Egy átlagos cica tartás mennyibe kerül?
Szeretnék kiscicát így tavaszkor. Kinti-bentit.
Még sose volt eddig cicám, és szeretném neki a legjobbakat megadni. (nem arra gondolok hogy elhizlalni és stb...) Arra lennék kíváncsi hogy pl: Milyen oltások vannak egy cicának, amit be kell adatni, s mennyibe kerülnek ezek? Továbbá milyen "plusz" dolgot igényelnek, s szintén ezek ára, vagy körül belüli ára?
Ha valaki tud segíteni, azt előre is köszönöm:)))
A macskák eléggé igénytelenek.
Soha nem kapott még egyik macskám se semmilyen oltást, és semmi bajuk nem lett. Azt eszik amit épp főzünk.
Fillérekből kijön ha hagyod hogy természetesen éljen úgy ahogy neki jó. Egyébként ha kinti is akkor vadászni is fog ha nem csinálsz belőle elkényeztetett műmacskát:D
ui: le ne vágd a körmét
Volt itt valaki régebben aki olyan kérdést tett fel hogy levágja-e:)
Minden felelős macska tartónak be kell oltatni a macskáját pláne a kintit. Egy kertesnél ott vannak a rágcsálók egyebek a veszettség az egyik legnagyobb veszélyforrás. Aztán a féregtelenítés, macskanátha, szopornyica, macskarák ami egy vírus náluk és még sorolhatnám. Nem tudom hogyan lehet valaki ilyen felelőtlen, hogy nem oltatja annak csak mázlija van, hogy a macskája még egészséges.
Aztán ott az ivartalanítás szóval éves szinten számolj pár ezer ft-al.
Az oltások árai széles skálán mozognak, egy kombináltat 6-8 ezer közt megúszod az ivartalanítás is kandúroknál átlag 8 ezer a nősténynél valamivel drágább.
A macskanyakörv bolhák ellen vagy valami más formában pár száz ft, a féreghajtó negyed évente, amit én használok 400 ft. de az kombinált és szinte minden féreg fajtára jó. Ha nincs féregtelenítve akkor elszaporodhat a szervezetében súlyosabb esetben megtámadja a szívet /szívférgesség/, agyat, ami halállal végződik, ja és az emberre is átterjedhetnek egyes féregfajták.
Na ennyit a nem szükséges orvosi kezelésekről.
Az ételek meg napi pár száz forintban vannak.
Még a vidéki nagyim is alkalmazott házi praktikákat a cicáinál bolhák, férgek ellen, de a falusi elhanyagolt macska nem is él annyi ideig mint egy házi kedvenc.
A benti cicának meg le lehet vágni a körmét mert a kinti cica is koptatja. Bent meg ott a kaparófa ugyan de az nem ugyan az. Én is vágom az enyémét semmi baja tőle utána kinő. Olyan mint az emberé csak éppen semmi szüksége rá bent. A kintinek nem kell levágni, megoldja a fáknál meg aztán hadd mászkáljon fel rá.
Sőt elárulom, hogy sokan egy évben egyszer a fogászatra is elviszik a cicát-kutyát ugyanis ők pontosan ugyanazokkal a fog nyavajákkal küzdenek, mint mi csak sokan nem veszik komolyan mert csak egy állat. De nekik is van fogkövük, begyulladt ínyük, foghullás, elharapódzott gyulladás stb, szuvasodás.
Egy felelős állattartó ugyan úgy évente viszi kedvencét egyszer az orvoshoz ahogy egy normális ember is elmegy évente néhány általános vizsgálatra az orvoshoz.
Aki ennyi felelősséget nem tud vállalni annak nem való állat. Az egészség nem csak az állat miatt kell hanem saját magad védelme miatt is.
Az orvos nem az elkényeztetett állat privilégiuma nem azért vannak hanem mert minden állatnak szüksége van rá.
Sajnálom, hogy egyesek így gondolkodnak.
Orvosi vizsgálat után is vagány, vadászós marad, az ellen nincs oltás.
Egy kinti macsek lehet, hogy erős, szívós állat de tényleg nem olyan hosszú életűek, mint a kedvencként tartott, ápolt, orvost látott cicák, és az egészségük is hamarabb megromlik.
Vidéki felmenőim vannak mindig voltak cicák a nagyimnál de pár évnél egyik se húzta tovább. Nagymamám el se tudta képzelni az enyém hogyan volt meg több mint 8 évesen egészségesen.
