Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ivatralanítattuk a macskánkat....

Ivatralanítattuk a macskánkat. Folyton rágcsálja a varratot, és ki akarja húzni. Ki tudja húzni a "cérnát"?

Figyelt kérdés
Tegnap ivartalanítattuk, a macsekot, és sajna nem volt a dokinak az a felszívódó cérnája, így normál cérnával csinálta. Szépen elkötötte, megcsomózta, de a macsek már tegnap elkezdte rágcsálni, és "húzogatni". Szerintetek ki tudja szakítani a sebét? Vagy, hogy vehetném rá hogy ne rágcsálja?
2009. jan. 22. 15:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

NE HAGYD!!!

Ki tudja szedni, igen...

A megoldás nem lesz tetszetős a cicának, de muszáj, mert ő nem fogja megérteni, hogy nem szabad. Menj állatpatikába és kérj macskának való gallért! Attól nem fér majd hozzá. Én mondjuk nem ezt választottam, viszont az állatorvos nagyon leborotválta a hasát, hogy a ragtapasz ne menjen a szőrbe és nagyon szélesen-vastagon bekötötte, elbarikádozta a varratokat. Ennek hiányában gallér.:(

2009. jan. 22. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek! Azonnal menj gallérért. Kérjetsz az állatorvostól is. Az én macskámat újra kellett műteni, mert spriccolt a vér a farkából, morogva marcangolta. Most azonnal indulj!!! A műtét után kb a 4. napon viszket nagyon.
2009. jan. 22. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem is értem hogy nem adtak neki "gallért". Szerezz be neki mindenképpen, és nézd meg, nem-e szedte már ki a varratokat.
2009. jan. 22. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia.


Egyetértek mindenkivel,AZONNAL szaladj gallérért,addig kérj meg valakit,hogy tartsa szemmel,és vigyázzon rá,míg oda vagy,lehetőleg olyan ember,akit ismer a cicus,és megbízik benne,mert ha tegnap műtötték,simán kiszedheti,és felnyílik a sebe,ami el is fertőződhet,és újra kell műteni szegényt.

Engem is műtöttek így,ez NAGYON VESZÉLYES!Bár azt én sem értem,rutinból miért nem adtak,vagy mondták a gallért!

Remélem már úton vagy a patikába és csak hazaértedben olvasod a válaszokat...MElody

2009. jan. 22. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Húh! Alaposan megijesztettetek!

Az állatorvos nem adott semmiféle gallért, még csak le se ragasztotta. És nem is mondott semmit, hogy vigyázzunk rá, meg ilyenek. Lehet megpróbálom én leragasztani neki egy sebtapasszal, vagy vmi-vel. sajna nem tudok a dokihoz visszamenni, mert (furcsa) de leltár van az állatpatikába.

Csak hétfőn tudnék gallért venni, esetleg vmi más házi megoldás?

2009. jan. 22. 20:53
 6/11 anonim ***** válasza:
91%
Váltsatok állatorvost. Ezt tudnia kellett volna, és megfelelő gallért adni a cicához műtét után, mert minden állat rágja meg nyalja a sebeit, ha hagyják, pláne, ha van mit fogni rajta.
2009. jan. 23. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
73%
Ja, és ragaszd le mindenképpen. Én kutyát ismertem, akinek - más okokból kifolyólag ugyan, de - ivartalanítás után szétnyílt a sebe, és egyik reggel kint lógott a fél bele, amit aztán ki kellett műtetni, pépes kaján élt, lefogyott... Persze a legjobb lenne, ha keresnétek azonnal egy másik állatorvost, aki szakszerűen segít végre.
2009. jan. 23. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Menj el egy normál patikába, vegyél rugalmas pólyát és jó hosszan kösd át a derekát, hogy ne lógjon ki alóla sehol a varrat. Valószínűleg szükséged lesz segítségre is. Nekem sem gallér volt ivartalanítás után rajta, hanem kötés a hasán. Nem fülledt be alatta.
2009. jan. 23. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
89%

nekem sem adott az állatorvos gallért, csak jól beragasztotta..még azt ajánlotta, hogy ha szedné le magáról a macska a kötést, vagy tépné a varratot, akkor ragasszuk le (ha van olyan ezüst színű fertőtlenítő+ragtapaszpótló spray, akkor le kell fújni és/vagy egy gézlappal be kell fedni a sebet, a szélét pedig le kell ragasztani), vágjunk szét egy harisnyát (értelemszerűen mindkét végét le kell vágni, hogy olyan legyen, mint mondjuk egy lábfej nélküli zokni : D) , és húzzuk rá, hogy az ott tartsa, és ne tudjon hozzáférni.figyeljetek arra, hogy azért ne legyen túl szoros.

mi így csináltuk az első pár napban, utána meg már nem volt gond.

2009. jan. 23. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
79%
Igaz a kérdésből nem derül ki hogy fiu vagy lány macsek de abból ítélve hogy varrták a sebét lány mivel a fiu cicákat nem varrják mert a seb kicsi és a nyitott seb lehetőséget ad arra hogy az esetleges váladék szabadon távozzon.Ezt onnan tudom hogy nekem két ivartalanitott fiu macsekom van.A lányokat hasi műtéttel ivartalanítják ezért jóval nagyobb a sebük ezt varják és igen ezt ki tudja piszkálni a macsek ezért kell gallér álltalában nem adnak csak úgy jó szívüségből gallért azt kérni kell és ebből adódik hogy fizetni is külön kell érte!
2009. jan. 23. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!