Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A kan macskák tényleg körbe...

A kan macskák tényleg körbe pisilik a lakást? Ha igen, ivartalanítással ez korrigálható?

Figyelt kérdés
2009. jan. 28. 22:45
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
SÜRGŐS!
2009. jan. 28. 22:46
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a kan macskák pisilnek! Jelölik a területüket! Van amikor a gazdájukat is! Velem párszor megesett, de hogy most egyszerre két kandúr cicánk van, tuti az ivartalanítás!
2009. jan. 28. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
ivartalanítás segít!Nekem is vannak kan macskáim
2009. jan. 28. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Az én cicám éppen egy hete van túl az ivartalanításon, és látom, hogy másképp viselkedik, és nem érzem annyira erőss szagunak a pisijét. Mindenképpen ivartalanittasd, ha lakásban tartod, neked is, és neki is könnyebb lesz a későbbiekben, mert amikor tüzel csavarogni akarna, és akkor meglehetősen rossz neki a bezártság szerintem.

2009. jan. 28. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem, ez függ a macska fajtájától és, hogy mikor lett kiherélve. A testvéremnek egy himaláj perzsa macskája van, most 3 éves. Szobacica sosem megy ki a lakásból. Ő nincs kiivartalanítva, és csodák csodájára nem jelöl. Ellentétbe vele az én thai macskám, aki sokkal temperamentumosabb fajta, ki lett ivartalanítva ugyan kicsit későn 4 éves korában, de olyan, mint ha nem is lenne megműtve. Jelöl a lakásban és kint is jó sokszor, megy csavarogni, verekedni és területet védeni. A másik macskám ő egy házi cica ő is kinti-benti, 4 éves. Ő 8 hónaposan lett kiherélve, ahogy azt az állatorvos javasolta, de ő is jelöl ugyan csak kint lakásban hálistennek nem, de ő is az utóbbi időben imád bunyózni, területet védeni. Szerintem átvette ezt a rossz szokást a thai cicámtól. Szerintem nem lehet beskatulyázni a macskákat, hogy igen tutibiztos, hogy ha ivartalanítod akkor nem fog jelölni és nem csavarog ebből kiindulva nem is fog verekedni, nem lesz leukózisos. Hát én erre mind rácáfoltam. Ami igaz, hogy tényleg nincsen olyan erős kan szaguk, ennyi. Persze én vagyok a kivétel az 1%-ék akinek nem úgy alakult az ivartalanítás ahogyan annak kellet volna. Szóval maradt még neked 99%-nyi esélyed, hogy a cicád ne ilyen sorsra jusson.
2009. jan. 29. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
61%

Szia!

Minél előbb ivartalanítsd. Úgy tudom még az ivar érettség előtt meg lehet ejteni, de ez nem 100%, inkább kérdezz rá az állatorvosotoknál. Ivartalanítással sok mindent meg fogtok úszni. A nem kívánt macska szaporulatot, különböző betegségeket amik nagyon súlyosak is lehetnek, sokszor az állat életébe is kerülnek, elkóborláskor szerzett verekedésből származó sérüléseket, kellemetlen "pisi szagot", agresszív viselkedést. Szóval nagyon megéri az ivartalanítás.

2009. jan. 29. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
74%
Nem lesz jelölgetés utána, és a pisije sem lesz erős szúrús szagú. Érdemes megvárni, hogy ivarérett legyen a cica, ez kb. 1 éves korára alakul ki. Utána start az állatorvos.
2009. jan. 29. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
jár ki is? vagy csak szoba cica,?mert ha jar ki akkor miert ne jelolhetne a teruletet kint? akkor mar bent nem fog:-D
2009. jan. 29. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
100%
Minél hamarabb érdemes ivartalanítani. Már persze amikortól lehet (kb. 8 hónapos kor után). Nekünk több olyan kandúrunk is volt már, akinek későn lett "elintézve" és nagyobb korában már hiába ivartalaníttattuk, késő volt. A viselkedése tényleg megváltozott és nem is gyakran esett bűnbe, de azért jónéhányszor körbejelölte a lakást. Főleg akkortól, amikortól egy másik, "igazi" kandúr konkurenciája lett. Szóval a lehetőségekhez képest minél hamarabb!
2009. jan. 29. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Nekem 4 van és egyik se jelölt soha, előtte is voltak, ők se. (Nem vagyok töketlen cica párti.)
2009. jan. 29. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!