Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ivartalanítással kapcsolatos...

Ivartalanítással kapcsolatos kérdés, fontos! Mit csináljak a cicámmal, hogy ne járkáljon?

Figyelt kérdés
Pár órája esett át a műtéten a nőstény macskám. Rendesen felébredt, nem volt ezzel semmi baj. Mióta tud mozogni, folyamatosan járkál és imbolyog, aztán eldőlöget szegény. Mit csináljak, hogy egy helyben maradjon? Nagyon ideges vagyok! Félek, hogy valami baj lesz így a sebével, egyszerűen nem marad nyugton.
2011. máj. 7. 14:51
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

ne aggódj, holnapra, de 2 nap múlva már biztosan sokkal jobban lesz, hamarosan enni és inni fog :)

ha meg nem, akkor szólsz az állatorvosnak.

2011. máj. 7. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Ne aggódj az enyémek is ezt csinálták.Hiába rohangáltam utánuk egész éjjel estek keltek, aztán egy idő után feladták és csak gubbasztottak ahogy a tiéd.Következő napokban is rosszul néztek ki, semmi dorombolás vagy evés nyilván fájt a sebük.Ha belegondolunk egy ilyen műtét után mi még fel se állnánk szóval nyugalom összeszedi magát hamar.
2011. máj. 7. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Persze, normális :D 2-3 nap és megint rendben lesz. Mondjuk az enyém is többet alszik 3 napja, de mi is alszunk ha betegek vunk és a sebnek gyógyulnia kell. Ne aggódj! :D
2011. máj. 7. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Aranyosak vagytok köszi:)

Igyekszem megnyugodni.

2011. máj. 7. 20:30
 15/19 anonim ***** válasza:
Arra nagyon figyelj, nehogy rágja a varratot és nyalogatni se igen engedd neki. Kicsit tévhit, hogy a saját nyála gyógyít, mert az állatorvosunk elmagyarázta, hogy falósejtek keletkeznek a nyáltól, beduzzad a seb és nehezebben gyógyul.
2011. máj. 7. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Nálunk nem volt ez egyszerű dolog...

Az én cicám (nőstény ő is) már eleve nehezen akart elaludni a rendelőben is.. aztán a doki 1-2, maximum 3 órára becsülte az ébredést, ehhez képest 5 óra múlva ébredt fel. Kimászott a dobozából, de nagyon sírt szegénykém :( Aztán próbált menni... állandóan eldőlt, és nyekkent is mikor elesett... leterítettem egy lepedőt az ágyra, és ráraktam, meg odaültem mellé. Kellett is a lepedő mert az éjszaka négyszer hányt és maga alá is pisilt. Aztán éjjel 2 fele elaludt nagy nehezen, rendesen feküdni szegényem nem tudott (a sebe miatt) így a kezemmel támasztottam a fejét, mert úgy tudott csak elaludni. Aztán én is elaludtam, és hamarabb felébredtem reggel, mint ő. Reggelre már kiment belőle az altató hatása és már csak a seb miatt volt nyűgös, egész nap feküdt, nem akart enni-inni. Én fecskendővel nyomtam le neki szőlőcukros oldatot (1 dl vízbe feloldasz 4-5 db szőlőcukrot) ebbe van egy kis kalória, jót is tett neki. Másnap sem volt hajlandó enni-inni, egy kis kefirt nyalogatott csak, de azt sem sokat. Aztán még aznap este elfogadott egy kis husit is. A műtét utáni harmadik napra már viszonylag jól volt, járkált, evett-ivott magától. :) Általában 2-3 nap, mire helyre állnak ilyenkor. :) Ne aggódj szerintem, nem lesz semmi baj.

2011. máj. 8. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Tegnap a nap hátralévő részében folyamatosan aludt, nem evett, nem ivott. Éjszaka aztán ivott végülis magától, reggel adtam neki egy kis Malt Soft extra szőroldó krémet, mert azt nagyon szereti, meg van is benne némi tápanyag, ahogy olvastam, azt lenyalogatta az ujjamról. Utána evett pár falat nedves cicakaját, kicsit járkált, kiment levegőzni az erkélyre és most megint alszik. Így vagyunk jelenleg:) főleg a kiszáradástól féltem nagyon:(
2011. máj. 8. 10:57
 18/19 anonim ***** válasza:
Itatni tudod fecskendővel, nem kell félni, hogy félrenyel. Oldalt nincs fog, ott be tudod dugni a fecsit és lassan adagolni az innivalót. Praktikus a szőlőcukros oldat is, infúzióban is azt kapnak a kórházban.
2011. máj. 8. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
mi macsunkat 11 kor műtötték, utána aludt, majd már aggódtunk, hogy nem akar felkelni...másnap reggel arra ébredtünk, hogy a kutyát pofozza a virágcserépből :D
2011. máj. 8. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!