Mondtam neki, hogy talán évente meg kéne nézetni meg oltások stb. Azt mondta hülyeség minek?
De mindig siránkozott, ha bolhásak voltak, ha köhögtek, ha férgesedtek, ha fiatalon elpusztultak.
Szerintem is vigyed egy évben egyszer annyit ki lehet bírni ennyi mindenképp kell.
A fogorvos meg nem kell évenként, csak akkor kell ha észreveszel valamit pl nem eszik, bágyadt és nem szereti ha odanyúlsz. Vannak rágcsák, mint a kutyáknál a fogakra azok jók fogkőre. Esetleg te megnézed ha engedi. Az enyém nem bírja de csak az ínyét húzom fel. Ha hússzínű akkor jó a gyulladt fogíny sötét. De az alap oltások kellenek.
a mienk kinti volt, és be volt oltva, (jól meg is sértődött, mikor elvittük), meg mikor lesántult, a kórházban is, ott is töltött pár napot szegény. egy másik szintén.
attól, mert kinti macska, nem jelenti, hogy nem költünk az orvosra.
Az első és a harmadik választ felejtsd is el, csak arra érdemesek. Egy kijárós cica esetében különösen fontos az oltás és az ivartalanítás. Az ivartalanítás egyszeri költség és akció keretein belül néhány ezer forintból megúszható. Oltásból kijárós macskának nem elég a kombinált mert veszettség, macska aids stb betegségek is megtámadhatják. Ez évente szükséges, és kb olyan 8-10 ezer forint körül kell vele számolni ha minden oltást összeadunk. Szükség van élősködők elleni védelemre (nyakörv, cseppek) és rendszeres féregtelenítésre. Mivel benti is ezért kell neki alom, ez sem olyan nagy kiadás, csak talán az alomtálca ami drágább egy kicsit de ebből se kell hiper-szuper.
Kaján viszont nem érdemes spórolni, nagyobb kiszerelésben érdemes venni prémium minőségű tápot mert így olcsóbb. Ezek összehasonlíthatatlanul jobbak a macskának mint az olcsó vackok amit telenyomnak mesterséges adalékokkal, gabonával.
Egyéb plusz dolgok szerintem nem nagyon kellenek, esetleg egy kaparófa, hogy ne a bútorokat tegye tönkre ha bent tartózkodik.
Szia!
Oltások + féreghatás első évben: szerintem kb. 20.000.-
Évente oltás + féreghajtás: kb. 10.000.-
Ivartalanítás (6 hónapos kor körül): 10-15.000.-
Kaja/hónap: 3-4.000.- (minőségfüggő, szerintem ennyi kell a minőségi tápláláshoz)
Alomtálca: 2000.-
Alom (rengeteg féle van belőle): 700-csillagos égig/10 kg
Fekhely: 2-3000.-től kapható (de úgyis az ágyban szeretnek aludni :)
Játékok: párszáz forinttól kaphatóak
Hirtelen ennyi jutott az eszembe.
Hát nem tudom, egyesek hol gyógyíttatják a macskájukat, nekem 10ezer forintért a doki mind a hat macskámat végigoltotta macskanátha, macskaparvo és veszettség ellen.
A macskajátékok legtöbbje sima lehúzás, kipróbáltam jó párat, a macskákat hidegen hagyja. Mezei pingponglabdával viszont fergetegeset tudnak játszani.
Kajában a legjobb a változatosság, nekünk kapnak naponta fejenként egy konzervet, ki van téve nekik mindig száraz táp, és abból is mindig kapnak nasit, amit mi eszünk.
A féreghajtáshoz állatpatikában szoktam pasztát venni. Egyetlen tubus (1200Ft körül) az egész bagázsnak elég. A legdrágább a spot-on, abból ketten kapnak egy nagy Advocat-ot (a mérete pont duplája a kicsinek, ami eredetileg a macskáimnak kellene, az ára viszont csak párszáz forinttal több).
Amúgy ezek a költségek mindig apránként jönnek, nem érezni különösebben. Hogy ezen kívül kell-e doki egy cicához, az mázli kérdése. Nekünk van olyan cicánk, amelyik végigbetegeskedte a gyerekkorát, hol a fáról esett le, hol beleesett novemberben a medencébe, és belázasodott, meg olyan is, amelyik hosszú évek óta nem volt beteg.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!