Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan (és mikortól) szoktassu...

Hogyan (és mikortól) szoktassuk a macskát a vonatozáshoz?

Figyelt kérdés
Szeretnék a jövőben macskát tartani, viszont heti-kétheti gyakorisággal vonatoznom kell 2,5-3 órákat. Milyen korú cicával érdemes elkezdeni, és hogy lehet hozzá szoktatni ezekhez az utakhoz? Mi a tapasztalatotok?
2010. dec. 4. 12:08
 1/6 anonim ***** válasza:
Attól függ. Kalauz, vagy masiniszta legyen belőle?
2010. dec. 4. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
utas:)
2010. dec. 4. 13:00
 3/6 anonim ***** válasza:
A macskák alapvetően a házhoz, területhez ragaszkodnak, nem a gazdihoz, mint a kutyák. Így én a helyedben ilyen körülmények közt nem tartanék macskát. Ha viszont többnyire ugyanott vagy és ott rá tudod bízni rendszeresen a szomszédra/lakótársra/családtagra a cicát, úgy talán működhet.
2010. dec. 4. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenképpen kölyökmacskával kezdj, talán őt könnyebb lesz szoktatni. Bár a macska alapvetően tényleg helyhez ragaszkodik, de talán megszokja. A hordozóját fújd be feliway spray-vel, az megkönnyítheti a dolgot.
2010. dec. 4. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem volt cicám, mikor vonattal közlekedtem sokat, és teljesen jól viselte a kétlakiságot. A hordozóhoz érdemes egész pici korától szoktatni, az se baj, ha bent kapja a kaját, vagy rendszeresen ott alszik.


A vonaton nálunk az volt a helyzet, hogy eleinte egyfolytába nyávogott, nagyon ciki volt. Aztán megoldottam úgy, hogy hámhoz szoktattam, szintén kajával. Vacsi előtt rá a hám, megkajál, és le is veszed. Ha már nem zavarja, akkor egyre több ideig rajt hagyod. Én mindig csak vonatig vittem hordozóban, ott meg szépen hámban pórázon nézelődött, és így nem hisztizett. Csak jól meg kell nézni ki mellé ülsz le vele, mert ha macskával vagy, rögtön van közös téma, és végig kell beszélgetned a vonatutat :)

2010. dec. 4. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A hámhoz, és a hordozóhoz, és az ismeretlen (célszerűen közeli) helyekhez szoktasd, ne a vonatozáshoz. Méghozzá úgy, hogy ezeket kellemes élményekhez kapcsolja.

Az enyém ezután már a vonatozást könnyen megszokta. Már a második alkalommal olyan nyugodtan ült velem szemben az ülésen, mint aki egész életében vonazott (persze a póráz azért végig rajta).

Persze minden macska más egyéniség. A tiéddel lehet ennél nehezebb, és könnyebb dolgod is.

2010. dec. 4. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!