Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Honnan érzi a cicám, mikor...

Honnan érzi a cicám, mikor ránézek?

Figyelt kérdés
Amikor egy pillanatra a cicusra pillantok, hogy merre van, mindig fekszik, látom addig szunyókált, más felé is nézett, de amikor ránézek felém fordítja a fejét és szembenéz velem. Hogy érzi, hogy pont őt nézem? És hogy tud a szemembe nézni, honnan tudja, hogy abba kell?
2009. febr. 6. 16:44
 1/3 anonim ***** válasza:

Ez jó kérdés, tegnap tettem fel magamnak én is és teszteltem a cicát.

Az köztudott, hogy a cicáknak rendkívül jó a hallásuk, én arra gyanakszom, hogy meghallja mikor fordítom a fejem, esetleg ahogy a hajam súrolja a vállamat.

De lehet, hogy ez teljesen hülyeség, csak egy tipp volt.

Az, hogy szembe néz? Másik remek kérdés.

A kisbaba is tudja, hogy szembe kell nézni egész pici korában. Ez már ösztönösen jöhet.

2009. febr. 6. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Hum, köszi :) de az enyém olyan, hogy ha egy kicsit arrébb nézek tőle, akkor nem néz rám, csak ha pont rá.. persze, van, hogy az ember is megérzi, ha bámulják, lehet az állatoknál is szükséges ez, nehogy préda legyen belőlük.. talán.. nem..?:)
2009. febr. 7. 20:17
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Szerintem is inkább megérzi, hogy őt nézed. Ha már régóta együtt éltek, sokat játszotok, sokat vagytok együtt, teljesen megismeritek egymást, úgymond egymás rezdüléseit is ki tudjátok puhatolni.


Bár lehet, hogy ez cicafüggő.. az én macskám, ha durmol, felőle aztán a jóisten is rászegezheti a szemét, ő csak a tomporát mutatja.


Csilla

2009. febr. 21. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!