Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Tömblakásban szeretnék macskát...

Tömblakásban szeretnék macskát tartani, ilyen helyen aki tart cicát tudna tanácsot adni? Fiú vagy lány? Lent részletezem!

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy régen kertesházban laktam és közel 15 évig volt egy lánycicám de ő sajnos már nem él! Most elköltöztem Budapestre -és újra szeretnék egy kiscicát. (sima házimacska) De nem tudom tömblakásban tudnám e tartani? A régi cicám mindig kint volt csak néha jöhetett be. A gondom még az, hogy mivel ő lány volt ezért mindig voltak kiscicái de akkor ez nem volt gond. Most viszont nem szeretném ha lennének neki, és érdekelne h a műtét drága? Fiú cicával úgy tudom az a gond h vmi büdöset csinálnak a lakásban.

Érdekelne még, hogy az alomra, hogy lehet odaszoktatni? és hogy ezt milyen gyakran kell cserélni? És nem fog elkóborolni a városban? Meg lehet tanítani vmivel h visszataláljon? Köszönöm a segítséget!


2009. jún. 7. 14:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha lakásban tartod a cicát akkor eleve nem engeded ki pláne pesten nem igy nem is érintkezik más cicákkal ezért az ivartalanitás sem gond ha lány és el tudod viselni azt a fura gerlehangot amit bagzáskor csinál. Nekem lány cicám volt és nem volt gond vele a fiukról én azt hallottam hogy ha ivarérett lesz jelölgetni fog ezért ajánlatos ivartalanitani. Ha egy cica lakásban nő fel nem fog kintre vágyni az enyém soha ki nem ment volna még ha küldtem volna se. Az alomra magátol rátalált(azért megmutattam hol van) és rászokott. Cserélni változó attól függ milyen tipusu almot használsz,de a kemény dolgot mindennap ki kell szedni és akkor nincs bűz.
2009. jún. 7. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Lakásban is lehet tartani cicát, az enyém is benti cica, és még az erkéyre sem nagyon megy ki. Ennek feltétele, hogy már kiskorában elhozzátok, akkor meg fogja szokni a benti létet. Ivartalanítani mindenképpen kell, a fiút is és a lányt is, nemcsak a nem kívánt kiscicák miatt, hanem hogy ne "hisztizzen", amikor tüzel. Átlagban 10 ezer az ivartalanítás. Az alomra szoktatás nagyon egyszerű, ha látod evés után, hogy szaglászik és kaparászik, akkor fogd meg és tedd bele az alomba. Egy-két alkalom után már magától is tudni fogja. A cserélés ideje attól függ, milyen almot használsz. A kakit én rögtön kiszedem, az egész alomanyagot hetente kicserélem és kimosom a dobozt.
2009. jún. 7. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Ami még érdekelne, hogy egyedül nem fog "unatkozni"? És érdemes 2 cicát tartani az már sok? És akkor milyen almot érdemes venni? És a fürdetés? Kell egyáltalán, vagy ha igen akkor milyen gyakran? És állatorvoshoz kell vmilyen oltásra vagy vizsgálatra vinni? Mert a régi cicámat sose vittem...de azért az falun volt...
2009. jún. 7. 14:47
 4/11 anonim ***** válasza:
Ha kettőt szeretnél, akkor érdemes egyszerre beszerezni őket, úgy jobban megszokják egymást. Orvoshoz azonnal el kel vinni, amint hozzád kerültek, hogy megkapják az oltásokat. Alomból sokféle van, én szilikagélest használok hagyományossal keverve, mert sokkal jobban elszívja a szagokat és a nedvességet. Igaz, hogy drága, de megéri, mert ritkán kell cserélni.
2009. jún. 7. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és fürdetni nem kell.
2009. jún. 7. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Fontos még a féregtelenítés, ha elhozod azonnal ( testömegre megy, állatpatikában, állatorvosnál lehet vennei).

Érdemes elvinni állatorvoshoz, megnézetni, ő majd mindent elmond a féreghajtásról, oltástól.

Macsekoknak ha bent élnek, és nem találkoznak más cicákkal, nem szükséges minden oltást beadatni. Az enyém csak a kombináltat kapja, megkapta az oltást, rá 2hetére a másik részét, és évente kell vinnem emlékeztető oltásra.

Fontos, hogy a cicák szívósak, de a hiedelemmel ellentétben nincs 9 életük, így az ablakokra vagy extra erős szunyoghálót szereltess, vagy légy nagyon óvatos a szellőztetésnél. A cicák érzékelik ugyan a magasságot, de ha meglát egy madarat, elveszti az eszét, és ugrik!

Kaparó alkalmatosságot is be ajánlatos szerezni, ahol élesíti a körmeit, különben keres valamit ahol megteheti :-)..

Virágok: legtöbb virág mérgező a cicák számára, így erre is figyelni kell.

Nekem lánykám van, de elkezdett jelölni így ivartalaníttattam.

Alomra egyszerűen rátettem és a legközelebb, már megtalálta. Legyen messze a kajája és az alom, cicák kényesek erre.

Csomósodó almot veszek, régen volt a DM saját márkája, imádtam, most a Bio Kat's almot veszem 5 kg: kb 1500 körül van, sokáig elég.

Az enyém nem iszik a kajástál mellett, csak a lakás egyéb helyein található pici itatóból.... Furcsa volt nekem ez a sok szokás, kutyám volt 15 évig.

Játékok: nálunk az ásványvizes kupak a favorit + a héjas mogyoró ( ezeket félóráig bírja kergetni) van még kindertojás, szőregér, plüssök. Vigyázni kell nehogy lenyeljen vmi apró tárgyat, a macsekok nagyon kíváncsiak.

Én amikor hazahoztam a cicámat, kivettem cicás könyveket a könyvtárból, sok praktikus dolog van benne. Fogalmam nem volt hogyan tarthatom helyesen.

Enyém elég energikus, ha játszom vele eleget nincs vele gond, szerintem szeret bent, nem hiszem, hogy vágyna ki.

Szállítódoboz: ajánlatos, egyszerű és biztonságos a szállítás.

Remélem tudtam segíteni! Sok örömet a cicussal!

2009. jún. 7. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
100%
Elolvastam az összes választ nem túl sokat tudok hozzá tenni.Én is tömblakásban tartok cicát,nagyon jól érzi magát.De ne feledd,hogy sokat kell vele játszani foglalkozni különben unatkozni fog és elképesztő rosszaságokra képes.Ha azt akarod elérni,hogy valahova ne menjen fel tegyél oda alufóliát. Ha ráugrik megijed a zörgő hangtól és elmegy tőle a kedve.Sok türelemre lessz szükséged de megéri.
2009. jún. 7. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, most már sokkal tisztább a kép! A macskás könyv pedig nem is rossz ötlet..:)
2009. jún. 7. 17:38
 9/11 anonim ***** válasza:

érdemes ivartalanítani is..

rengeteg betegséget megelőzöl vele,amiket nagyon nehéz észrevenni és halálosak..és a cica tovább fog élni..

2009. jún. 7. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A macskás könyvet helyettesítheted ezekel az oldalakkal:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2009. jún. 7. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!