Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Támad az egyik lakásban...

Támad az egyik lakásban tartott perzsa macskánk. Csak néha jön rá a dili, de mindig váratlanul, és nagyon brutálisan nekünkugrik (marcangol, harap, szinte gyilkol), vagypedig a testvérének. Mit csináljunk vele?

Figyelt kérdés

Mindketten nőstények. 2 hete elvittük őt ivartalaníttatni, hátha a tavaszi bezsongás miatt van. Most már szépen fölgyógyult, úgy tűnt minden oké, de ma nekemugrott, az arcomba is belekarmolt. Az előszobában az egyik ülőkét a testvére 2x-3x lepisilte régebben, épp azt tologattam. Lehet, hogy valami áporodott szag miatt indul be nála ez az agyrém, amit csak ő érez? Vagy egyszerűen csak bolond? A legtöbb támadása az előszoba környékén történt, de volt olyan eset is, amikor a konyhában rontott ránk. A támadás után ugyanúgy viselkedik, mint bármikor máskor. Dorombol, boldogan hempereg, szeretget, de mi már félünk tőle. Amúgymeg nagyon szeretjük és nem akarunk tőle megválni.

Megoldás lenne-e az, hogy ha kiraknánk a lakásból? Kertes házunk van.

Vagy csak több idő kell, amíg kiürül a szervezetéből ez a "tavaszi" hormon?


2009. ápr. 4. 17:55
 1/8 anonim ***** válasza:

Írtad, hogy kertes ház...Esetleg kijár a cica? találkozhatott kóbor kutyával/macskával vagy esetleg rókával? Be van oltva amúgy veszettség ellen? (az arcra támadás macskáknál pl annak IS a jele, de nem feltétlen jelenti hogy ez a baja)

Lehet egyébként idegrendszeri baja is, szerintem vidd el állatorvoshoz, vagy ha nem akarsz rögtön sokat fizetni, hívj fel egyet.

2009. ápr. 4. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem engedtük ki őket szabadon az udvarra, csak a cicakennelbe, de oda nem fér hozzájuk más állat. Nem értek az oltóanyagokhoz, de ilyen oltást kaptak: Merial PURE-VAX RCPCH FELV
2009. ápr. 5. 11:31
 3/8 anonim ***** válasza:
66%

Ilyet az én macskám is csinált, soha nem értettem, hogy miért. Én elkaptam a nyakán a bőrt, és leszorítottam a földre, hogy érezze, ki a domináns kettőnk közül. Úgy tartottam kb fél percig, és tényleg erősen fogtam. Esetleg kapott egy kis ütést a fenekére, és közben nagyon szigorúan rászóltam, sokszor kiabáltam is.


De nála már lehetett látni, ha ilyen szándékkal jött, lecsapta a fölét és nagyon előrerakta a mellső lábait járás közben, gondolom, hogy támadó helyzetbe kerüljön. Ha láttam, nem vártam meg, amíg megtámad.


Egyébként beválhat a hideg zuhany is ilyen esetben. Nem szó szerint, csak ha van kéznél, akkor egy pohárral leönteni.

2009. ápr. 5. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ja igen, miután ezt párszor eljátszottuk, már elég volt rászólnom a szorításnál megszokott hangon, és visszavonulót fújt, később pedig már egyáltalán nem támadott.
2009. ápr. 5. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Ó ez nagyon jó ötlet! Majd résen leszek, ha ilyet látok rajta. :) Köszönöm a kommenteket!

(de ha valakinek még lenne hozzáfűznivalója, azt szívesen elolvasom, kommentekből sosem elég) :)

2009. ápr. 6. 20:51
 6/8 anonim ***** válasza:

Ez erdekes,az en macsekom kolyok koraban volt bunyos,kepes volt ejjel a labujjamat megharapni,es hozzakapni.Nappal meg nekirontott a labszaramnak, sot,meg pofont is kaptam tole nem is egyszer.Mas esetben,amikor felvettem az olembe,belekapott a nyakamba.(kis vampir.;)))

Ugyanaz a modszer segitett,amit egy elottem valaszolo leirt,a nyakatol fogva lenyomni a foldre,(de ugy,hogy bantodasa ne essek! )vagy a fenekebe bepallani es hangosan raszolni.

Azota nem csinalja, es ha valami nem tetszik neki,hatracsapott fulekkel beul valahova duzzogni,de nem bunyozik.

2009. ápr. 8. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Az én macskám is néha bolond..perzsa...A miénk lakásban tartott. De nem tulajdonitunk neki túl sok jelentőséget. Lenyugszik aztán kész:D
2009. dec. 19. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
3as te embertelen vagy!!!!!
2020. szept. 22. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!