Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A cicám két napja barnás-fehér...

A cicám két napja barnás-fehéret hányik, mi lehet a baja?

Figyelt kérdés

Tegnap a cicánk (fél éves) reggelre legalább kb. 4 maroknyi adagot hányt ki, délelőtt még egyet.


A mai napon ez már a második, hogy hányt.


A hányásban látszott, hogy a konzerv van, amit kapni szokott, ma már nem mertünk neki azt adni, úgyhogy sonkás felvágottat kapott és az jött ki.


Mit tegyünk?


Tegnap elszaladtam neki venni egy Topix nevű macskatápot, mert azt nagyon szereti, de úgy tűnik, hogy az is kijön belőle.


A barnás dolog a hányásban tudom, hogy a kaja, a fehér pedig gyomorsav.


Olvastam itt a gyakorikerdesek-en, hogy vannak olyanok, akik nem konzervvel etetik a macskájukat, mert attól mindig hánynak. Lehet, hogy nekünk is ez a helyzet, de akkor mégis mit egyen?


Már kapott füvet is, de az is kijött belőle... :/


Köszönöm a válaszokat előre is!


2011. ápr. 22. 10:17
 1/6 anonim ***** válasza:
Szia! Ha mindent ki hány akkor biztos nem a konzerv a baj hanem beteg és szerintem ne itt a gyakorikérdéseknél keress válaszokat hanem vidd el azt a szegény cicát orvoshoz!!!!
2011. ápr. 22. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
nem akarok hülyeséget mondani, de hát ez az oldal arra jó, hogy hátha vki tud segíteni a kérdezőnek, szóval én is emgpróbálok vmit mondani: a mi kutyánk, akkor csinálta ezt, amikor kullancsokat szedett össze és nem mindet találtuk meg, szóval maradt benne egy pár, na akkor amit kapott mindent kihányt, kedvetlen volt, minden baja volt, és pár napon belül elvittük állatorvoshoz, és az meg azt mondta, hogy ha még egy kicsit vártunk volna, mondjuk holnap hozzuk el hozzá, akk lehet nem élte volna túl, tehát nem tudom, hogy a te macskád benti macska-e, vagy ki is szoktátok engedni, de nézd át azért.
2011. ápr. 22. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A mi cicánk akkor csinált ilyet, amikor fertőző bélgyulladása volt. Egy idő után már nem is evett, mert nagyon fájt a hasa. Vizet sem ivott. A dokitól kapott egy szurit, és két tablettát, amit nekünk kellett beadni később. Pár nap múlva rendbejött.

A hányás veszélyes, mert kiszáradhat az állat. Szerintem vidd orvoshoz, mert ha tényleg valami betegség, akkor meg is halhat. Ha pont ilyen bélgyulladás, akkor az kezelés nélkül egy hét alatt elviszi.

2011. ápr. 22. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

csak egy költői kérdés.

amikor te két napja hánysz és minden kijön belőled, amit megeszel/iszol, akkor a gyakorikerdesek.hu oldalra kiírod a bajod és segítséget vársz, amire vagy válaszolnak vagy nem, vagy elmész orvoshoz?

na látod, pontosan azt kell tenned a cicával is...

2011. ápr. 22. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Lehet,hogy mérget evett :S Nem borzas a szőre?
2011. ápr. 22. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Elvittük orvoshoz, kapott infúziót és vitaminokat, valamint diétára kell fognunk (rizs-csirkehús).


Reméljük, jobban lesz!!!!

2011. ápr. 23. 07:41

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!