Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tegyek, hogy ne pisiljen...

Mit tegyek, hogy ne pisiljen az alom mellé?

Figyelt kérdés
Már nem fiatal cica, 9 év körül van. Pár éve elkezdte, hogy a macskaalom mellé pisil a WC-be. Nem jelöl, ivartalanítva van, más gond nincs vele. Nem tudjátok ez mitől van? Még akkor is csinálja, ha az alom tiszta. Ráadásul nem első perctől kezdve, hanem egyszer csak elkezdte. Hogy tudnánk erről leszoktatni?
2009. máj. 20. 10:52
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Lehet fáj valamilye, amikor a dolgát végzi, és ezt összekötötte az alomtálcával. Vizsgáltasd meg!
2009. máj. 20. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
71%

Direkt, vagy véletlenül?

Az én macsekom (lányzó) sokszor kidugja a feneként az alomból azt mellékakál. Mondjuk lehet, hogy speciel direkt csinálja, eléggé ért hozzá, hogy idegeljen fel. Pl ha figyelmet akar, akkor cseszteti a függönyt meg felugrik rá egy diadalnyávogás kíséretében.


Nah szal visszatérve, ha csak annyi, hogy beleáll az alomtálba de mégis mellé sikerül, akkor egy magasabb alomtál lehet a megoldás.


Ha direkt mellé áll és oda végzi a dolgát:

Valahol olvastam régebben, hogy tele kell pakolni mindenféle zavaró tárgyakkal azokat a helyeket ahova nem akarjuk, hogy mászkáljon, vagy alufóliát, mert azt nem szeretik. (az enyémet mondjuk egyik sem zavarja) Ha neked ez beválik, akkor így tereld bele az alomba.

2009. máj. 20. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Kicsit későn jön a válasz, de épp nemrég olvastam, hogy lehet venni macskagyökeret amit az alomba elszórva, a cia ráfog "tapadni" :)
2009. nov. 8. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!