Ha beteg a macskád mit teszel? Elviszed orvoshoz vagy felteszel itt egy kérdést?
én 20.46
Azt hiszem az állattartás egyik első lépése lenne, hogy az ember kiválaszt egy orvost akiben megbízik, aki ismeri az állataimat, ez előéletüket, betegségeiket. (Természetesen megértem, hogy ez Budapest, illetve a nagyvárosok környékén egyszerűbb mint vidéken)
De ugyanúgy ahogy a gyerekeim orvosának, a háziorvosunknak a mobiltelefonszáma benne van a telefonomban, ugyanúgy benne van az állatorvosé is.
Olyan orvost kell keresni, aki veszi magának a fáradságot, hogy végighallgassa - akár telefonban - az észlelt tüneteket, mert én látom az állatot, érzem, hogy megváltozott valami, és eldönti, hogy várjunk, kijön, vagy vigyük be az állatot.
Ezt várom el a gyerekorvosomtól is és a háziorvosomtól is.
Szerintem megéri egy ilyen orvost keresni, sok betegséget már az elején meg lehet fogni és sokkal olcsóbb is hosszú távon, hiszen a betegségek azonnali kezelése olcsóbb mintha már nagy a baj.
Macska, kutya, kisemlős esetén még nagyjából egyszerű dolgotok van, halljátok, de ahogy korábban írta valaki, vannak olyan állatok, akikhez nem feltétlenül ért akármelyik állatorvos, hiába van diplomája. Pl. nekem papagájaim vannak, és a közelben bár vannak állatorvosok, de papagájokról az ismereteik hiányosak (sőt, az állatorvosoknál oda is van írva a "profiljukba", hogy milyen állatokat vállalnak, papagáj nagyon kevésnél van), egy tapasztalt tenyésztő többet tud náluk. Tenyésztőktől tanultam én is, így több az ismeretem már nekem is papagájtartóként és hobbitenyésztőként.
Ha kutyám-macskám-kisemlősöm lenne, természetesen az állatorvos igénybevétele nem lenne kérdés, de nem az van a háznál.
Nem a macska hibája, ha tetves, férges és betegséget terjeszt. Kizárólag a "gazda" tehet róla! Szóval nem kell azonnal macskaellenesnek lenni, amint meglátsz egy felelőtlen embert.
A kérdésre válaszolva: én azonnal rohanok állatorvoshoz.
Ha este 11kor a macskám vért hány, felteszem itt a kérdést, és reggel rohanok vele állatorvoshoz, de ha reggel 8kor történik, azonnal viszem dokihoz!
Sajnos a mi kisvárosunkban nem úgy megy, hogy hívom a dokit és jön...kijön, este 6 után 10 E ft a kiszállási díj, megmondja mi a cica baja, de semmit nem tud vele kezdeni, be kell vinni másnap a rendelőbe (pl. ultrahang vagy röntgen miatt), és hopp kidobtam az ablakon 10 ezret, amit a macskámra költhettem volna, de én egy olyan ember kezébe adtan, aki azért a pénzért annyit tett, hogy beült a kocsijába, vezetett 5 km-t, és elkérte a pénzt.
Nah a kérdésre válaszolva. Ha komoly a baj, pl. nem tud felállni, nem eszik, ilyenek, megyünk vele állatorvoshoz. Ha nem, pl begyullad a szeme, körme, ilyesmi, nem megyünk. Nálunk nincsenek bezárva a macskák, mert később érkeztek a házunkhoz, mint a kutyák, és nincs is annyira "jó viszony" kialakítva velük, mivel a kutyák nem fogadták el. Elvinni őket nem tudtuk, de nem is mi hoztuk, ideszoktak. Sokszor azt sem engedik, hogy megfogjuk, ezért nem is visszük őket, maradnak a házi praktikák. Lehet állatkínzónak titulálni, mi legalább etetjük őket, és teszünk értük valamit.
A kérdés szerintem nem kizárólag a macskákra vonatkozik. A kutyánál egy kicsit más a helyzet, ott már ha nem stimmel valami, akkor visszük/kihívjuk az orvost. De alapbajokkal nem visszük őket sem, pl. szemölcsökkel, tályoggal, ideiglenes hasmenéssel, ott is házipraktikát alkalmazunk.
A kérdésem az, miért megvetendő? Sok ember nem megy el ugyanezekkel a bajokkal orvoshoz, azt elnézzük? Csak ha a kutyát, macskát nem visszük el, mert tüsszög kettőt, az meg kínzás?
Azért teszik fel ITT a kérdést, mert nem tudják, a kutya, macska esetében a probléma mindenáron kezeléssel járna -e, a saját bajaink esetében el tudjuk dönteni, hol a határ!
Mindenki felelősségteljes állattartásról beszél, hogy a háziállatnak ki kell nyalni a fencijét, szerintem senki ne okoskodjon addig, míg egy náthával csupán a gyógyszertárig futkoznak orrcseppért.
Mondom én ezt úgy, hogy egészséges állataink vannak minimális állatorvosi kezeléssel (az öröklött betegségek, amik a szintén istenített tenyésztőktől származnak ebbe nem tartoznak bele!)!
Lehet lepontozni. Ettől én még nem érzem alkalmatlannak magam az állattartásra
én 21.21
Nem hiszem, hogy ennyire támadóan kéne írni. Írtam, hogy igenis fontosnak tartom, hogy legyen egy olyan orvos, akiben megbízom és ezt továbbra is fontosnak tartom, ugyanannyira mint egy embernél. Azt is írtam, hogy fel lehet hívni a dokit és el lehet mondani neki, hogy mi a helyzet. Sokszor volt, hogy éjszaka hívtam az orvost, azt mondta, nem olyan vészes a helyzet, elég, ha holnap leviszem a kutyát, vagy csak megnyugtatott, hogy várjak még. De olyan is volt, hogy kijött és olyan is volt, hogy azt mondta most bemegy a rendelőbe, hozzam a kutyát, mert nagy is lehet a baj.
Nem azt mondom, hogy minden baromsággal rohanni kell, de azt nagyon rossz megoldásnak tartom, hogy ilyen oldalakon adott tanácsok alapján kezel/dönt valaki, amikor csak egy telefon lenne az orvos, aki ért hozzá, (és telefon vidéken is van)
Telefon vidéken is van, de lehet, hogy 20km-es körzetben egyetlen és az is pénzhajhász (nem állítom, hogy rosszindulatú)állatorvos. Az ilyen nem fogja azt mondani, hogy várjunk reggelig, aztán bead két vitamin injekciót, mondván ez most feltétlenül szükséges...
Biztos vagyok benne, hogy nem mindenhol van ilyen. De abban is biztos vagyok, ahogy én is jártam annak idején, hogy érdemes a házipraktikákkal kezdeni, és nem kéne emiatt másokat lenézni.
Természetesen nagyon komoly baj esetén, pl. mint írták mások is vért hány, vagy még ennél is súlyosabb, nem számít a pénz, és akár állatkórházba is megyünk AZONNAL.
De ne vessenek meg senkit azért, mert nem látja minden betegség mögött az életveszélyt!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!