Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A cicátok fél a vihartól?...

A cicátok fél a vihartól? Érdemes nyugtatgatni ilyenkor vagy jobb békén hagyni?

Figyelt kérdés
Amikor dörgött az ég, elveszett a macsekom a lakásban. Már mindehová benéztem, végül egy nagyon szűk polcban a körömlakkok közé bepréselődve találtam meg, csak a rémült szemei látszottak ki. Hogy ezt a helyet hogy találta ki magának, nem tudom..
2011. máj. 24. 12:30
 1/8 anonim ***** válasza:
ott érzi magát biztonságban. Szerintem hagyd. ha felveszed a kezedbe akkor meg is karmolhat
2011. máj. 24. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia

Nekem 9 macskám van, ebből egy fél a vihartól, dörgéstől, és igen, minnél lentebb keres búvóhelyet, tehát pl. az emeleten jobban fél. A szomszédban anyukámnak 3 cica van, és csak egy fél ugyanígy...

Szóval nagy eséllyel a macskák harmada fél, ez kideríthetelen miért, rossz élmény, érzékenység, és mentalitás kérdése. Hisz minden macska más személyiség. Én minden macskám ugyanúgy neveltem, tehát nem tudjuk befolyásolni vagány, vagy félős lesz. Lehet egyszer régen kint maradt egy nagy viharban, és ez bevésődött.

Ha látod hova bújt, legyen egy jó szavad, simitsd meg egyszer, és hagyd hogy így cselekedjen,hagyd ott, neki így jó, el kell fogadni, nem szabad megpróbálni változtatni! Hisz jobb félni, mint megijedini, nemigaz?

2011. máj. 24. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Sajnos alapból is nagyon félős cicus, korai elválasztás következménye. Egyébként úgy tettem, kicsit beszéltem hozzá, simiztem és ott hagytam. Nemsoká előbújt.
2011. máj. 24. 12:51
 4/8 anonim ***** válasza:

Szegény cicám már az esőtől is fél mikor veri az ablakot. Valamelyik nap is a fürdőszobában aludt vagy a folyosón.

Én hagyni szoktam, meg simizni mikor arra járok.

2011. máj. 24. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Hú, nekem rengeteg macsekom volt-van :),de soha egyik sem félt a vihartól-nem is tudtam, hogy van ilyen.De sztem is, ilyenkor hagyni kell el-, ill. hozzád bújni.

elmúlni nem fog nála valószínű ez a félelem.:(

2011. máj. 24. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Na látod, ügyes voltál! És elő is jött...ennyi!
2011. máj. 24. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az enyémet hidegen hagyja
2011. máj. 24. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

persze, hogy félnek, az emberek is megijednek :) Ráadásul ők a vizet is utálják.

Simizd meg, hogy megnyugodjon :)) játssz vele, akkor eltereled a figyelmét! Vagy adj neki kaját :)

2011. máj. 26. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!