Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyit költötök egy hónapban...

Mennyit költötök egy hónapban összesen a cicátokra?

Figyelt kérdés

Alom, kaja, szőroldó paszta bármi


Én: alom 6000, száraz táp 1600, nedves 3300, szőroldó paszta 500, csirke nyak 500, egyéb hús 500-1000, ami összesen kb.:13000- ez két cicának


2011. szept. 27. 21:32
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
Szerettem volna egy másik cicát is, hogy ne legyen a kis kópé egyedül, de így az árakat elnézve... hát, meggondolom még a dolgot :D Amúgy több baj van 2 cicával mint eggyel? :)
2011. szept. 28. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
nekem kevesebb! Mióta kettő van biztonságban vannak a bútorok és én is, minden energiájukat egymáson töltik le :) Életem legjobb döntése volt a 2. cica, de tény h nem olcsó mulattság, sokan azt mondják, két cica nem drágább sokkal mint egy- áááá csak 2x annyi, dupla kaja dupla alom. De megéri, amint megteheted sztem vágj bele. Persze kell hozzá szerencse is h szeressék egymást a kópék!
2011. szept. 28. 18:48
 13/23 hell-ikon ***** válasza:

Alom: 0 - kint intézik a dolgukat, bent csak akkor ha valamelyik beteg, de mivel egyéb célra van itthon marosi homok, arra a kis időre az is tökéletes. (bár ilyenkor is képesek hisztit csapni, hogy ők kiakarnak menni wc-zni, tehát ekkor is csak azért bent intézik, mert muszáj)


Táp: 1600 + 1200 Ft/hó. - 2800Ft/hó.

Konzerv: ~ 600 Ft/hó. (havonta ha 2x1-t veszek, alább részletezem miért)

Hús: Nos, csirke alkatrészt nem veszek nekik, mert azt saját részre nevelünk itthon, így abból bőven jut nekik is finom falat. Halat szoktam venni nekik heti rendszerességgel, ez olyan 1000 - 2000 forint havonta függően attól milyet kapok épp a halasnál (halfajta és bontottat-e vagy élőt).


Tehát olyan 4, max. 6000 Ft havi szinten 3 macska részére. (2 felnőtt és egy idős, a táp a fentiekben ezért is van kicsit részletezve)

2011. szept. 28. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
igen a halon én is gondolkodtam, de nem akad meg a torkukon a szálka, tudom h elvileg nem meg fognak maguknak is ha kinti cicák, de féltem őket, szóval tuti meg tudják enni a halakat? Én ilyen apró egész halakra gondoltam.
2011. szept. 28. 20:46
 15/23 hell-ikon ***** válasza:

Ha aggódsz a szálka miatt (nálunk kisebb kárász esetén nem szokott gond lenni vele), akkor 1-2 percre dobd be a mikróba. Kiolvasztáson is átsül ennyi idő alatt és könnyen lefejthető a hús a vázról.


Nálunk a cicák nagyon szeretik, a fejétől a farkáig teljesen elpusztítják.

2011. szept. 29. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
köszi
2011. szept. 30. 01:50
 17/23 anonim ***** válasza:
100%
Múltkor valami finomságot akartam venni a cicámnak és vettem neki szardíniát, én is aggódtam a szálkák miatt de nem volt semmi gond, és kinyalta utána a tányérját is :) azután pedig kb. 1 órát csak nyalogatta magát :D
2011. szept. 30. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%
Hát igen, ha valakinek kertes háza van akkor megspórolja az almot, de egy pesti panel lakásból nehéz lenne kiengedni a cicát még akkor is ha van belső udvar, féltem a kocsiktól, és attól hogy elcsatangol.
2011. szept. 30. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk is 10000 Ft felett van a két cica eltartása, de nem panaszkodom, én is csak azt tudom mondani, mint te, hogy nem érdekel, hogy mennyit költök rájuk, megéri:).
2011. okt. 2. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 hell-ikon ***** válasza:
100%

"azután pedig kb. 1 órát csak nyalogatta magát :D"


Na akkor képzeld el ezt három macskás kivitelben... én a minap láttam, és majdnem hanyatt estem a röhögéstől azt a pofa nyalást látva... Ültek egymás mellett és egyszerre mind a három jobbról-balra, balról-jobbra utána egy kis áll és nyak mosdatás. Mintha valaki vezényelt volna nekik:D

2011. okt. 2. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!