Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan tenyészthetnék macskákat?

Hogyan tenyészthetnék macskákat?

Figyelt kérdés
Szeretném hangsúlyozni, hogy nem szaporítani, hanem tenyészteni szeretném őket. Arra lennék kíváncsi, hogyan kell elkezdeni, milyen versenyekre érdemes vinni a cicákat, milyen környezetek alakítsak ki nekik. Szeretnék ezzel foglalkozni, a tanulmányaimat is ennek megfelelően próbálom alakítani. Hogyan lehet elindulni ezen a pályán? Tanácsokat szeretnék kérni, ha segítetek, nagyon megköszönöm! Ha valódi tenyésztők írnának, annak még jobban örülnék! :)
2011. aug. 23. 11:47
 1/9 anonim ***** válasza:

A legegyszerűbb, ha elmész sok-sok kiállításra. Ott beszélgetsz más, már tapasztaltabb tenyésztőkkel, megismerkedsz a fajtákkal.

Keresel egy szimpatikus tenyésztőt és megkérdezed, hogyan is működik.

2011. aug. 23. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod! :)

Ha az segít a további válaszadásban, sziámi cicákkal szeretnék foglalkozni. A fajtát úgy érzem ismerem, van egy nyolcéves kislányom. :)

2011. aug. 23. 11:57
 3/9 anonim ***** válasza:
Egy cicából sajnos még közel sem ismerted meg a fajtát, plusz remélem tudod, hogy őt nem tenyésztheted tovább.
2011. aug. 23. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem is szeretném, egyrészt mert öreg, másrészt ivartalanítva van. :) Úgy értettem, hogy szerintem ismerem a fajtát, hogy rengeteget olvastam, filmeket néztem és ugye vannak tapasztalataim is. Az elinduláshoz viszont kellene egy kis segítség.
2011. aug. 23. 12:07
 5/9 Wolf_Girl válasza:
100%
Én a macska kiállításokat, magazinokat ajánlom! Akár interneten is, vagy kiállításokon ismerkedhetsz, tanulhatsz más tenyésztőktől.
2011. aug. 29. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon fontos a megfelelő tenyészállat kiválasztása. Szerintem első körben egy jó vérvonalú nőstényt vegyél, amiért akár külföldre is érdemes menni. Amíg nincs hozzá saját kandúr, fedeztetheted más tenyésztő kandúrjával, ezért 1 kiscicát kell adni, amit ő választ ki, vagy a cica árát, megegyezés kérdése.

Az Egyesületnek tagjának kell lenni, a törzskönyv miatt is. Kell egy frappáns kennelnevet is választani. Fontos, hogy csak megfelelő eredményt elért cicával lehet tenyészteni, ehhez kiállításokra kell vinni a cicát/cicákat. Ahogy az első hozzászóló is írta, a kiállításokon aztán tapasztalatokat szerzel és cserélhetsz már gyakorlottabb tenyésztőkkel. Belerázódsz majd.

2011. aug. 29. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Én úgy tudom, hogy csak pénzt lehet adni fedezésért (valamelyik szabályzatban olvastam). Egy kislányt terveztem én is elsőnek, gyűjtögetem rá a pénzt. :)
2011. aug. 30. 10:13
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát, meglehet, az új szabályzatot nem ismerem:)


Remélem, beindul a tenyészeted, sok sikert!

2011. aug. 30. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Azért azzal várni kell még egy kicsit! :) De köszönöm a biztatást! :)
2011. aug. 31. 10:15

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!