk.

A cicák sok mindent kibírnak, légy mellette amikor csak lehet. A szeretet gyógyít. Én csirkenyakat adok a cicámnak. Eszik száraztápot is. Néha cicakonzervet (a whiskast szereti), szerintem egyik sem olyan drága. A csirkenyakat megfőzöm egy kicsit a mikróban(3-4perc)és leszedem a husit a csontokról. A levét pedig imádja, amit ereszt főzésközben. 3-4 nyakat is megeszik, reggel,este:) ez igazán nem drága és tiszta husi, nem kell félnem attól, hogy milyen műkajákkal etetem rengeteg pénzért:)

Bolhanyakörvet sose adnék neki! Bár hallottam van olyan is már, amelyik leesik a nyakáról, ha beleakad valamibe. Én a FRONTLINET használom, egy cicának ez sem olyan borzasztó drága.

2009. jún. 21. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Előző vagyok:) .... a vemhesség utolsó napjaiban többet esznek:), reggel is, este is. aztán ha van már kiscirmi szintén még egy ideig.
2009. jún. 21. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!